Igenis lehet italt eladni elvitelre, és érdemes a bérleti díj csökkentését vagy átütemezését kérni a bérbeadóktól – mondja az Azonnalinak Pálvölgyi Miklós ügyvéd, aki az elvitelre való kinyitás miatt 60 napra bezáratott és megbírságolt Központot képviseli. Ha viszont valaki polgári engedetlenség keretében nyitott ki, be kell vállalnia a hosszú és kockázatos utat az Alkotmánybíróságig.
Csodálatos elhatárolódásverseny jött ki abból, hogy ki nem szólalt végül fel Ecsenyiék üzletnyitós tüntetésén.
Zoltán az éttermek zárása előtt borokat ajánlott vendégeknek, most Jászberénybe jár feketézni annak a kőművesbrigádnak, akik korábban felújították a borbárt, ahol dolgozott. Február 1-jén a Hősök terén tartott tüntetésen beszéltünk vele.
Borsfa egy 800 fős Zala megyei település, közel a szlovén és a horvát határhoz. A falu Bázis nevű kocsmájára rászálltak a hatóságok, amikor megtudták, hogy kinyitnának február elsején. A teljes nyitás végül elmaradt, de kitalálták, hogyan lehetne némi bevételük: ha elvitelre vagy házhozszállításra árulnak. Bajsz Diána, a tulajdonos mindent elmesélt az Azonnalinak!
Mekkorák a bírságok? Hogyan döntik el, hogy egy eleve tilos tüntetésen melyik tüntető a veszélyesebb? Kérdések, amiket a BRFK közpénzből fizetett sajtósai nem akarnak megválaszolni.
A Mi Hazánk-os képviselő mentelmi jogáról lemondva, e-mailben fel is jelentette magát az ORFK-nál, amiért a járványügyi korlátozásokat megszegve este 8 után ment ki futni. Utalt pénzt a megbírságolt Központnak, és beszélt arról is az Azonnalinak, milyen érzés az MSZP-vel és a Momentummal együtt kiállni a nyitásért.
A lezárásellenes szélsőjobboldali párt alelnöke az Azonnalinak elmondta, hogy nem kaptak előzetes felkérést a Hősök terén tartott vasárnapi gyülekezés szervezőitől, hogy felszólaljanak, és a bírságot sem akarják kifizetni helyettük.
A Kuckó Cafe január végén még elkötelezett volt, hogy kinyit február 1-jén, de azt már nem élnék túl, ha a szombaton közzétett szigorúbb szabályozás alapján fél évre mérlegelés nélkül bezárnák őket. A hely egyik tulajdonosa, Miskolczi Olga szerint már csak azért is elálltak a nyitástól, mert vendégeiket is megbüntetnék.
Olaszországban járványügyi zónarendszer van: elmondjuk, miért nem teljesen igaz, amit a magyar sajtó a hétvégén írt az ország újranyitásáról.
A vendéglátósok hétfőre szervezett üzletnyitási akciója előtt két nappal lépett hatályba a kormányrendelet, ami alapján kötelező fél évre bezáratni azt a helyet, amely a szabályok ellenére kinyit, és megemelkedik a bírságok összege is. Megkérdeztünk néhány érintett vendéglátóst és a tiltakozás szervezőjét, mi lesz most.
A szervező Ecsenyi Áron becslése szerint eddig nagyjából harminc üzlet kinyitása tűnik biztosnak, a további csatlakozók száma azon múlik, meg tudnak-e küzdeni a média ignoranciájával.
Egy egri kávézó tulajdonosa tavaly februárban indította a vállalkozását, de márciusban már be kellett zárnia. Májusban újranyitott, novemberben újra bezárt, február elsején pedig megint ki fog nyitni a tiltás ellenére is. Miniinterjú!
A szimpatizánsok összeadták az 500 ezer forintos büntetést, amit január 22-én róttak ki a hatóságok az elviteles akciót hirdető Madách téri Központra. Ha a bíróság a javukra ítél, a 60 napos bezárás miatt kártérítési per indítása is szóba jöhet. Az Azonnalinak elmondták: a vendéglátóhelyek bezárását aránytalan intézkedésnek tartják.
A #ioapro kezdeményezés firenzei ötletgazdái globális mozgalommá alakítanák a lockdown-ellenes polgári engedetlenségüket. Lengyelországban egy bírósági ítéletre hivatkozva rengetegen újranyitnak országszerte a járványügyi higiéniai előírások betartásával, és Magyarországon is alakul valami.