2022. június 20–21-én rendezték Rigában a Három Tenger Kezdeményezés (HTK) éves csúcstalálkozóját. A tét a tizenkét EU-tagállamot (Balti hármak, Visegrádi Négyek, Ausztria, Szlovénia, Horvátország, Románia, Bulgária) magában foglaló, a Balti-, a Fekete- és az Adriai-tenger közötti területet lefedő együttműködés jövője volt: a kiújult orosz–ukrán háború fényében kellett volna az együttműködést egy fenntartható pályára állítani. Nem sikerült.
A videoüzenetet az Ukrán Függetlenség Napja alkalmából küldték.
Egyre gyanúsabb, hogy az ukrajnai háború legnagyobb nyertese Észak-Korea lehet.
A vád ezúttal is az, hogy zsoldosként vettek részt a harcokban az orosz csapatok ellen.
Csak így tudnak megbirkózni az egyre égetőbb alkatrészhiánnyal az orosz légitársaságok.
Amióta február 24-én kitört az ukrán-orosz háború, kevesen intettek be olyan látványosan Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, mint kazah kollégája, Kaszim-Zsomart Tokajev. A beintések közül ráadásul nem egy különösen kínosra sikeredett, legalábbis orosz szemszögből, úgyhogy az utóbbi időben egyre többen találgatják, vajon mire készülnek a kazahok.
Dmitro Kuleba interjúban magyarázta el, hogy Magyarország nem az oroszok ötödik hadoszlopa csak azért, mert született pár indulatos nyilatkozat.
Az elfoglalt város lakosságának nagyrésze eltűnt, a maradék nagyon nehéz körülmények közt éli mindennapjait.
Az ukrán hadifoglyok még szombaton haltak meg egy az oroszok és az ukránok által is letagadott állítólagos rakétatámadásban, a szakadár Donyecki Népköztársaság szóvivője nem adott magyarázatot arra, hogyan történhetett, hogy közülük senkinek nem lett semmi baja.
Még a karlendítés is eléggé a „Sieg Heil”-re hajaz.