Az ukrán elnök szerint a legnagyobb segítség, amit most az Európai Unió nyújtani tud Ukrajnának, ha szankciót vetnek ki az orosz gáz- és olaj ellen.
Janez Janša helyét Robert Golob veheti át egy balos-zöld koalíció vezetőjeként.
Parlamenti választásokkal rajtol a választási szuperév Szlovéniában, ahol a legnagyobb kérdés, hogy sikerülhet-e leváltani a kritikusai szerint orbáni rendszert építő Janez Janšát. De miért gondolják, hogy orbáni rezsimet épít Janša? Van-e esély leváltani Janšát? Egyáltalán ki jöhetne szóba?
A rendőrség már fel is szólította az ügyészséget, hogy egykori belügyminiszterével együtt Ficónál is kezdeményezzék a letartóztatást.
A bűnszervezet létrehozásával vádolt exkormányfő szerint politikai okok miatt üldözik ők, és valójában ezzel a Heger-kormány csak azt akarja leplezni, hogy nem tudnak kormányozni.
Bűnszervezet létrehozásával gyanúsítják őket.
Robert Fico az elsők között gratulált Orbán Viktornak, és nagyon hasonló dolgokat mond Ukrajnáról.
Nem kell egy magyar politikus szavai mögé egyből revizionizmust képzelni.
Közeleg a párt első megmérettetése, az önkormányzati választás, de a politikusok nem bírnak megegyezni néhány polgármester személyében.
Emellet valószínűleg Szlovákiában fogják megjavítani az ukránok megsérült katonai járműveit.
Soltész Árpád magyar származású újságíró szerint azonnal ki kell hajítani a fasizmust választó Magyarországot az EU-ból és a NATO-ból.
Szavazatok nem várhatók a magyarországi választáson a szlovákiai magyaroktól, bár igény akad a Fidesz melletti kiállásra.
A szlovák vezérkari főnök szerint ilyen esetben nem lenne miről beszélni, de ez egyébként sem jellemző a szlovák katonákra.
Lassan az egész környéket az orosz nagykövetség provokációja miatt nevezik át, ez lesz a harmadik hasonló húzása a cseh fővárosnak.
Az energia és a nyersanyag is jelentősen megdrágult, de a multik alacsonyan tartják a sör árát.
Ha az orosz állam nem hosszabbítja meg az útlevelüket, haza kell utazniuk, otthon pedig eljárás is várhat rájuk, ha Szlovákiában segítettek az ukrán menekülteknek.
33-ból 19 irányítóközpont hibásodott meg, a vasúthálózat kritikus szakaszai érintettek.
Nem mérte fel a gesztus jelentőségét, ma már máshogy döntene.
Kassa mellett épül egy új ipari park, ami iránt a VW és a Volvo is érdeklődik. A szlovákok nem szeretnének úgy járni, mint a BMW esetében, ami 2018-ban Debrecent választotta.
A folyóba kén is kerülhetett, ami teljesen kipusztítja a víz élővilágát.
A cseh rendőrség és a szlovák liberatriánusok is úgy kezelnék a Z-t, mint a horogkeresztet.
A védelmi miniszter szerint hosszabb lesz a sor.
Ami még készleten van, azt átmatricázzák, az újakat pedig már ezen néven gyártják majd.
Peter Bárdy szerint az oroszok ukrajnai akciója ugyanolyan, mintha Magyarország támadná meg Szlovákiát.
Zuzana Čaputová államfő így fejezte ki szolidaritását Ukrajnával. A hétvégén több európai városban is lesznek Ukrajna melletti demonstrációk.
Az egyébként is túlterhelt hivatalok plusz feladatokat kapnának, a szakma kiborult. Február 15-én, kedd este tiltakozásul lekapcsolják több ikonikus műemlék díszkivilágítását.
Egyelőre utakat zárnak le Pozsonyban, három nap múlva már határátkelőket fognak, ha nem teljesülnek a követeléseik. Többek között az üzemanyag- és az útadó csökkentését szeretnék.
A populista baloldal és szélsőjobb politikusai a közösségi médiában hergelik a híveiket, akik aztán meg is látogatják a listázott képviselőket.
Erre hivatkozva indít az előfizetőkre támaszkodó magyar projektet az egyik legolvasottabb szlovák lap, a Denník N. Megnéztük, hányadán is áll a felvidéki sajtó a szlovák és a magyar politikával, meg az üzleti körökkel.
Hangzavar, szélsőjobboldaliak, egy leöntött ukrán zászló és egy leszakított maszk is színesítette a végül elnapolt ülést. Az USA-val megkötendő védelmi szerződésről szavaztak volna a képviselők.
Szlovákiában rendszeres, hogy Szlovákia, Magyarország és a szlovákiai magyarok viszonyrendszerével illusztrálják az orosz-ukrán konfliktust.
Minden jel szerint megelőztük például Moszkvát, de Szlovákia és Csehország több városa előttünk van.
Szerdán indult, szombat délutánig már majdnem 15 millió forint gyűlt össze a projetre, ami így már biztosan nem csak egy magyar rovat lesz a szlovák lapban, hanem önálló portál.
Egyelőre előfizetőket keresnek, magyar nyelvű rovat, de akár külön lap is lehet belőle.
Richard Sulík a Krímről és az oroszok elleni gazdasági szankciókról beszélt, de nem pontosan azt mondta, amit az orosz média szerint mondott. Az ukránok mindenesetre kiborultak.
Abban azonban egyetértés van, hogy lassult a magyarok fogyása. Van, aki szerint ez a Most-Híd vegyespártnak köszönhető, és van, aki szerint a magyar kormánynak.
A szlovák miniszterelnök ennek a szolgálatába állítaná a V4-et is, cseh kollégája szerint az EU- és a NATO tagság az alapja országaik minden más kapcsolatának. A közös sajtótájékoztatójukon nem úszták meg, hogy Orbán Viktor is szóba kerüljün.
Andrej Babiš leköszönő kormánya hozott rendeletet arról, hogy kötelező lesz a hatvan év felettieknek és az egészségügyben dolgozóknak az oltás. Az új kormány épp a rendelet felülbírálatán dolgozik, azonban a parlament felsőháza ezt meg sem várva az alkotmánybíróságon reklamál.
Maroš Žilinka nemrég a Szlovákia és az USA közötti védelmi szerződést bírálta, a következő héten az orosz főügyész látja vendégül, aki rajta van az EU szankciós listáján.
Automatákban lehet őket visszaváltani, a betétdíj levásárolható a boltokban. A rendszer már működik, de az italok többsége még nem visszaváltható csomagolásban áll a polcokon, június 30-ig lehet őket forgalmazni, addig tart az átmeneti időszak.
Nem akármilyen videóban jelentette be a politikus, hogy hamarosan körbeautózza Csehországot. Babiš valószínűleg megcélozza a 2023-as elnökválasztást, az országjárás a kampány kezdete lehet.
2021-ben is számtalan turbulencia mutatta, hogy a V4-ek egysége csak mítosz, pedig lehet, hogy lenne értelme a szorosabb együttműködésnek. Mutatjuk, mik voltak a legfontosabb események a V4 másik harom országában, amik valamilyen módon hatással voltak az együttműködésre.
1995 súlyos év volt Szlovákiában: a csúcson volt Vladimír Mečiar Szlovákiát kis híján nemzetközi elszigeteltségbe taszító maffiakormánya, aminek az egyetlen ellensúlya a politikában az államelnök volt. Őt durva módszerrel próbálták lemondásra bírni: elrabolták a fiát. Az ügyben azóta sincs ítélet, ez változhat meg most.
Zeman végül a vele szinte semmiben egyet nem értő kalózpárti külügyminiszter-jelöltet is elfogadta. A Fiala-kormány azzal kezd, hogy valószínűleg meghosszabítja a szükségállapotot.