Ezt maga az ellenzéki miniszterelnök-jelölt jelentette be a Facebookon. A korábban szintén koronavírusos Kunhalmi Ágnest pedig kiengedték a kórházból.
„Elő volt jegyezve, de a műtét elmaradt covid-védettségi igazolvány hiányában, ezt követően pedig felvétele műtéti kapacitás hiányában maradt el” – írták Ilona kezelőlapjára. Újabb történet az önkéntes magyar oltásról.
Az élet újraindításáért felelős Novák Katalin bejelentette: az egészségügyi dolgozóknak a munkahelyükön nem mindenhol kell maszkot hordaniuk.
A magyar sajtó nagyrészével együtt kérjük a kormányt: tartsák meg újságírók jelenlétében az operatív törzs sajtótájékoztatóit, az adjon érdemi információkat, és nyilatkozhasson végre szabadon az egészségügyben, aki akar.
Antonio Tajani szerint a járványban az ápolók és orvosok az „igaz hősök”, nekik járna a díj.
Úgy lenne teljesíthető a nem is a kormány, hanem egy egészségügyi szakértő által nyilvánosságra hozott terv, ha éjt nappallá téve oltanának szakrendelőkben, kórházakban, háziorvosnál, akár normál ügyemenet mellett, akár hétvégén is. De mennyire reális ez a terv? Utánajártunk.
Miután tavasszal az egész világ ledöbbenve nézte, hogy Olaszországban katonai konvojokkal szállítják el a koronavírusban elhunytakat a hullaházak telítettsége miatt, azóta a sajtó hajlamos az ijesztgetésre. A román nyelvű sajtó is erre ment rá, de a helyzet most nem a járványhelyzet miatt ennyire szőrnyű, bár az sem kutya.
A romániai Karácsonkőn a hétvégén megtörtént az, amiről öt évvel a bukaresti Colectiv klubban történtek után mindenki rettegett, nehogy újra megtörténjen: kigyulladt egy épület. Emberek égtek benn. Áldozatok vannak. Felelősök nincsenek, az egészségügyi miniszter szerint mindenki hibás.
A Szent Pantaleon Kórház vezetője szerint méltatlan, hogy az alkalmazottai politizálnak a járvány kellős közepén az egészségügyi törvényről, főleg a „Free Eü”-s profilképek zavarják. Mint az Azonnalinak elmondta, ő csupán egy szempontrendszert akart adni a dolgozóknak annak érdekében, hogy közöttük ne legyenek politikai okokból feszültségek. De lesz-e szankció, ha valaki mégis online politizál a kórházból, és mit szólnak az érintett dolgozók?
Mit jelentene ez járványhelyzetben és általában a magyar egészségügyben? Kellene-e hatásköröket feladni? Az MSZP-s Ujhelyi Istvánt, a javaslat egyik kidolgozóját kérdeztük VdL évértékelője kapcsán.
A Lánchídról, az augusztus 20-ai tűzijátékról és Gyöngyöspatáról is szó volt az első kormányinfón, amin a járvány után személyesen is részt vehettek az újságírók. De hogyan fog Magyarország koronavírus elleni vakcinához jutni, és kötelező lesz-e az oltás? Ezeket is megkérdezte az Azonnali.
Magyarországon tíz olyan labor van, ahol lehetne gyártani koronavírus-teszteket, ehhez képest külföldről szerezzük be őket: ez olyan, mint amikor drágán vesszük a rossz mirelitpizzát, mondja az Azonnalinak Duda Ernő virológusprofesszor, a Szegedi Egyetem oktatója, aki szerint valójában hamarabb jelent meg a vírus Magyarországon annál, mint amikor az első fertőzötteket azonosították. Interjú.
Németország eddig nagyon sikeresen kezeli a koronavírus-járványt, a halálozások száma alacsony, a tesztelés magas, már most többen gyógyultak meg, mint ahányan betegek, és április végétől fokozatosan az élet is újrakezdődik. A világon ma csak Izrael számít Németországnál a koronavírus tekintetében biztonságosabb országnak. Mi lehet ennek az oka? Utánajártunk!
Hogyan tud úgy dolgozni, hogy a kormány nem közli a polgármesterekkel, hány koronavírusos beteg van egy városban? Jár-e protekció a járvány alatt a kormánypárti polgármestereknek? Kellene-e kötelezően szűrni az idősotthonokban? Mit szól a Fejér Megyei Szent György Kórház igazgatójának hirtelen leváltásához? Ezekről is beszélgettünk Cser-Palkovics Andrással, Székesfehérvár fideszes polgármesterével.
Milyen kezelést kap az, aki elkapja a koronavírust, és milyen esetben számít gyógyultnak? Mikor kell karanténba menned, és ki állja ennek költségeit? Elmondjuk, mi vár rád az egészségügyben, ha elkapod a vírust.
Közpénzköltés terén évek óta a kórházak vs stadionok tengely határozza meg a közbeszédet, úgyhogy a Puskás Aréna avatómeccse előtt arról kérdeztük a közönséget: szerintük tényleg stadionokra kell-e költeni a pénzt. Lehet-e egyensúly az egészségügy és a foci között, és mikor fogja a magyar válogatott kiérdemelni az új arénát? Videó!
Ha valaki azt mondja, hogy a magyar egészségügy jelenlegi állapotával semmi gond nincs, az vagy magánkórházba jár, vagy makkegészséges, vagy nagyon el van varázsolva. Szakemberhiány van, a meglévő állomány fáradt, túlterhelt, a bérek színvonalon aluliak, olykor nincs szappan, gyógyszer vagy éppen vér, hosszú órákat kell várakozni, és hálapénzezünk a rendes ellátásért. Kárpátaljáról viszont mentőt fizetnek a magyarok a határig, hogy eljussanak ebbe a magyar egészségügybe. Mutatjuk, miért.
A magyar lakosság lényegesen magasabb önrészt fizet az egészségügybe, mint az OECD-átlag, vagy amennyit a visegrádi országokban fizetnek. Nem ez az egyetlen aggasztó egészségügyi adat a KSH friss, 2018. évi országjelentéséből.
Nem ki, hanem be. Álarcban. A Kétfarkú Kutyapárt idén a kampányolásra fordítandó állami támogatást közhasznú projektekre költi: így például szappant csempésztek a fővárosi Péterfy Sándor utcai kórház mosdóiba. Az akciót a fenti videón végig is lehet követni.