Bódás Bianka polgármester-jelölti ajánlások hamisításával bukott le, a rendőrség kizárólag a Fidesz-KDNP ajánlóíveit foglalta le a nyomozás során.
Mirkóczki Ádámot az Egységben a Városért Egyesület elnökségéből zárták ki: ez az egyesület fogta össze az ellenzéki pártokat 2019-ben az önkormányzati választásokra.
A Momentum korábban amellett kardoskodott, hogy mind a 106 körzetben legyen előválasztás – Heves megye 2-ben a jobbikos Dudás Róbert viszont így most egyelőre kihívó nélkül maradt.
Közös közleményben jelentette be Mirkóczki Ádám és a Jobbik, hogy Eger összellenzéki támogatással megválasztott polgármestere kilép a pártból. Hangsúlyozzák: nem azért, amiért mostanság mások.
A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásoknak köszönhetően sokan veszítették el munkahelyeiket, ők pedig csak a három hónapig járó álláskeresési járadékra számíthatnak, ha csak a lakóhelyük szerinti önkormányzat nem ad plusz segítséget? De hol van erre pénz, és hol a legtűrhetőbb munkanélkülinek lenni Magyarországon? Körbekérdeztünk pár települést!
Az egri városházán nemcsak a Kubatov-lista frissítésére szolgáló, választópolgárokat profilozó lista került elő, hanem a 2014-es ajánlóívek is, amelyeket rég meg kellett volna semmisíteni.
Mivel azonban Egert behúzta az ellenzék, Oroján Sándor legfeljebb a közgyűlésbe ülhet majd be.
Mi a rossz és mi a jó Egerben? Tetszenek a helyieknek a fejlesztések? Mit tesz értük a városvezetés, mit ígér az ellenzék? Hisznek-e bármelyiküknek is? Megkérdeztük az utca emberét a hevesi megyeszékhelyen! Videó.
Ha mindenki hazaáruló, aki nem fideszes, akkor büszkén lesz hazaáruló, örül a Jobbik néppártosodásának, nem hagyja, hogy akármilyen pártközpontból dirigáljanak neki, beindítaná az egri éjszakai életet, és szerinte a fideszes városvezetés direkt rohasztotta le az egri focit: ezt mondja az Azonnalinak a jobbikos Mirkóczki Ádám, az egri ellenzék polgármesterjelöltje, aki már harmadjára indul a hevesi megyeszékhely polgármesterének, de idén győzelemre készül. Nagyinterjú.
Az egri fideszes Habis László ajánlásai és a Schmuck-féle Bódás Bianka ívei között az egri ellenzék több párhuzamosságot is talált, ahol az ajánlók írásképe egyáltalán nem egyezik az íveken.
Pártmentes önkormányzatokat akar Vona Gábor, de egykori párttársainak, Mirkóczki Ádámnak és Pintér Tamásnak azért drukkol, hogy polgármesterek legyenek. Interjú.
Zárt ülést tart pénteken a parlament nemzetbiztonsági bizottsága az „osztrák kormány lemondásához vezető események nemzetbiztonsági vonatkozásairól”. Megkérdeztük, hogy miért.
Mit szóltak hozzá a parlamenti képviselők április elsején, hogy Juncker bizottsági elnök kiírta Twitterre, hogy O1G? Ez persze kamuhír, de hányan dőltek be neki? Ki volt az, aki mégis gyanakodott? Csalódtak-e az ellenzékiek, mikor kiderült, mégsem igaz a hír? Bolondok napi videó a parlamentből!
Nem pártszínekben, hanem egy összellenzéki egyesületében indul Eger polgármesteri székéért a jobbikos országgyűlési képviselő, Mirkóczki Ádám az őszi önkormányzati választáson. Az Egységben a Városért Egyesület munkájában részt vesz a Jobbik, az LMP, az MSZP, a DK és a Momentum is. Ha kijön a választási matek, Mirkóczki esélyes lehet a győzelemre a Fidesszel szemben.
Mit vinnének el Budapestről Pásztóra, Veszprémbe, Szekszárdra vagy épp Ácsra? Kinek van oka inkább irigykedni a másikra? Beleálltunk a Budapest-vidék harcba Márki-Zay Péter Mindenki Magyarországa Mozgalmának bemutatkozó rendezvényén. Felbukkant az egri jobbikos Mirkóczki Ádám is, aki majdnem bejelentett nekünk valamit, és nyilatkozott Karácsony Gergely budapesti főpolgármester-jelölt is, aki szintén vidéki! Videó!
A Miniszterelnökség minisztere olyan előterjesztésről sem tud, ami a kémügy miatt botrányba keveredő kínai mobilcéget kizárná a hazai 5G-fejlesztésekből.
2019 az ellenállás éve! – hirdette meg az ellenzék. Ezzel azonban nem jöttek ki a válságból az ellenzéki pártok, csupán időt nyertek maguknak: továbbra is tartalmat és identitást kellene, hogy adjanak a politikájuknak. Ha ez végre sikerül, akkor van esély lenyomni Orbán rendszerét.
A képviselő azt mondja, más esetben mosolyogna a dolgon, de ezt a fenyegetést komolyan veszi.
A Magyar Idők megtudhatta kedden Gruevszki menedékkérelmének eredményét, parlamenti képviselők nem. Hogy lehet ez? A belügyminiszter válaszolt a nemzetbiztonsági bizottságnak.
A Jobbik bejelentette, hogy az Európai Bizottsághoz fordul a Gruevszki-ügy miatt, de a Bizottság pont ezzel egy időben írta meg az Azonnalinak, hogy nem szabad átpolitizálni az ügyet, azt várják el minden féltől, hogy szigorúan a szabályokkal összhangban cselekedjenek. A Bizottság szerint egyébként Macedónia egyre jobb jogállam.
Nem csak Szávay István gondolja úgy, hogy jelentős részben a Jobbikon múlt a kétharmad. És szerinted? Szavazz!
A kormánypárti médiumok ezentúl csak és kizárólag „rágalominfókon” kérdezhetnek rá a Jobbikkal kapcsolatos „aljas hazugságokra”. Szerinted jó ötlet? Szavazz!
Szivárványszínű jobbikos molinóval tiltakoztak a párt kiábrándult keményvonalasai a képviselői irodaház előtt, az Azonnali pedig arról kérdezte a jobbikos képviselőket, hogy mit szólnak a tiltakozáshoz és a frakciót otthagyókhoz. Mirkóczki Ádám például azt mondta: Volner Jánost már rég ki kellett volna zárni.
Hosszadalmas munkával, vagy Gyurcsánnyal tüntetve fogják megbuktatni a kormányt? És vajon a fideszesek gratuláltak-e már Orbán Viktornak az újabb kétharmadhoz? Az Azonnali az őszi parlamenti szezon első napján kérdezte a képviselőket.
Így vagy úgy, de az ellenzéki pártok többsége azért képviselteti magát a jövő héten kezdődő bálványosi szabadegyetemen – ez derült ki az Azonnali körkérdéséből. A Jobbik és az LMP még vitázni is leül a Fidesszel, a szocialisták azonban a pódiumbeszélgetést kihagyva csak a kint lévőkkel akarnak barátkozni.
Másfél héttel azután, hogy Dúró Dóra otthagyta a Jobbikot, az első igen jelentős parlamenti szavazásnál együtt voksolt egykori pártjával, illetve a Fidesszel. Az alaptörvény módosítását, illetve a Stop Soros névre keresztelt javaslatokat ugyanis a kormánypártok mellett megszavazta a Jobbik, és már független képviselőként Dúró Dóra is. Az Azonnalinak beszélt is arról, hogy miért.
Az Azonnali parlamenti körkérdéséből kiderül: az ellenzéknek nem hiányzik az országos politikától visszavonult Lázár János, és a kormánypártiak közül se mindenkinek. A fideszes Kósa Lajos kerek perec közölte: Lázár feladata most az, hogy Márki-Zay Péter ne legyen hódmezővásárhelyi polgármester jövő ősztől.
Adjunk fizetésemelést a katonáknak, vagy inkább vegyünk helikoptereket? Kell-e közös európai hadsereg? Képezzünk-e katonai hackereket? Szakpolitikai sorozatunk utolsó része a honvédelemé. A Magyarországot fenyegető veszélyekkel kampányoló Fidesz még ebben a részben sem volt hajlandó megszólalni, de volt olyan ellenzéki politikus is, aki egy rossz tételt kihúzó diákot megszégyenítő kreativitással terelte másra a szót.
Végigjártuk a pártokat a Fideszből kiábrándult Szilágyi Bencével, hogy megtudja: melyik párt passzol hozzá legjobban. Az utolsó részben értékelünk. Ki az, aki jobb lenne porszívóügynöknek, mint politikusnak? Melyik pártnál volt a legjobb buli forgatni? És az is kiderül, hogy kinek sikerült őt meggyőznie, melyik pártra adja a voksát április 8-án.
Összellenzéki egyetértés körvonalazódik az önkormányzati rendőrség ügyében, bár mindenki máshogy hívja. A Jobbik már letett arról, hogy rendet, csendőrséget, most inkább azon ötletelnek, hogyan kéne a rendőrök presztízsét növelni. A titkosszolgálat csak a DK-t, a közmunkások csak Karácsony Gergelyt érdeklik. Végre a lényegről beszélnek a pártok!
Soros György múlt héten bejelentette, hogy a Facebook szerinte aláássa a demokráciát, ezért eladja az összes részvényét, amiket korábban birtokolt a gigacégben. Megkérdeztük a képviselőket, mit szólnak ehhez. Soros tőzsdei ügyleteihez hozzá se szagoltak, de azt legalább elárulták: veszélyesnek tartják-e a Facebookot, pláne Orbán Viktorhoz képest.
Elképzelni és az emberek elé tárni a jövőt – ezen a ponton egyezik a sci-fi írók és a politikusok mestersége. A fantasztikus irodalom és a politika ráadásul, mint azt mindjárt bebizonyítjuk, elválaszthatatlan egymástól. De mennyi sci-fit és fantasyt olvasnak politikusaink? Kinek a kedvence Philip K. Dick és kinek Douglas Adams vagy a magyar Nemes István?
Milyen újévi fogadalmat tesznek a parlamenti képviselők? Fogyás? Cigizés abbahagyása? Választási győzelem? Az Azonnali a Fidesztől a Jobbikon át a szocialistákig végigkérdezte a hazai politikusmezőnyt. Ígéretek, amiket tényleg be akarnak tartani.
A Pártbörze második részében a jobbikos Mirkóczki Ádám küzd meg bizonytalan szavazónk voksáért. A politikus elmondja, miért jelentette fel Sorost, mi közük van Simicskához, és tényleg becsicskultak-e. Vajon meggyőzi mindez Szilágyi Bencét?
A fideszesek szerint spanyol belügy a katalán függetlenség. A székely autonómia akkor meg román belügy? A magyarországi cigányok is kérhetnének ennyi erővel autonómiát? Mi köze a függetlenségnek a szüzességhez? Az Azonnali parlamenti videója a nemzeti önrendelkezés nagy kérdéseiről.
Próbáltuk felvenni a lépést a kormánypárti sajtóval a parlament első őszi ülésnapján. Néhány ellenzéki politikus őszintén bevallotta, mivel járul hozzá a Soros-tervhez ma, a fideszesek viszont nem árulták el, mit tesznek ez ellen. A jobbikosok részéről a nyugdíjaszaklató akcióikra voltunk kíváncsiak: volt, aki reggelire kakaó helyett nyugdíjasvért ivott?!
A Jobbik béruniójával és Botka László Fizessenek a gazdagok! szlogenjével is egyetért Schiffer András, aki a Jobbik ifjúsági tagozatának keszthelyi nyári táborában megjegyezte: egyetért „a nemrég elhunyt íróval”, amennyiben a szakértelem „olcsó bolsevista trükk”, ugyanis nem a parlamenti szószékre való. A beszélgetésen Török Gábor politológus a Fideszt dicsérte, Mirkóczki Ádám pedig beszólt a saját választóinak.
Határrevíziós vágyaikról kérdeztük a parlamenti képviselőket: a jobbikosok lépnének az ügyben, a fideszesek a nemzeti összetartozás napjáról beszélnek, a balosok az EU-ról. Fodor Gábor pedig dimenziókapukat átlépve a kilencvenes évek elejét csatolná vissza Magyarországhoz.