A miniszterelnök össze is mosta a homoszexualitást a pedofíliával meg nem is, és úgy harcol elképzelt ellenségek ellen, hogy azok mégis léteznek.
A miniszterelnök a Kossuth Rádióban egy német pedofilhálózatról beszélt az általa gyermekvédelminek nevezett magyar népszavazással kapcsolatban.
A Publicus Intézet közvélemény-kutatása szerint a pécsiek 57 százaléka ellenzi az első vidéki Pride-felvonulás megtartását, és ugyanennyi ember szerint a városvezetésnek is távol kéne tartania magát az eseménytől. A Péterffy Attila vezette önkormányzati frakciószövetség pedig eleget akar tenni a választói többség kérésének.
Olaszországban tovább folytatódik a vita a homofóbia elleni törvényről. Noha a javaslatot novemberben a képviselőház elfogadta, a szenátusi jóváhagyás előtt a jobboldal és a Vatikán mellett most már a balközép Matteo Renzi is kifogásokat fogalmaz meg. Eközben viszont Silvio Berlusconi pártjából többen is a baloldal mellé állva támogatják a törvényt.
A PiS-es oktatásügyi miniszter, Przemysław Czarnek szerint a magyar törvény jó arra, hogy fellépjen az „LMBT-ideológiával” szemben.
Miközben jelenleg a magyar jobboldalon kezelik egy törvényben a pedofília elleni harcot és a homoszexualitást, korábban éppen a baloldalon jelent meg a két ügy együtt. A nyolcvanas években nyugat-európai baloldali értelmiségiek és pártok a homoszexualitást és a pedofíliát egyaránt dekriminalizálni akarták.
A pápai állam felszólította Olaszországot: ne büntesse a transzfób véleményeket, és ne ismerje el a genderidentitásokat. Egy új törvényjavaslat kapcsán lángolt fel a vita. Miközben Matteo Salvini a Vatikánnal ért egyet, a balközépen és különösen az Öt Csillagnál azt mondják: az egyház ne szóljon bele az állam ügyeibe. A katolikus Mario Draghi is az állam laicista jellegét hangsúlyozza. A Vatikán végül enyhülni látszik, de az Öt Csillagon belüli balhé már így is beindult, a kormánybuktatásokban kiváló Matteo Renzi pedig megint segíteni szeretne. Mi történik most éppen az olaszoknál?
Palocsai Béla erről a Facebook-sztorijában posztolt a németekkel vívott történelmi 2-2-es döntetlen Eb-meccset követően.
Mint közleményükben írják, kiállnak mindenki mellett, aki ellenzi a jogszabályt, és szolidaritást vállalnak azokkal, akiknek a méltóságát megalázták.
Mint írják, nem hiszik, hogy a Jobbik valóban partnere akar lenni abban a Fidesznek, hogy több tízezer honfitársunk életét tönkretegye.
Armin Laschetet, a CDU/CSU kancellárjelöltjét szokás a merkeli centrista politika folytatójának tartani. Nemcsak az szól ez ellen, hogy a politikus egy tisztán jobboldali kormányt vezet a tartományában, és nagyon közel áll a nagyipari körökhöz, de legfontosabb háttérembere kapcsán is sejthető: Laschet sokkal inkább jobbra áll Merkeltől. De ki az a fundamentalista katolikus ifjú politikus, aki Laschet szürke eminenciásának számít?
A Horthy-rendszer keresztény-konzervatív sajtója nem vette célba a melegeket, a Tanácsköztársaság pedig azt remélte, ha megteremtik a kommunizmust, eltűnik a homoszexualitás. Hiánypótló mű jelent meg, ami a homoszexualitás megítélésének hazai változását a magyar liberalizmus aranykorától egészen a kádári enyhülés pillanatáig kíséri végig: elolvastuk!
Miközben az olasz politika a homofóbia szigorúbb jogi büntétéséről vitázik, egy szerdán bemutatott filmben a pápa kijelenti: a melegeknek is joguk van arra, hogy családot alkossanak. Ezzel Ferenc pápa gyakorlatilag a baloldali kormány tervei mellett állt ki.
A március 4-e és 10-e között megrendezett Winterparty fesztiválon közel tízezer ember vett részt Miamiban. Számos résztvevő koronavírus-tesztje pozitív lett a fesztivál után.
Rasszizmus-e az, ha egy fehér heteró férfi beszól a fehér heteró férfiaknak? Melyik a jobb ember: egy heteró DK-s, vagy egy homoszexuális székely? Le kell-e mondania Niedermüller Péternek? Körbekérdeztünk a DK-s erzsébetvárosi polgármester elleni tüntetésen. Videó!
Az egész EU-ban egyedülálló módon csökkent hazánkban azok aránya, akik kényelmesen éreznék magukat egy muszlim vagy egy fekete kolléga mellett az Európai Bizottság diszkriminációt vizsgáló felmérése szerint.
Az elégedetlen felhasználó úgy gondolta az amerikai techcég szándékosan tolja a homoszexualitás felé az iPhone-felhasználókat.
Peter Pellegrini szerint Fico javaslatánál azért vannak fontosabb problémák is Szlovákiában.
A Coca-Cola vélhetően felmérte, melyik társadalmi rétegben kell még kampányolnia, és most éppen a melegek jöttek ki. A Coca-Cola ugyanolyan politikai termék, mint a Fidesz. Kár, hogy az előbbinek a magyar ellenzék is bedőlt. Ha a Coca-Colát azért ünnepeljük, mert elad egy jó sztorit a fogyasztóknak, akkor a Fideszt se kritizáljuk máskor ugyanezért!
Az ország egy részénél kiverte a biztosítékot, hogy a szerelem szabadságának fontosságát meleg párokkal üzeni a márka. De mi lett volna a jobb üzenet? Itt a hét kérdése!
Azon felül, hogy az új törvény már nem kizárólag a heteroszexuális pároknak engedélyezné a mesterséges megtermékenyítési eljárásokat, minden francia nő számára az egészségügyi rendszerrel fedeztetné annak költségeit.
A Szamoai Független Állam az ország kereszténységére hivatkozva tiltotta be Elton John filmjét az abban található homoszexuális szexjelenetek miatt.
Egy felmérés szerint a franciaországi melegek majdnem egynegyede a szélsőjobboldali Nemzeti Tömörülésre készül szavazni a vasárnapi európai parlamenti választáson. Ezzel Marine Le Pen pártja a melegek között az első helyen áll, leelőzve Emmanuel Macront.
Önmegtartozás, Hoffmann Rózsa és buzizás az orvosi egyetemen – ezekről a témákról és személyekről is szó volt a magyarországi LMBTQI emberek helyzetével kapcsolatos, az európai parlamenti választások apropóján rendezett kerekasztal-beszélgetésen. A kérdés csak három pártot hagyott hidegen: a Fideszt, a KDNP-t és a Jobbikot.
A pénteken kezdődött veronai Családok Konferenciájának egyik fő szónoka Novák Katalin. A semlegesen csengő konferencianév mögött szélsőjobboldali, antifeminista csoportok bújnak meg. Novák mellett többek között az olasz szélsőjobboldali belügyminiszter, Matteo Salvini az egyik díszvendég. Az ellentábor tüntetésekkel készül az északolasz városban.
Kizárná-e a Mi Hazánk Mozgalom azt a párttagot, akiről kiderül, hogy homoszexuális? Azonos értékű-e a párt szemében egy saját neméhez vonzódó ember, mint az, aki heteroszexuális? Egyáltalán hol tiltanák be az úgynevezett „homoszexuális propagandát"? Az Azonnali Dúró Dórát, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjét kérdezte.
Egyiptomban 2017 óta tilos homoszexuálisokat a médiában megjelentetni, a kormány keményen elnyomja a helyi meleg közösséget.
A CDU új elnökére a németországi meleglobbi azért dühös, mert a gyakorló katolikus politikusnő a melegházasság elleni véleményét ma is fenntartja.