Gondolták volna, hogy a brit kormányfőt mélységesen elszomorította, amit látott a kijevi látogatása során? De azért „legyetek büszkék magatokra” – írta Johnson az ukrán gyerekeknek.
Stanley Johnson 2016-ban is a maradásra szavazott, most ismét EU-s állampolgár lett – Franciaországban.
A meg nem nevezett képviselőt a Scotland Yard azzal vádolja, 2002 és 2007 között követhette el a bűncselekményeket.
Keir Starmerék ellen a rendőrség is nyomoz – ismét.
Annak ellenére, hogy egy mindössze 1,9 milliós országról beszélhetünk, Észak-Írországot kifejezetten nagy figyelem övezi mostanság: a május 5-i választás után ugyanis nehezen tud dűlőre jutni a leendő kormányt vezető nacionalista Sinn Féin és az unionista DUP, ami miatt a brit, az ír és az amerikai kormány mellett még az Európai Bizottság is az ország politikai helyzetével foglalkozik. De miért nehéz kormányt alakítani, és miért érdekli ez az északírek mellett a fél nyugati világot?
Főhet a feje Boris Johnson brit miniszterelnöknek, ugyanis több szimbolikus önkormányzatot elvesztett a pártja, azonban a végső döfést nem sikerült bevinnie a Keir Starmer vezette Munkáspártnak. De mik olvashatóak ki az eredményekből? Négy pontban összeszedtük!
Az elmúlt hónapokban egyre forróbb lett a szék a brit miniszterelnök, Boris Johnson alatt, így elég nagy izgalom és tét övezi a csütörtöki önkormányzati választásokat. Annak ellenére, hogy országosan már a Munkáspárt vezet, nincs könnyű helyzetben a Keir Starmer vezette párt, és Johnson abban bízhat, Starmerék nem bírják a terhet.
Úgy tűnik, nem csak a cateringért kell fizetni Johnsonéknak a bulikákért. Ugyanakkor Johnson sorsa ezzel még nem pecséledődött meg, az valószínűleg a májusi önkormányzati választások után fog eldőlni.
Azt is hozzátette, hogy tudja, hogy ezzel sokan nem fognak egyetérteni, de kész arra, hogy együtt megtalálják a megoldást.
Nemcsak európai politikusoknak volt meredek a hasonlat, hanem a saját pártjából is nekimentek.
A brit kormány újabb hét orosz oligarchára vetett ki szankciókat, többek között a Chelsea-t tulajdonló Roman Abramovicsra is. A kormány célja, hogy az orosz oligarchák ne tudják kimenekíteni vagyonukat a szigetországból, azonban a szankciók a focicsapatra is hatással vannak.
A magyar köztévében ilyesmi természetesen elképzelhetetlen lenne. Az igaz, hogy Johnson egyszer sem válaszolt érdemben Sophie Raworth kérdéseire.
Pozitív lett a brit külügyminiszter tesztje, nem tudott elutazni Kijevbe.
Nyilvánosságra hozták a partygate-jelentés egy részét, ami igen súlyos megállapításokat fogalmazott meg a brit miniszterelnökről. Johnsonnal a szavazói már a jelentés kikerülése előtt elégedetlenek voltak, mi lesz akkor most? Itt lenne a vég Johnson számára?
Ezzel újabb nyomás nehezedik Boris Johnson brit kormányfőre, akiről az utóbbi időben sorra derül ki, hogy ő és alkalmazottai is többször megszegték a kormány járványügyi intézkedéseit.
A brit miniszterelnök nem kapott túl nagy bulit, de a saját kormánya által kiszabott korlátozásokat ezzel is megszegte.
Az egykori közlekedésügyi miniszterhelyettes, a muszlim Nusrat Ghani azt állítja, azért váltották le pozíciójából, mert néhány kollégája kényelmetlenül érezte magát vallása miatt. Boris Johnson vizsgálatot ígért.
Gyűlnek az aláírások a Konzervatív Párton belül a miniszterelnök ellen tervezett bizalmatlansági szavazásra.
Folyik Jair Bolsonaro brazil elnök budapesti látogatása előtt Vlagyimir Putyinnal találkozhat majd – tudta meg az Azonnali. A lengyel elnöknek viszont információink szerint túl radikális lehet brazil kollégája oltásellenes nézetei miatt.
Hiába mondott le Johnson brexitügyi minisztere, az ő feladatait átvevő külügyminiszter, Liz Truss is a brexitmegállapodás áttárgyalását szeretné elérni az EU-tól. Miközben az EU leginkább a gazdasági érdekeit próbálja védeni, Johnsonéknál a gazdaság mellett politikai okai is vannak a nyomásgyakorlásnak.
Újabb partiról derült ki, hogy Johnsonék úgy borozgattak közel negyvenen a miniszterelnöki rezidenciáján, hogy közben a britek maximum egy másik emberrel találkozhattak nyilvános helyen. Miközben az ellenzék és a brit közvélemény kettős mércét kiált, addig Johnsont jobban zavarhatja, hogy már saját pártjában is nőnek az elégedetlen hangok.
Lemondott Lord David Frost, a brit kormány brexitügyi minisztere, ami semmi jót nem jelent Boris Johnson számára.
Az Észak-Shropshire-i időközi választáson meglepetésre kikapott a Konzervatív Párt jelöltje, pedig a körzet eddig a toryk fellegvárának számított. Azonban a választásnak óriási tétje lett: a toryk azt ígérték, ha elvesztik a körzetet, Johnson ellen bizalmatlansági indítványt nyújtanak be.
Kiderült, hogy a brit kormány tagjai több karácsonyi bulit is tartottak 2020 decemberében, amikor még rokonokat látogatni is tilos volt. A Konzervatív Párt bezuhant a közvélemény-kutatásokban. Boris Johnson alatt, ha még nem is végzetesen, de elkezdett inogni a szék. Elhozhatja-e ez Johnson bukását?
Boris Johnson egyik legfontosabb szövetségese alatt inog a szék a brit kormányban, miután egyelőre nem sikerült megakadályozni, hogy a La Manche-on tömegek érkezzenek az országba illegálisan.
178-szoros különbség van a kieső EU-s források és a szabadkereskedelmi egyezményekből befolyó összegek között.
A konzervatív brit kormány már régóta ígéri, hogy fellép a közösségi médiumokon tapasztalható uszítások ellen, aminek egy képviselőjük meggyilkolása új lendületet adott. De miről szól valójában a javaslat? Tényleg megoldaná a problémákat? Miért kritizálják a benyújtott javaslatot? Utánajártunk!
A minden bizonnyal terrortámadásban múlt hét pénteken meghalt, konzervatív David Amess régóta küzdött azért, hogy Southendet városként ismerjék el, így kapva nagyobb megbecsülést.
Egy 25 éves férfit őrizetbe vettek a gyilkosság kapcsán, aki szélsőséges iszlamista megfontolásból ölhetett. A belügyminiszter mindeközben elrendelte a brit képviselők biztonságának felülvizsgálatát.
Egyre hangosabban és élesebben kritizálja a konzervatív-populista Boris Johnson által vezetett brit kormány az Európai Uniót, amiért szerintük az EU nem hajlandó módosítani a több évig tárgyalt brexitmegállapodáson. A felek között a vita odáig fajult, hogy Johnsonék már azzal fenyegetőznek: egyoldalúan felmondják az egyezmény bizonyos pontjait. De mik a főbb problémák? Mi lehet a megoldás? És mi a célja mindezzel Johnsonnak? Elmagyarázzuk!
Boris Johnson a párt manchesteri konferenciáján számos olyan dolgot jelentett be, ami mégis az állam szerepét erősíti meg a szigetországban most, hogy az EU-n kívül kezdtek új életet. Mindez szükséges is, hiszen a covid után válságok sorozata ígér igen nehéz telet a briteknek. De miről is volt szó? Áttekintjük.
Boris Johnson megkeverte a kártyáit, de elsősorban a politikusok népszerűsége alapján döntött arról, ki marad és ki megy a kabinetpozíciók újraelosztása után. Emellett Johnson új kabinetjével megerősíteni próbálja pozícióját a kultúrharcban.
A nagy szennyező országok vezetői közül csak Boris Johnson volt jelen, aki csalódottságát fejezte ki, mert sok jelentős gazdaság nagyon lemaradt fenntarthatóság terén. Az EU energiaügyi tárcavezetői közben szerdán Szlovéniában egyeztetnek a Bizottság klímacsomagjáról.
12 milliárd fonttal tömnék be az ellátási rendszer pandémia miatti kiesését, a miniszterelnök azt ígéri, foglalkoznak az így a britekre háruló többletköltségekkel.
Kötelező fényképes igazolvány a szavazáshoz, a határon túli britek örökös szavazati joga és a szakszervezetek kampányfinanszírozásának visszaszorítása is szerepel a módosítások közt. A kritikusok szerint a terv a konzervatív hatalom illiberális bebetonozása lesz a szigetországban.
Intézkedési tervet készítettek a 95 éves uralkodó elhunyta esetére, a London Bridge hadművelet az első napokat tekinti át.
Miközben Kabulban már második napja próbálnak a reptéren keresztül az afgánok elmenekülni a tálib hatalomátvétel elől, a nyugati országok leginkább az Afganisztán melletti országokat készítenék fel a menekültek fogadására.
A száműzetésben élő Szvjetlana Cihanouszkaja szerint békés eszközökkel is meg lehet dönteni Lukasenka rezsimjét, és ha ő el is tűnne, a mozgalmat már nem lehet megállítani.
A brit miniszterelnök emelkedő fertőzésszámok mellett is teljesen nyitna hétfőn, de a két kormánytag valójában egy új rendszert tesztel, ami visszaszorítaná a karantén intézményét.
A The National napilap szerint Roberto Mancini megérdemelne egy díjat Boris Johnsontól, és mellé Johnson megadhatná Skócia függetlenségét is.
Dominic Cummings egyre gyakrabban és egyre élesebben bírálja korábbi munkaadóját, Boris Johnsont, aki korábban arcát adta Cummings politikai programjához. De miért és hogyan kezdte el támadni a brit miniszterelnököt?
Így fellélegezhetnek a londoni City bankjai: csak az Egyesült Királyságban kell továbbra is adózniuk, külföldi leányvállalataik országában nem.
Nagy-Britannia esetében viszont nem enyhítenek a beutazási szabályokon a koronavírus delta-variánsa miatt.
Mindez azelőtt derült ki, hogy novemberben ők tartják majd a következő klímakonferenciát.
Hosszú utat jártak be a brit politikusok, míg végül sikerült elérniük azt, amire pontosan öt évvel ezelőtt a többség szavazott: kilépni az Európai Unióból. Elég változatos éveken vannak túl, de hogyan jutottak el idáig? A hét legviccesebb és legabszurdabb történeten keresztül megmutatjuk!
John Bercow, aki a brexit alatt volt a brit parlament házelnöke, a közvetítések pedig világhírűvé tették, közölte, elege van abból, hogy a Toryk, ahová 17 éves korában csatlakozott mára egy idegengyűlölő, rasszista párt, ahol nem találja a helyét. Inkább a baloldalt választotta.
Jelenleg ugyanis a legtöbb országból 10 napos kötelező karantén várna a szurkolókra. A döntőt, illetve a két elődöntőt is Londonban fogják megrendezni.
Miről beszélhet Orbán Viktor és Boris Johnson? Orbán jó eséllyel a két ország sikeres oltási kampányát fogja hangsúlyozni, Johnsonnak jól jön ahhoz a találkozó, hogy megpróbálja kijátszani az EU-s intézményeket, illetve az Egyesült Királyságban élő magyarok helyzete is szóba kerülhet.
Grant Shapps közlekedési miniszter megígérte: új állami vasúti társaság alakul az Egyesült Királyságban, az 1994-ben megszűnt cég szörnyű szendvicsei viszont nem térnek rá vissza. A szakszervezetek szerint ez trükkös megszorítás, és olyan ál-államosítás, ami igazából a vasúttársaságok privát milliárdosainak érdekeit szolgálja.
Még Nicola Sturgeon skót első miniszter is elnézést kért az emberektől, amiért az akcióban skót rendőrök is részt vettek. Sokan az eset után szuverén skót bevándorlási politikát követelnek.