Provokatív, de nem kéne, hogy az legyen. Volt olyan fordító, aki nem engedte, hogy az általa fordított, több évvel ezelőtt egyszer már közölt szöveg megjelenjen benne. Magyar és külföldi klasszikus és kortárs szerzők LMBTQ-témájú írásai szerepelnek a Mágnes mellett a vas című kötetben.
A Bizottságnak sokkal inkább a korrupciós kockázattal van problémája. Ujhelyi Várhelyi Olivér a magyar kormány által delegált uniós biztost is megkereste, őt az LMBTQ-aktivistákról kérdezte, akikre a kormány hivatkozik.
A Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióüléséről tájékoztatva a Fidesz frakcióvezetője azt is elmondta, szerinte azért tartja vissza Brüsszel a helyreállítási pénzeket, hogy a magyar baloldalt helyzetbe hozza a 2022-es választásra, így addig nem is fog fizetni.
A Kétefarkúak szerint a kérdések megsértik „a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás követelményét”.
Két párt is hasonló törvényt készül benyújtani, amit nemrégiben a magyar parlament is elfogadott. A javaslatok célja, hogy a román iskolákból kitiltsák az LMBTQ-aktivistákat, holott Romániában jelenleg nincs is szexuális nevelés azokban.
A pedofiltörvény kevés nyilvánosságot kapott részeként már a televíziós reklámokat is korhatár-besorolással kell ellátni. Mivel azonban a jogszabály nem túl egyértelmű, a csatornák inkább felnőtt tartalomnak jelölnek meg ártatlannak tűnő hirdetésblokkokat is, hogy így védjék ki a büntetést.
Három a magyar igazság: a kormány a pedofiltörvényről népszavaztatna, Karácsony Gergely a korrupció és Kína ellen harcolna, szóval az Azonnalin a sor, hogy beszállva a brainstormingba mi is bedobjunk öt kérdést!
Orbán Viktor úgy véli, hogy Pintér Sándor belügyminiszter már minden fontosat elmondott a Pegasus-botrányról.
Gulyás Gergely szerint hisztériakeltés az, ami a megfigyelési botrány körül zajlik, és az oltási kedvet csökkentené, ha Orbán Viktor és Karácsony Gergely egy plakáton szerepelve népszerűsítené a koronavírus elleni oltásokat.
Népszavazáson mondhatjuk el a véleményünket arról, hogy támogatjuk-e, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetőek legyenek nemátalakító műtétek, vagy hogy korlátozás nélkül mutathassanak be nekik szexuális médiatartalmakat.
Zuzana Čaputová sajnálja, hogy Szlovákia nem csatlakozott a magyar pedofiltörvényt elítélő országokhoz.
A kancelláriaminiszter a kormányinfón hosszan bírálta a pedofiltörvény miatt Magyarországot bírálókat.
Dacian Cioloş szerint minden jogi eszközt meg kell ragadni ahhoz, hogy Orbán észrevegye, a pedofiltörvénnyel túl messzire ment. Ezért a román politikus az évek óta bénakacsként álló hetes cikkelyes eljárást is a következő szintre vinné.
Több szélsőjobboldali párt – köztük a Fidesz – értéknyilatkozatot adott ki a múlt héten, ami beleillhet a Fidesz új európai pártcsalád-építésébe is. A holland szélsőjobboldal két legerősebb pártja azonban eleve nem írta ezt alá. Egyikük az Azonnalinak nyilatkozva balosnak tartja az ottani követeléseket. Azon harmadik holland párt pedig, amely először csatlakozott, pár nap után bejelentette: mégsem akarnak a Fidesszel közös nyilatkozaton szerepelni. Mi áll a háttérben?
A miniszterelnök a pénteki rádióinterjújában arról is beszélt, hogy Magyarország felkészült a negyedik hullámra, extraprofit-adót tervez a kormány kivetni az építőanyagokra, és Übermenschként viselkednek nyugaton, amikor a pedofiltörvényt támadják.
A PiS-es oktatásügyi miniszter, Przemysław Czarnek szerint a magyar törvény jó arra, hogy fellépjen az „LMBT-ideológiával” szemben.
Az AUR elnöke szerint Romániára is nyomás nehezedik, hogy csatlakozzon a pedofíliát a melegekkel összemosó törvényt elítélők táborához, pedig Orbán Viktor álláspontja a helyes.
Volt, aki a magyar ultrákon ütközött meg, volt, aki a magyar csapat teljesítményét dicsérte, volt, aki az emberi jogi diskurzust továbbvitte és inkább Kínát cseszegetné, és volt olyan lap is, amely szolidaritást vállalt Magyarországgal. A müncheni, Magyarország számára kiesést jelentő németek elleni 2:2 utáni sajtószemle!
Palocsai Béla erről a Facebook-sztorijában posztolt a németekkel vívott történelmi 2-2-es döntetlen Eb-meccset követően.
Aki minőségi németezésre várt a meccs előtt, az ezt előbb kapja meg Svájcból, mint a magyar kormánypárt környékéről.
Věra Jourová szerint például ha valakinek baja van a szivárványszínnel, az róla mond el sokat, a bajor Markus Söder szerint meg ez a büszke útja annak, hogy a társadalom szabadságáért szóljunk fel.
Mint közleményükben írják, kiállnak mindenki mellett, aki ellenzi a jogszabályt, és szolidaritást vállalnak azokkal, akiknek a méltóságát megalázták.
A baj akkor lesz nagyon nagy, ha mi, ellenzékiek is ki akarjuk egymást rekeszteni, csak azért, mert nem mindenről gondolkodunk ugyanúgy, írta Facebookján.
A Párbeszéd frakcióvezető-helyettese szerint nem szerencsés, hogy a Jobbik belesétált ebbe a csapdába, de a velük való együttműködést ez nem fogja befolyásolni. Gyorsinterjú.
Mély aggodalmukat fejezték ki, és hangsúlyozták, a szólásszabadság és az emberi jogok mellett állnak.
Jámbor szerint nem kommunikációs trükk az ellenzéktől a népszavazás, de még ha az is, végsősoron kárt fog okozni a Fidesznek.
Csárdi Antal szerint az ellenzék nem a Fidesz kottájából játszik akkor, amikor nem tudnak egységesen kiállni a pedofiltörvény ellen.
Nemcsak a Fidesz-KDNP, hanem ígéretéhez híven a Jobbik-frakció és több független képviselő is igennel szavazott. Az ellenzéki összefogás többi pártja bojkottálta a szavazást, így egyetlen képviselő volt csak, aki nemmel szavazott.
Mint írják, nem hiszik, hogy a Jobbik valóban partnere akar lenni abban a Fidesznek, hogy több tízezer honfitársunk életét tönkretegye.