„Kellék”, vagy „felépítmény” egy tüntetés helyszínén egy mobil WC? És miért fontos, hogy nyitva van-e az ajtaja? Még a Kúria is állást foglalt ebben a nagyon fontos ügyben.
A szankciók sújtotta Moszkváról, és az ottani életről mesélt az Azonnalinak egy helyi. Az viszont a beszámoló nélkül is úgy tűnik, hogy a magyar fiatalok egyre inkább a fiatal orosz középosztállyal kerültek egy sorsközösségbe.
A dél-koreai egyház vezetője szerint a vírus az ördög műve, a hatóságok több ezer ember megfertőződéséért teszik őket felelőssé. Magyarországon kapásból sikerült belefutniuk az Átlátszó.hu oknyomozó portálba.
Egy friss kutatás szerint politikai preferencia és társadalmi helyzet szerint sincs nagy különbség az oltást felvevők és az azt elutasítók összetételében Magyarországon – kivéve a Jobbik szavazóit. Az oltás kérdése megosztja a magyarokat, de nem erőteljesen.
A külügyminiszter a jelenleg érvényes tájékoztatás szerint két orosz oltással nem tehette volna be a lábát Ausztriába.
A hároméves szívbeteg gyereket Németországban, Izraelben és Nagy-Britanniában sem látták el, végül egy görög magánklinika vállalta a beavatkozást.
Ezzel persze nem mindenki ért egyet, a miniszterelnöknek tanácsot adó szakértői konzílium nagy része lemondott. Az egészségügyi miniszter arra számít, hogy februárban minden oltatlan megfertőződik, és azzal vége is lesz a járványnak.
„Vihar előtti csendről” ír az osztrák kórházakban a koronavírussal kapcsolatban a Der Standard osztrák lap.
Abba jól láthatóan kezd mindenki belefáradni, már aki egyáltalán hajlandó felvenni az oltást, hogy félévente újra és újra beadasson magának egy update-elt változatot. Mégis mi lehet a megoldás?