Az Európai Bizottság hat pontban fogalmazta meg elvárásait a magyar kormánnyal szemben az uniós helyreállítási terv forrásainak biztosításához. Bár a kormány mindig azt mondja, hogy a „gyermekvédelmi népszavazás miatt tartja vissza a pénzt Brüsszel”, erről egyetlen szó nem szerepel a dokumentumban.
Az Alkotmánybíróság az álláskeresési járadék és a Fudan egyetemmel kapcsolatos kérdését is törölte.
A jó ütemérzék a titka mindennek.
A lakosság hatvan százaléka szerint így helyes.
A háborúban a legfontosabb, hogy megvédjük a gyerekeket. A gyerekeket a kormány népszavazásával lehet megvédeni – logikus, nem?
Ujhelyi István kelt korán, hogy meghallgassa Navracsics Tibor és Fiala János beszélgetését.
Rendkívüli Kormányinfót hirdettek meg szerda délutánra Varga Judit sztárvendéggel, elmentünk rá.
A KESMA és más kormányközeli sajtótermékek a választásokkal kapcsolatban nem fogadnak be politikai hirdetést, a gyermekvédelminek mondott népszavazással kapcsolatban azonban igen – vette észre az Ugytudjuk.hu.
Miután január 20-án, csütörtök este Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely egy közös videóban bejelentette, hogy 470 ezer aláírást (kérdésenként 235 ezret) gyűjtöttek össze a népszavazási kezdeményezükhöz, másnap, azaz péntek reggelre sajtóeseményt szerveztek, aminek végén az aktivisták és a politikusok élőláncot alkotva a Kossuth térről a nemzeti választási irodához adogatták egyesével az íveket tartalmazó dobozokat.
Péntek reggel közösen adják le az íveket a koronavírusos Márki-Zay Péter nélkül.
A miniszterelnök össze is mosta a homoszexualitást a pedofíliával meg nem is, és úgy harcol elképzelt ellenségek ellen, hogy azok mégis léteznek.
A Kúria 90 napos határidővel dönt, szinte teljesen ki is használták a rendelkezésükre álló időt.
A miniszterelnök a Kossuth Rádióban egy német pedofilhálózatról beszélt az általa gyermekvédelminek nevezett magyar népszavazással kapcsolatban.
Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója szerint nem valószínű, hogy lesz tévévita a 2022-es választások előtt, azonban ha lenne, nem biztos, hogy az Orbánnak kedvezne. Az interjúban ezenkívül szó esett a 2022-es választásokról, Novák Katalin köztársaságielnök-jelöléséről, illetve arról, miért nem kampányol már az ellenzék. Interjú.
A 2022-es parlamenti választást megelőző évben már szinte kampány üzemmódra váltott a politika, de komoly botrányok is voltak az év során. Visszatekintés 2021-re.
Van olyan állattartó, akinek rövid idő alatt harmincöt birkáját ölték meg a ragadozók.
Az ellenzék egységes bojkottja mellett fogadta el a FIDESZ-KDNP az „LMBTQ-propaganda elleni” népszavazást. A Fidesz korábban nem volt ennyire érzékeny a közvetlen demokráciára. Az állatvédelmi törvény jelentős szigorítását is elfogadta az Országgyűlés.
A járványügyi korlátozásokról szóló svájci népszavazást viharos kampány előzte meg összecsapásokkal, nácizó jobboldallal, aztán kiderült, mégsem arról van szó, hogy szétszakadt volna az ország. Mégis ki ment itt ki ellen?
Így arról nem dönthetnek a választók, hogy a gyerekek számára is elérhetőek legyenek-e a nemátalakító kezelések.
Már a többsége összegyűlt annak a félmillió aláírásnak, amely ahhoz szükséges, hogy Olaszországban népszavazást tartsanak a kannabisz termesztésének és elfogyasztásának börtönnel való büntetésének eltörléséről. Korábban az alacsony THC-tartalmú marihuánát legalizálta volna az olasz parlament, de ezt a törvényt elkaszálta a szenátus.
A Kétefarkúak szerint a kérdések megsértik „a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás követelményét”.
Karácsony Gergely jövővédőnek nevezett népszavazását az Nemzeti Választási Bizottság (NVB) még el sem fogadta, de a miniszterelnök-jelölt már aláírásgyűjtést indított a népszavazása mellett. Ennek értelméről Barabás Richárdot, a Párbeszéd szóvivőjét kérdeztük.
Az interneten összegyűjtött aláírásoknak nincs jogi kötőerejük, a népszavazás kiírásához szükséges aláírásokba ezek nem fognak beszámítani – Karácsonyék viszont ettől remélik a valódi aláírásgyűjtés gyorsítását. Már ha egyáltalán lesz népszavazás, amire maga Karácsony sem számít.
Három a magyar igazság: a kormány a pedofiltörvényről népszavaztatna, Karácsony Gergely a korrupció és Kína ellen harcolna, szóval az Azonnalin a sor, hogy beszállva a brainstormingba mi is bedobjunk öt kérdést!
Orbán Viktor úgy véli, hogy Pintér Sándor belügyminiszter már minden fontosat elmondott a Pegasus-botrányról.
Gulyás Gergely szerint hisztériakeltés az, ami a megfigyelési botrány körül zajlik, és az oltási kedvet csökkentené, ha Orbán Viktor és Karácsony Gergely egy plakáton szerepelve népszerűsítené a koronavírus elleni oltásokat.
Népszavazáson mondhatjuk el a véleményünket arról, hogy támogatjuk-e, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetőek legyenek nemátalakító műtétek, vagy hogy korlátozás nélkül mutathassanak be nekik szexuális médiatartalmakat.
A klímaváltozással kapcsolatos vitákban – különösen a Fridays for Future-mozgalom révén – kialakult az az elképzelés, hogy a fiatalok állnának szemben azon öregekkel, akiknek úgyse számítana már a távoli jövő. Erre azonban erősen rácáfolt a nemrégi svájci népszavazás, ahol éppen az volt látható: minél fiatalabb valaki, annál kevésbé akarja feladni eddigi életmódját egy radikálisabb ökopolitika kedvéért.
Svájcban vasárnap három kérdésről is lesz népszavazás. A legnagyobb viták a burkák betiltását övezi. Miközben pár hónapja még a lakosság kétharmada támogatta az ötletet, mostanra a két tábor közötti verseny annyira szorossá vált, hogy a végén még a burka betiltásának ötlete el is bukhat.
Az észt liberálisokkal közösen kormányzó szélsőjobb arról szavaztatná meg a lakosságot, hogy a házasság férfi és nő közötti szövetség-e.
Népszavazást kezdeményez a Thürmer Gyula vezette kommunista párt, de majdnem minden kérdésük olyan dologról szól, amiről nem lehet szavazni az Alaptörvény szerint.
A vasárnapi népszavazáson az óceániai sziget többsége a Franciaországhoz való tartozás mellett döntött. A Párizzsal fennálló megállapodás szerint két év múlva újra próbálkozhatnak a függetlenségpártiak, ha akkor is elbuknak, már tényleg el kell fogadniuk: Új-Kaledónia Franciaországé. Leginkább Kína támogatta volna a sziget elszakadását, hogy így szerezzen befolyást a nikkelkészlet felett.
A svájci népszavazáson hatalmas többség mondott nemet a kezdeményezésre, amely az EU-val kötött szerződések felmondását jelentette volna. És nem csak az EU-s állampolgárok légezhetnek fel.
Öt kérdésben is népszavazás lesz Svájcban vasárnap. Kívülről nézve a legizgalmasabbnak az uniós állampolgárok szabad mozgását és munkavállalását érintő kezdeményezés tűnik. Mivel azonban a szélsőjobboldalnak ezúttal nem sikerült a korábbiakhoz hasonló mozgósítás, Svájcon belül nagyobb figyelem irányul a többi kérdésre. Elmondjuk, mik azok!
Pedig lett volna egy csomó kérdésünk. Például hogy járványhelyzetben hogyan oldották volna meg biztonságosan, hogy aláírásokat gyűjtsenek, vagy hogy nem a választók becsapása-e egy olyan népszavazást kezdeményezni, aminek a sikerében még maguk sem bíznak? Így helyettük a többi ellenzéki pártot kérdeztük végig, beállnak-e a kezdeményezés mögé.
Vasárnap és hétfőn amellett, hogy hét régióban helyi választás lesz, az olaszok országos népszavazáson dönthetik el, akarják-e csökkenteni a parlamenti képviselők és szenátorok számát. De miért éppen Silvio Berlusconi táborából tartják egyesek demagógnak az Öt Csillag által kezdeményezett alkotmánymódosítást?
Ha csak nem változnak nagyot az órákkal az urnazárás előtt lehozott részeredmények, Vlagyimir Putyin élete végéig hatalmon maradhat.