Ez van, ilyen az orosz Woodstock. Itt az Azonnali popkulturális híradója.
Két éve torlódnak fel a nagyobb koncertek, úgyhogy 2022-ben hivatalosan annyi jó zenekar lép fel Magyarországon, hogy fel se tudjuk sorolni az összes fontosat. Reméljük, ez a lista valósággá változik idén.
A szervezők elítélték Nena vasárnapi kijelentéseit, és közös megegyezéssel törölték a szeptember 13-i koncertjét.
Szerezzétek vissza a szabadságotokat, üzente Nena berlini koncertjén rajongóinak, arra kérve őket, hogy táncoljanak úgy, mint régen. Félbe is szakították emiatt a koncertjét.
Napokon belül már csak a tömegrendezvényekhez kell majd védettségi igazolvány, és levehetjük a maszkot a boltokban. De lesz-e minden olyan, mint régen?
Aki viszont be van oltva, az alig több, mint ötezer forintért nézheti meg a három fellépő punkzenekart. A jegyárazást kitaláló koncertpromóter szerint a gyakorlat nem diszkriminatív, hiszen aki nem oltotta be magát, az is tud jegyet venni.
Orbán Viktor április 23-án úgy nyilatkozott, hogy négymillió oltottnál ismét lehet „zene- és táncművészeti rendezvényeket” tartani – azonban a zeneipari szakemberek nem igazán tudják értelmezni ezt a kifejezést. De hogyan készül a nyitására a rendezvényszektor, ahol általában már hónapokkal előre leszervezik a koncerteket? Meddig bírnak még kivárni? Lesz-e kereslet egyáltalán a járvány után az élőzenére? Szakmabeliekkel jártunk utána!
Eddig a kormánytól gyakorlatilag semmilyen érdemi támogatás nem érkezett a szektor megmentésére, de nekik először nem is pénzre, hanem tervezhetőségre lenne szükségük. A nyár a zeneiparnak ugyanis olyan, mint a kiskereskedelemnek a karácsony. Weyer Balázs, a zeneipart képviselő Music Hungary Szövetség elnöke beszélt az Azonnalinak többek közt arról, mennyiben partnerük állami oldalról Demeter Szilárd: interjú!
Még augusztus 6-án jelentette be a kormány, hogy a raktárkoncertezés mellett a fesztiválok és a könnyűzenei klubok is pályázhatnak anyagi támogatásra, hogy ezzel enyhíthessék a koronavírus-járvány okozta gazdasági visszaesésüket. A raktárkoncertek megkezdődtek, ahogyan a fesztiváloknak is kiírták a pályázatot, de a könnyűzenei klubok támogatásáról továbbra sincs hír. Mi lett a támogatással? Utánajártunk!
A hallgatóság viselkedésének megfigyelése segíthet a jövőben a tömegrendezvények járványügyileg biztonságos szervezésében.
Nem oldják fel augusztus 15-e után sem az 500 főnél nagyobb zenés-táncos rendezvényekre vonatkozó tiltást, de garázskoncertekre kapnának támogatást a zenészek is. Ha az EU engedélyezi, a postásoknak is béremelés járna, a foglalkoztatási adatok pedig már jóval kedvezőbbek, mint a járvány mélypontján. Mondjuk, mi volt a kormányinfón.
A magyar rajongók azonban nincsenek egyedül: az amerikai-örmény metálzenekar gyakorlatilag a teljes európai turnéját lemondta.
Nagykoncertre menni drága dolog, úgyhogy most segítünk, hogy mik azok a rendezvények, amiket már januártól érdemes elkezdeni szervezni, ha nem akarunk nagyon káromkodni később.
Budapesten lép fel a nő, aki mintha már karrierje kezdete óta arra tette volna fel az életét, hogy idegesítse az egyházat. Nemrég még iszlámra is váltott, csak hogy teljes legyen a kép.
A Szigeten lépett fel az ismert univerzum egyik legnagyobb új generációs szupermegasztárja, ezt pedig mégiscsak látni kellett. Aztán persze lehet, átverés az egész, és a terv kiötlői azt figyelték, mikor veszi észre valaki, hogy ez valójában nem egy koncert, csak felnyomták a nagyszínpadra a pár éve még a kukán doboló részegek közt Nirvanát gitározgató srácot a büfésor elől.
És le is tudom vezetni, hogy miért! Azért, mert tegnap még hátra volt egy Slayer-koncert Budapesten, ma reggel viszont már arra kellett kelni, hogy soha többé nem játszanak itt.
Láttam egy közepesen érdekes fellépést és egy olyat is, amiből egy hangot sem tudtam már felfogni. Három órát késett az elmúlt évek legnagyobb celebritása, de Pozsonnyal ellentétben Budapesten legalább volt koncert.
Egy napra felidézhetjük azt a korszakot, amikor a Sziget látogatói csak a város második számú elviselhetetlen büdösdrogosai voltak!
Nicki Minaj kilenc év alatt hagyta, hogy az Instagramja érdekesebb legyen, mint a lemezei. A világ egyik legbefolyásosabb nője hamarosan Budapesten is próbálja visszaterelni a hangsúlyt oda, ahol eredetileg is helye van.
Azok az idők már szerencsére elmúltak, mikor minimum Bécsig kellett elutazni egy értelmezhető koncertért, cserébe illik előre gondolkodni kicsit. Az Azonnali elmondja, melyik tíz bulira figyelj idén kiemelten.
Spoiler: igen, hazudtak. Meglepően könnyű volt átszámolni, mi volt igaz azokból a kijelentésekből, hogy az új magyar stadionok nem csak focira alkalmasak, és többféle rendezvény is várható bennük.
Utoljára láthatjuk Magyarországon a búcsúturnézó zenekart, úgyhogy aki szereti a vért, gyilkolást és kiabálást, az írja is be a naptárba!
Az Azonnali bemutatja Magyarország 2018-as újévi koncertjét! Felkérésünkre a pécsi Szónok zenekar állt neki a Kék Duna-keringőnek, ahogy kell, meg ahogy illik. Húsz perc örömzene, zúzás és underground, minimum élethosszig tartó élmény.
Megértem, hogy a zenénk valakinek bántó, de akkor is túl lett értelmezve ez a dolog – mondja Áron András, az Apey & the Pea frontembere. A zenekar nemrég vitába keveredett a Jobbik kecskeméti önkormányzati képviselőjével, aki nem akarta, hogy a korábbi zsingagóga épületében koncertezzenek. A koncertet végül megtartották: erről és általában a sátánista metálzenéről is beszélt a frontember az Azonnalinak.
A magát Liának nevező transzgender beatboxművész utcai improvizációs koncertjébe a berlini Fête de la Musique fesztiválon futottunk bele. Nem bírjuk ki, hogy ne osszuk meg önökkel!