Mi a fasizmus, és hogyan működik? Van-e elvi különbség Hitler és Trump, vagy ha már itt tartunk, Orbán módszerei között? Jason Stanley könyvét olvastuk.
Robert Malone-nak mindenki által elismert szerepe van az mRNS-vakcinák kifejlesztésében, ő mégis úgy érzi, „kiírták a történelemből” és ma már az oltások ellen kampányol. Az amerikai jobboldal pedig a tenyerén hordozza.
A járványügyi korlátozásokról szóló svájci népszavazást viharos kampány előzte meg összecsapásokkal, nácizó jobboldallal, aztán kiderült, mégsem arról van szó, hogy szétszakadt volna az ország. Mégis ki ment itt ki ellen?
A republikánus jelöltnek sikerült túllépni Trump árnyékán, a kötelező maszkkal, oltással és magas adókkal sikeresen bombázta meg a lényegi üzenet nélküli kormánypártot. New Jerseyben is szokatlanul szoros verseny alakult ki.
Öntudatos nő vagy demokrata mocsárszörny – mindkét kifejezést használták már az átlagnál konzervatívabb demokratára, Kathy Hochulra. Miután New York állam kormányzója, Andrew Cuomo borzasztó járványkezelése után belebukott egy szexuális zaklatási megabotrányba, Hochul most mint véletlenül kormányzóvá lett kormányzóhelyettes bizonyíthat majd.
Pénteken több európai szélsőjobboldali párt – köztük a Fidesz – egy közös nyilatkozatot adott ki Európa jövőjéről. Miközben Matteo Salvinitől Giorgia Melonin át Marine Le Penig sokan ott vannak az aláírók között az Európai Parlament két radikális jobboldali frakciójából, az AfD nem szerepel köztük. Sikerült Orbánnak békét teremtenie Salvini és Meloni között? És miért nem kell nekik az AfD?
Újpesten gyűltek össze a Fideszen kívüli jobboldali ellenzéki vezetői, Márki-Zay Péter, Bencsik János és Pálinkás József, hogy megvitassák a kormányváltás, illetve az ellenzék lehetőségeit. Mi pedig a helyszínen járva meg is kérdeztük őket minderről. Videó!
A politikusok elhozták nekünk a fortyogó gyűlöletet, de még ebben a helyzetben is meg kell maradnunk embernek, vallja az ország legfoglakoztatottabb és legkarcosabb orgánumú színésze, Thuróczy Szabolcs, aki szerint, ha valami jó művészet, az úgyis el fog jutni az emberekhez. Az Aranyélet érző szívű maffiózója, az HBO legújabb, készülő sorozatának tartótisztje az Azonnali podcastjában mesélt a koronavírus alatt töltött időkről, nyírségi identitásáról, megmásított rendszerváltásról és arról, hogy mivel lenne érdemesebb foglalkozni egy sima hétköznapon. Interjú!
A kérdéses gyülekezet már huszonegy éve létezik, főleg Borsodban. Egészen olyanok, mint az amerikaiak, de kevesen vannak. Nyelveken beszélés, próféciák, összeesküvés-elméletek és extázis Miskolctól Costa Ricáig: felvázoltuk az Újszövetség-gyülekezet szellemi-földrajzi horizontját!
A Terror Háza szerdai rendezvényén megint Európa sorsáért rettegtek a résztvevők. Szerencsére van javaslatuk: a nyugatiaknak a magyarok kalandozásait kell követniük. De voltak olyan mondatok, amelyek egy föderalista és liberális konferencián is elhangozhattak volna. Az viszont nem derült ki, hogy miért akarnak kevesebb EU-t, miközben éppen azért bírálják, mert nem cselekszik eléggé.
Az identitáspolitikai vitákban megjelenő bal- és jobboldali ellentétek gyakorlatilag az egyenlőség és a szabadság szembenállásaként fordíthatóak le. Noha egykoron a baloldal is akart szabadságot, és a konzervatívok meg korlátoztak volna, az új szembenállás szerint a baloldal korlátozásokkal akar egyenlőséget, és a jobboldal egyenlőtlenség révén szabadságot.
Janez Janšat jelenleg a nyugdíjaspárt kilépése utáni kisebbségi kormánykoalícióban ellenzéke bojkottálta, hogy az eredetileg a koalíciós partner pártjában politizáló, de őt rendszeresen kritizáló és akadályozó Igor Zorčič házelnököt szavazással távolítsák el.
A márciusi németországi tartományi választások nagy meglepetése volt, hogy a polgári Szabad Választók párt Rajna-vidék-Pfalzban megugrotta az öt százalékot. A párt ezzel három tartományi, valamint az Európai Parlamentben is jelen van már. Az őszi szövetségi választásokon azoknak akarnak alternatívát nyújtani, akiknek elegük van a CDU/CSU-ból, de az AfD radikalizmusából is. Megboríthatják a német jobboldalt?
A Szív utca a később a 2010 utáni tüntetéseket is dokumentáló Csillag Ádám közel 30 éve készített, kétrészes dokumentumfilmje. Azt a pillanatot örökíti meg, amikor a jobboldali nacionalizmus a katolikus egyház féltő karjain visszatért a közoktatásunkba, és szinte azonnal listázni kezdett.
Hogyan lett újságíró? Milyen volt a kilencvenes években jobboldaliként dolgozni a sajtóban? Milyen volt az egyre fideszesebb közmédia belülről? Miért úgy lett vége Heti Válasznak, ahogy? Miért működőképes a Magyar Hang? Dévényi Istvánnal, a Magyar Hang publicistájával beszélgettünk.
A korábban a Fidesszel szoros barátságot ápoló bajor CSU elnöke, egyben Németország potenciális kancellárja „nagyon megkönnyebbült”, amiért „jó véget ért az amerikai választási krimi”.
Hogyan lett a DJ Szövetség elnökéből a migrációs válság alatt „politikai hobbista”? Hogyan vette fel a kesztyűt a jobboldal a baloldallal szemben a trollkodással? Miért halott szerinte a humor nyugaton? Az Azonnali véleményvezérek-interjúsorozatában Jeszenszky Zsolttal beszélgettünk, akinél saját bevallása szerint „csak a Rolling Stones tudja keményebben tolni”.
Akár tucatnyi képviselőt is az országgyűlésbe juttatna a Pálinkás József volt MTA-elnök vezetésével csütörtökön megalakult Új Világ Néppárt. Habár az ellenzékkel is kritikusak, készek az együttműködésre, de annak azért örülnek, hogy Bíró László támogatásáról még nem kellett dönteniük. Az ÚVNP elnökét Pálinkás Józsefet és alelnökét, a korábbi LMP-s Ábrahám Júliát kérdeztük.
A sajtó elé állt Pálinkás József akadémikus Fideszből kiábrándult jobboldaliakat megszólítani akaró Új Világ Néppártja. Megmérkőznének a miniszterelnök-jelölti előválasztáson, tagjaiknak tilos lenne hazudniuk, és szeretnék, ha jelöltjeik közül páran az ellenzék közös egyéni jelöltjei lehetnének 2022-ben.
Hogyan lett fórumozóból publicista? Miként ábrándult ki a Fideszből, hogyan került a radikális jobboldalra? Miért rekesztették ki a balliberálisokat a nemzetből? Többek közt ezekre válaszol Balogh Gábor az Azonnali véleményvezérek interjúsorozatában, de az is kiderül, hogy miről beszélgetett a rendőrrel, akivel a tévéostrom után együtt cigiztek 2006-ban.
A Kurucinfó balliberális voltát a lapjaik által is gyakran hivatkozott, a kormánynak milliárdokért dolgozó elemzőcég hozta ki. Volt, aki nem is olvasta a Médianéző történelmi jelentőségű elemzését, Huth Gergely szerint a balliberálisok újnyilas nézeteket képviselnek, Gajdics Ottónak meg tele van a hócipője.
A Fidesz-közeli elemzőcég közvélemény-kutatással támasztja alá, hogy mára annyi a balliberális médiatúlsúlynak.
A svájci Keresztény Néppárt (CVP) a liberálisokkal és protestánsokkal szemben a katolikus ellenállás pártjaként alakult egykoron. Mivel a párt ma nem találja a helyét a jobboldali liberálisok és a szélsőjobboldal között, a vallási identitás pedig egyre kevésbé politikaformáló erő, „C” nélkül fogalmazná magát újra szociálisan érzékeny, polgári pártként.
Miért hagyta ott pedagógusi hivatását, hogy a nyilvánosságban dolgozzon? Miért szakított a liberalizmussal? Miért élünk permanens médiaháborúban? Miért nem kritizálja nyilvánosan Orbán Viktort? Hány kétharmad kell még ahhoz, hogy úgy érezzék a kormánypártiak, hogy győztek? Az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában Gajdics Ottót kérdeztük.
Miért nem káromkodik a Magyar Nemzetben? Kik a jobboldali sajtó tehetségei? Kit olvas szívesen? Írna-e az új Indexnek? Miért nem fog már kimászni a lövészárokból? Ezekről is megkérdeztük Bayer Zsoltot, aki azt is elmondja az Azonnalinak, mi volt a baja már 1994-ben Simicska Lajossal és miért trükkösen szerzett lakást a budai várban. Nagyinterjú!
A volt francia elnök emlékirataival és egy nagyinterjúval jelentkezik a nyári uborkaszezonban. Noha azt mondja: másról, mint emlékek rendezéséről nincs szó, Emmanuel Macronnal való közelségét nem tagadja, és azt sem, hogy a jelenlegi kormány több embere is sarkozystának tekinthető.
Bírja a Fideszt, utálja az ellenzéket, leginkább vidéken él a kormánypárt átlagszavazója. Egy friss kutatásból kiderül az is, hogy a Fidesz-tábor egyötöde magát inkább liberálisnak vallja.
„Örülnék, ha a Jobbik megtalálná a tökét.” „Az ellenzéknek vitális szükséglete egy nemzeti jobboldali párt.” „Jobbikos ismerőseim arról beszélnek, az ott tapasztalt hanyatlás már nem megfordítható.” Ilyen véleményeket fogalmazott meg a Jobbik belső konfliktusai kapcsán több, az Azonnali által megkérdezett ellenzéki politikus is, akik arról is beszéltek, vesz-e még el szavazatokat a párt a Fidesztől, és szükség van-e a Jobbikra az ellenzéki összefogásban.
Mi vezetett ahhoz, hogy a Jobbik lejtmenetbe került? Voltak-e valaha valódi néppárt? Cserben hagyták-e a jobbikos bajtársakat, mikor kiléptek a frakcióból? Miben hasonlít Jakab Péter Bill Gates-hez, és miben Orbán Viktorhoz? Irányíthatta-e Vona Gábor a háttérben az új pártelnökséget? Milyen új mozgalomra lenne szükség Magyarországon? Páros nagyinterjú Sneider Tamással és Varga-Damm Andreával.