A Special One leginkább csak azt bizonyította be idén, hogy a fénye már rég megkopott. Amiben oly kiváló volt egyszer, az a modern labdarúgásban már nem vezet igazán nagy sikerhez, egyetlen fordulóval a vége előtt a Roma mindössze a hatodik helyen zárt a bajnokságban, a sokkal kisebb büdzséből gazdálkodó városi rivális, Lazio mögött.
A magazin megszűnésének okairól nem lehetett semmit megtudni Szöllősi György főszerkesztő búcsúüzenetéből.
A miniszterelnök kedvenc klubja, az idén bajnokesélyes Puskás Akadémia az egyetlen olyan első osztályú fociklub, amelyik még ezer nézőt sem képes kicsábítani a meccseire. De összeségében is elkeserítő a magyar csapatsportágak nézettsége.
Egy brit munkáspárti képviselő egy hozzá kiszivárgott kormányzati dokumentumra hivatkozva azt követeli, a Chelsea orosz milliárdosát, Roman Abramovicsot tiltsák ki az országból és vegyék el tőle a fociklubot is.
1955-ben még Magyarországon és Argentínában is mindenki meg volt győződve arról, hogy a hazája focija, a saját válogatottja a legerősebb a világon. 1958-ban azonban kiderült, hogy ez már nincs így. Argentin-magyar párhuzamos futballtörténet, második rész.
Puskás Ferencék tündöklésével egy időben a világ másik részén is volt egy válogatott, amit kora legjobbjának tartottak. A politikán is múlt, hogy a két csapat nem találkozhatott egymással. Az Aranycsapat és Ezüstország aranykorának párhuzamos életrajza. Első rész.
Újra nem jutottunk ki a világbajnokságra, de vannak sokkal rosszabb jelek: bár a válogatott sebtapaszt jelenthet, a hagyományos magyar futballt sikerült olyan mélyen lerohasztani 11 év alatt, amiből kérdéses, hogy van-e kiút.
Most már regény is készült a legnagyobb magyar focista életéről: Daniel Entrialgo egyszerre próbálja bemutatni az életútját és a XX. század politikai változásait. Interjú.
Hosszú agónia után a saját szobrát minden lépésével ledöntő régi-új elnök, Joan Laporta kirúgta a Barça vezetőedzőjét, a klubikon és cruyffista Ronald Koemant. Valószínűleg egy másik klubikon és szintén elkötelezett cruyffista, Xavi Hernandez váltja. De lesz-e érdemi változás?
Mohammed bin-Szalman számára zsebpénzért vásárolt magának népszerűséget Angliában, ahol már szinte nemzeti hagyománnyá vált nem nézni, honnan jön a pénz.
A Bencsik János vezette Polgári Válasz gamerestet szervez a szimpatizánsainak, ahol Mortal Kombatra és FIFA-ra is ki lehet majd hívni a párt képviselőit.
Az egyik legsúlyosabb szerb bűnbanda vezére, Veljko Belivuk azt állítja, számos szívességet tett Aleksandar Vučić államfőnek. Vajon mennyi igaz az állításokból, mi lesz ennek a következménye a kormányra nézve? Rastislav Dinić szerb politikai elemzőt kérdeztük.
Marcus Rashford szerint az Eb-döntőben mutatott teljesítményéről egész nap tudja fogadni a kritikákat, de bőrszíne és származása miatt soha nem lesz hajlandó bocsánatot kérni.
Boris Palmer, Tübingen zöld polgármestere megint szembemegy a fősodrattal, és feltett pár kérdést a német-magyar focimeccs kapcsán. Szerinte nem lehet csak egyetlen meccsre egy stadiont szivárványosítani, amint nem lehet csak egyetlen politikai szimbólumot felhasználni. A Momentum-szövetséges FDP egyik politikusa is a magyar álláspont mellett állt ki. Eközben az egyik konzervatív politikus már karácsonyi képeslapot se akarna kapni Orbántól.
Věra Jourová szerint például ha valakinek baja van a szivárványszínnel, az róla mond el sokat, a bajor Markus Söder szerint meg ez a büszke útja annak, hogy a társadalom szabadságáért szóljunk fel.
Már igen korán, 11 órakor elkezdődött a hangolódás a szombati magyar-francia meccsre: a legtöbb szurkoló a városligeti szurkolói zónájából ment a Hősök terére, ahonnan délben indult a menet. A helyszínen voltunk, mutatjuk, hogy milyen volt a hangulat a vonulás közben és a mérkőzésen! Fotóriport.
A román Nemzeti Sport újságíróját lenyűgözték a magyar ultrák: szerinte hihetetlen kötődés van a játékosok és a szurkolók között.
A portugál focistát felfedező legendás erdélyi magyar focista, sportszakember azt akarja, Cristiano Ronaldo térjen vissza a Real Madridba.
A független képviselő szerint a pontszerzés is már akkora népünnepélyt váltana ki, hogy sokan nem tudnának másnap munkába menni.
A miniszterelnök szerint most már mindenkinek a maga felelőssége, hogy beoltatja-e magát, a kormány megmentett annyi életet, amennyit lehetett.
Gulyás Gergely a kormányinfón azt is elmondta, hogy a vendéglátóhelyek teraszai fél 10-ig lehetnek nyitva, és most már aztán tényleg döntenek arról, hogy mire jogosítson fel a védettségi igazolás.
Bár a kutatások kiszervezése terén visszavette a költéseit a Szász Jenő-féle Nemzetstratégiai Kutatóintézet, cserébe rendeltek szakmai konzultációkhoz luxuscateringet, 15 millióért takaríttatták az irodaházat, és ismét készült többmillióért olyan élményfilm, amit nem lehet fellelni az interneten. Megnéztük az NSKI 2019-es és 2020-as szerződéseit.
A már évek óta milliárdos iparként működő labdarúgás is bajban van a koronavírus miatt, ami miatt a kluboknak el kell kezdeniük mostantól fenntarthatóvá válniuk. A tévés közvetítési díjak miatt jelenleg nézők nélkül is megérné lejátszani a meccseket.
Hiába állnak elvileg egy oldalon, mégis eltűnt a győri polgármester tisztázó kommentje a KESMA-tulajdon Kisalföld oldaláról.
Két évre kizárta az európai kupasorozatokból az UEFA a Manchester Cityt, mert vétett a pénzügyi fair play (FFP) szabályai ellen. A döntést egyszerre éljenzik és gondolják sokan cinikusnak: elvégre aligha van csapat, amelyik tartja magát ezekhez a szabályokhoz. Miért lett bűnbak a City? Lehet, hogy éppen lábon lőtte magát az UEFA? Sportközgazdászt kérdeztünk.
Mint minden évről, úgy 2019-ről is árulkodó, hogy mégis mikre kerestek rá az emberek leginkább az interneten. A Wikipédia elárulta, náluk mik futottak a legjobban idén, következzen a lista a legnépszerűbb oldalaikról!
Közpénzköltés terén évek óta a kórházak vs stadionok tengely határozza meg a közbeszédet, úgyhogy a Puskás Aréna avatómeccse előtt arról kérdeztük a közönséget: szerintük tényleg stadionokra kell-e költeni a pénzt. Lehet-e egyensúly az egészségügy és a foci között, és mikor fogja a magyar válogatott kiérdemelni az új arénát? Videó!
A HDZ-s államfő, Kolinda Grabar-Kitarović leszerbezte a helyi focicsapatot. A fiumei autonomisták pártja ezen akadt ki.
Livornóban alapították az Olasz Kommunista Pártot, ez pedig annyira rányomta a bélyegét a városra, hogy párezer ember azóta is kitart Lenin mellett.
A Győri ETO női kézilabdacsapatának fantasztikus sikerét már megint a focistáinkkal hozzák párhuzamba. Számokkal igazoljuk, hogy nem csak Orbán Viktor fejében a foci az elsőszámú sportág Magyarországon, és hogy a vízilabda – legyünk benne bármilyen sikeresek – tulajdonképpen alig érdekel valakit.
Egyelőre nem tudni, hogy mi lesz a sorsa a külföldi himnuszokat betiltó szlovák törvénynek, amelyet nyilvánvalóan a dunaszerdahelyi DAC magyar közönségének címeztek. A DAC-Slovan bajnoki meccsen szurkolók mondják el, miért zavarja szerintük a szlovákokat a magyar himnusz, és mennyit fizetnének azért, hogy elénekelhessék? De jobban focizik-e egy DAC-os magyar focista, ha hallja a meccs elején a himnuszt? Ezt is megkérdeztük Vida Mátétól. Videó!
Törvényt alkotott arról a szlovák parlament, hogy ne lehessen a magyar himnuszt énekelni például focimeccseken. Mit tiltsanak be még? Ez a hét kérdése, szavazz!
Emberfeletti túrákat kell megtenni Oroszországban annak, aki mindenhol szeretné megnézni a kedvenc csapatát. Különösen, ha kalinyingrádi az ember.
Nagy formában voltak a szurkolók, egyszerre sikerült a magyarokat, a menekülteket és Koszovót is gyalázni. Plusz még a pályára is bementek.