Vermes Ádám a Jobbik és a DK közös jelöltje lett volna, de szombaton bejelentette visszalépését – írja laptársunk, az Egri Ügyek.
Az ellenzék korábbi közös kormányfő-jelöltje egy hosszú Facebook-posztban reagált a Direkt36 cikkére.
Orbán Viktor már 2009-ben is fontosnak tekintette meggyőzni a magyar társadalmat arról, hogy saját elitje értékesebb, mint az az elit, amelyet le akar cserélni.
Egy évtizeden át zajló háború, járványok, gazdasági visszaesés, és mellette még „Brüsszel öngyilkossági kísérletei is” - ezek várnak ránk a jövőben Orbán Viktor szerint. Meg idehaza újabb árszabályozó lépések, már szeptembertől.
Orbán Balázs, Orbán Viktor politikai igazgatója beszélt erről a parlamentben, amikor Jámbor Andrásnak, a Párbeszéd képviselőjének válaszolt.
Ha megnézzük, hogyan változott meg az ötödik Orbán-kormány szerkezete az elsőéhez képest, hogy viszonyult az első az utolsó kádári-kabinethez; felidézzük, mi volt az a 2010 után sokat emlegetett „frakciókormányzás”, érdekes következtetésekre juthatunk. De hogy jön az Orbán-kormányhoz az őszödi beszéd és az Igenis miniszter úr?
Orbán Viktor pénteken délelőtt „keretet hirdetett” és megnevezte leendő minisztereit, majd délután benyújtotta az új kormány minisztériumairól szóló törvényjavaslatot. A kettő nem egyezik egymással, ráadásul rögtön benyújtottak hozzá egy 113 (!) oldalas törvénymódosító javaslatot is. Slusszpoén: ezt elsőre hibásan sikerült beterjeszteni.
Amíg a NER alkotmányos keretei között, Orbán Viktor vezetésével történik valami, teljesen mindegy, hogy az hasznos vagy káros intézkedés, elítélendő, mert a rendszer kritikája mindent felülír. Ez a rendszerellenzéki attitűd is a dualizmus kora óta szinte változatlan a magyar politikában, és azzal, hogy az összefogott pártok ezt a magatartást öntudatlanul is megörökölték, bele is helyezkedtek rendszerellenzéki elődeik szerepébe. A rendszerellenzékiség pedig pontosan az áprilisihoz hasonló eredményekhez szokott vezetni a magyar történelem tanúsága szerint.
Nem vicc: Orbán Viktor körül keringő bolygókként ábrázolták az egyik kormányzati háttérintézményben az új kormány szerkezetét. Lapunk megszerezte az ábrát, amit az ATV is közölt korábban, de kevésbé jó felbontásban. Az ábra alapján egyelőre ember legyen a talpán, aki át fogja tudni látni az új kormány működését.
Pénteken nyújthatják be a parlamentnek a minisztériumok felsorolásáról szóló törvényt az Azonnali.hu információi szerint, így innentől kezdve már biztosat lehet tudni az ötödik Orbán-kormány szerkezetéről. Közben egy titokzatos szerkezeti ábra borzolja a kedélyeket kormánykörökben, amely hierarchikus rendbe szervezné a kormánytagokat a miniszterelnök alatt.
Azt állítják, megkeresés sem érkezett feléjük, mikor azzal vádolták őket, hogy kéretlenül küldenek ellenzéki kampány SMS-eket.
Nagyon komoly kérés volt mind a 106 fideszes egyéni induló felé a pártvezetés részéről, hogy a 2018-ashoz képest is több szavazatot kell hozni április 3-án. A legtöbb induló megugrotta a lécet, de voltak nyolcan, akiknek nem sikerült. Megnéztük kik ők, és mi lehet a politikai jövőjük.
Információnk szerint már be is jelentették a megszűnést, a főváros és környéke fejlesztési feladatait a következő kormányban Vitézy Dávid láthatja majd el.
Nemrég Donáth Anna jelentette be, hogy szintén gyermeket vár.
Történész és egyéni választókerületben ötször mandátumot nyert politikus: interjút készítettünk Hiller Istvánnal, aki az MSZP egykori elnökeként 190 fős szocialista frakció fölött is diszponálhatott, de most arról is beszélt, van-e szerinte kiút egy tíz tagú képviselőcsoportból, amit egykori szövetségese, Gyurcsány Ferenc próbál felszámolni. Azért szóba került a foci is.
A vidéki fideszes kiskirályok hatalma, a háború és a médiafölény volt első sorban a választási vereség oka Pollreisz Balázs győri MSZP-s képviselő, megyei elnök, országos elnökségi tag szerint, de azért azt is elmondta, hogy ezt az összefogást is inkább csak összeborították, mint összefőzték. Interjú!
A látszatra sem adott – valószínűleg – egyik utolsó nyilvános beszédében a köztársasági elnök, és felmondta a Fidesz kampányszövegeit az új Országgyűlés megalakulása alkalmából.
Nem tudja megmondani, hogy indul-e még valaha önállóan választásom az MSZP, de az biztos, hogy a párt nevének megváltoztatásánál sokkal több kell a megújuláshoz – mondta az Azonnalinak adott interjújában Kunhalmi Ágnes. Az MSZP társelnöke a kevés egyéniben győzni tudó ellenzéki indulóként részletesen beszélt lapunknak az ellenzék belső működéséről a kampány közben, a szerinte elkövetett hibákról, a félreismert társadalmi reflexekről, és arról, hogy hogyan válhatnak 2026-ra a hagyományosan baloldali szavazók Orbán Viktor szilárd támogatóivá.
A tízmillió szövetségi kapitány és virológus országa négyévente néhány hétre kormányzati szakértővé (is) változik, és tuti tippek alapján állítja össze már jó előre a biztos kormánynévsort. Az Azonnali sem bírt ellenállni a kísértésnek, jöjjenek a mi jóslataink!
Az ellenzéki összefogás szerinte az MSZP szempontjából hasznos volt azért.
A választási matekkal ráadásul több gond is van, de hát, nézze csak meg.
Alkotmányt készül módsítani a kormány, hogy hogy a szomszédos államban bekövetkezett háborús helyzetre hivatkozva is veszélyhelyzetet hirdethessenek.
A pártja, a Momentum viszont azt hangoztatja, hogy nem szabad díszellenzéknek lenni. Igaz, azt ők sem mondták, hogy a parlamentbe jutott képviselőik nem veszik fel a mandátumaikat.
Nagy botkormány-mozgatásokra senki ne számítson, az ötödik Orbán-kabinet az eddig lefektetett elvei mentén halad tovább – mondta az Azonnalinak adott interjújában Dömötör Csaba.
A képviselő szerint Szél a pártok rossz döntése miatt nem lehet képviselő a jelenlegi állás szerint.
Az érzelmek már régóta a politikai kampányok részét képzik, hiszen egy választót könnyebb egy politikai közösségbe integrálni, ha racionális érvek helyett az érzelmeire hatva szólítják meg. De miként próbálta a két nagyobb politikai tömb ezt kihasználni, és ki volt ebben sikeresebb az online térben? Farkas Eszter elemzése.
A képviselői mandátumot végül szerinte is fel kellene venni, de nem szabadna semmilyen pozíciót elvállalni, részt venni az álvitákban és többnyire szavazni sem.
A Szombathelyen újraválasztott fideszes képviselő szerint mostantól „iránymutatásokat” adnak az ellenzéki városvezetésnek. Azt pedig „sötét ügynek nevezte”, ha valaki közpénzből kampányol.
A körmendi körzetben vesztes és a parlamenttől 12 év után búcsúzó Bana Tibor Gyurcsány Ferenccel kapcsolatban sem fogta vissza magát laptársunknak, az Ugytudjuk.hu-nak adott interjújában.
A miniszeterelnök-jelölt most már elhiszi, nem az MKKP 3,27 százalékán múlt a kormányváltás.
Csütörtökön a korábbi összesen öt perc helyett kerek 48 percen keresztül beszélgetnek vele.
Ha a kormánynak kedves ügyben kell büntetni civileket, hatályosak a magyar választási jogszabályok külföldön is. Máskor nem.
És különben is: ha bármi is történt, azt nem Magyarország területén követték el, így nem is illetékesek.
Sokszorosítanák a Hadházy-modellt.
Márki-Zay nevét egyszer sem mondta ki, Dobrevvel győztek volna. Gyurcsány Ferenc értékelte a választást.
Bencsik János a pártból való kilépése óta tudatosan nem beszélt a Jobbikról, de az ellenzék katasztrofális eredménye után már nincs hova rontani az esélyeket. A párt egykori budapesti elnöke és országgyűlési képviselője interjúban mesél a Jobbikban zajló boszorkányüldözésről, a nemlétező szavazókról, Jakab Péter kitalált figurájáról és arról, miért nem foglalkozott Trianonnal sem a százéves évforduló alatt a magát nemzetinek valló párt.
Ez mondjuk megint eggyel több választási győzelem, amit saját magának megnyert, hiszen Trump azt állítja: a 2016-os és a 2020-as amerikai választásokat is elcsalták, hiába lett ő az elnök 2016-ban.
Választásokat követően nemcsak a konkrét eredmények, de a közvélemény-kutatások által havonta mért választói preferenciák is részletes vizsgálat alá kerülnek. Azonban fontos, hogy megértsük a közvélemény-kutatások eredményeinek pontos értelmezését, és hogyan érdemes a politikusoknak ezeket értelmezni, illetve kampánycélra felhasználni.