Bruttó 250 ezer forintot ajánl a párt, ha valaki elindul a libertariánus minipárt jelöltjeként az áprilisi választáson.
A szabadpiaci, libertariánus Le az adók 75 százalékával párt korábbi miniszterelnök-jelöltje szerint a visszalépése nem jelent vereséget, de nem tud versenyt tartani a nagyobb pártokkal.
Ezenkívül legalább harminckét egyéni választókerületi vitát is megrendezne a Gulyás által vezetett Partizán.
A legtöbb jelölt kitelepült az utcákra szignókat gyűjteni, a libertárius miniszterelnök-jelölt azonban sajátos módszert választott.
Pártja nem, Ecsenyi Áron kormányfőjelöltként azonban elindulhat az ellenzéki előválasztáson. Az Azonnali megkeresésére azt mondta: betartja, hogy nem indulnak külön, ám ha nem ő nyer, az előválasztás győztesét csak feltételekkel támogatná és nem zárja ki, hogy a jelöltjeik párton kívül elinduljanak 2022-ben.
Ecsenyi Áron az Új Világ Néppárt frakciójába ülne be esetleges mandátumszerzése esetén, bár az Azonnalinak elmondta: leginkább arra számít, hogy el se fog tudni indulni az előválasztáson.
Nem elég, hogy egy egyéni jelölt pártot választ: a pártnak be is kell fogadnia őt. Akit a hat ellenzéki párt közül senki sem fogad be, az nem indulhat el az előválasztáson. Jelenleg a Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalomnak hat ilyen jelöltje van és így jártak egy libertárius kispárt jelöltjei is. A Momentumnál azt mondták: az MMM egyik jelöltjét helyi konfliktusok miatt nem fogadták be.
Március 15-én Budapest utcáin három csoport is tüntetett: a szélsőjobb, a libertáriusok és a Gődény György-féle lezárásellenesek. A koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások ellenzése helyezi őket egy platformra, ám viszonyuk korántsem rózsás. Ki mit akar, kit utál és miért? Videóban magyarázunk el mindent, amit a magyar lezárásellenes politikai térképről tudni érdemes!
A Mi Hazánk Mozgalom a Vigadó téren követel majd nyitást, a rendőrség az eseményt nem engedélyezte, Gődényék a lezárások és Toroczkaiék ellen is tüntetni fognak, de bejelentkezett a libertárius Ecsenyi Áron, aki ugyancsak a Mi Hazánktól határolódott el, de azért tüntetni ő is kimegy majd.
Azt is közölte a rendőrség, hogy a minipárt elnökét nem három, csak két óráig tartották bent, miután nem akarta igazolni magát a Gődény-féle tüntetésen.
Ecsenyi Áron a korábbi tüntetésein összeszedett bírságai miatt nem akarta igazolni magát: bevitték, három óra múlva elengedték, de mint mondja, közben lökdösték és inzultálták.
Csodálatos elhatárolódásverseny jött ki abból, hogy ki nem szólalt végül fel Ecsenyiék üzletnyitós tüntetésén.
A TASZ előre szólt az üzletnyitást követelő tüntetés szervezőinek, hogy vállalják fel a szabályszegést és nevezzék tüntetésnek az eseményt. Ezt végül nem fogadták meg, így a TASZ nem fogja képviselni a szervezőket, a résztvevőknek azonban nyújtanának jogi segítséget. Ecsenyi Áron szervező nem bánja a dolgot, azt mondja: így legalább nem mossák össze őket a baloldallal.
Mekkorák a bírságok? Hogyan döntik el, hogy egy eleve tilos tüntetésen melyik tüntető a veszélyesebb? Kérdések, amiket a BRFK közpénzből fizetett sajtósai nem akarnak megválaszolni.
A független parlamenti képviselő szerint a vendéglátósok problémája valós, de a nyitás kockázatos lenne, most a kormánynak kéne kisegítenie pénzzel a vállalkozókat. De azt is elmondta, miért nem ment ki a vasárnapi tüntetésre. Interjú!
A lezárásellenes szélsőjobboldali párt alelnöke az Azonnalinak elmondta, hogy nem kaptak előzetes felkérést a Hősök terén tartott vasárnapi gyülekezés szervezőitől, hogy felszólaljanak, és a bírságot sem akarják kifizetni helyettük.
Ecsenyi Áron és testvére a TASZ-hoz fordulnak jogi segítségért. A tömeges üzletnyitásban az Azonnali információi szerint alig vesz részt valaki hétfőn, a Hősök terére páran kimentek, de a rendőrség egy idő után mindenkit igazoltatni kezdett, így a vendéglátósok mellett kiálló demonstráció végül szétszéledt, Ecsenyit pedig külön megbüntették azért, mert nem volt rajta maszk.
A koronavírus miatt hónapok óta zárva tartani kényszerülő üzletek kinyitását követelő tüntetést tartottak vasárnap a Hősök terén. De mi lesz a tervezett nyitásból, ha az utolsó pillanatban még szigorúbb szankciókkal fenyegetik a kinyitó vendéglátósokat? Megkérdeztük a szervezőket és a résztvevőket! Videó!
Vasárnap többszáz tüntető részvételével megkezdődött a járvány miatti lezárások elleni tüntetés. A szélsőjobboldaliak és libertariánusok által egyaránt támogatott megmozdulás a hétfői üzletnyitási akció nyitánya.
A vendéglátósok hétfőre szervezett üzletnyitási akciója előtt két nappal lépett hatályba a kormányrendelet, ami alapján kötelező fél évre bezáratni azt a helyet, amely a szabályok ellenére kinyit, és megemelkedik a bírságok összege is. Megkérdeztünk néhány érintett vendéglátóst és a tiltakozás szervezőjét, mi lesz most.
A szervező Ecsenyi Áron becslése szerint eddig nagyjából harminc üzlet kinyitása tűnik biztosnak, a további csatlakozók száma azon múlik, meg tudnak-e küzdeni a média ignoranciájával.
Szerette volna a libertárius eszméket elfogadottabbá tenni, politikai nyomást nem tapasztalt a szerkesztőségben, a közvélemény egy része pedig szerinte „benyelte”, hogy fideszes lap lett az Indexből. A laptól próbaideje alatt elbocsátott libertárius pártelnököt, Ecsenyi Áront kérdeztük az elmúlt heteiről, a kritikák kereszttüzében lévő szerkesztőség hangulatáról és kirúgása körülményeiről.
Mi lesz velünk, ha jönnek a robotok, akik olcsóbbak és ügyesebbek az embernél? Semmi különös: meg fog jelenni egy sor új szakma, ami emberi munkaerőt igényel. A robotok ugyanis lehetnek ügyesebbek és olcsóbbak az embernél, de fogyasztani nem fogyasztanak, anélkül meg megáll a gazdaság.