Elindult a munka az új parlamenti ciklusban, és Mi Hazánk máris arra kérte a kormányt vizsgáljon meg valamit, aminek szinte semmi értelme. Összeszedtük, mit lehet tudni arról a WHO-s szerződésről, ami Toroczkai Lászlóék szerint kicsavarná a világjárványok kezelését a kormányok kezéből.
A Mi Hazánk leendő parlamenti frakcióvezetője azt mondja, hamarosan megugorhat a párt támogatottsága, mert ő maga is ismer olyan Fidesz-szavazókat, akik csak azért voksoltak a kormánypártra, mert féltek, hogy jönnek a balliberálisok. Az is kiderült, hogy kizártnak tartja, hogy együtt ebédeljen az ellenzék többi tagjával. Interjú.
A párt egyelőre bejutásra áll.
Sok újdonság nem derült ki azok számára, akik a március 15-i dzsemborik közül a szélsőjobbét választották. Kaphattak azonban maratoni Toroczkai-beszédet, sok globalizáció-ellenességet és ellenzék-pocskondiázást.
A Mi Hazánk miniszterelnök-jelöltjével beszélgettünk arról, ki vagy kik irányítják a világot, kiknek állhatott érdekében ránk szabadítani a koronavírust, és hogy nagyon kemény időszak előtt állunk, mert egyszerre fenyeget államcsőd, alkotmányos válság, ráadásul még fogyóban is vagyunk. Az is kiderült, ki az, akinek egyetlen füttyentése elég, és Orbán már repül is, és nem, nem Vlagyimir Putyinról orosz elnökről van szó.
Az utóbbi időben a szélsőjobboldali Mi Hazánk változtatott a kommunikációján: a korábbi szélsőjobboldali toposzok és rendpárti üzenetek mellett megjelentek az emberi szabadságjogok, leginkább a koronavírus elleni oltások kapcsán. Elemzőkkel jártunk utána, mi lehet az oka, hogy a Mi Hazánk változtatott a kommunikációján, és hogy ezzel a párt vajon bejuthat-e a parlamentbe.
Toroczkai László sajtótájékoztatón számolt be a per fejleményeiről.
Toroczkai Lászlóék szerint azzal, hogy a kétfarkú kutyák az előválasztáson Hadházy Ákos oldalára álltak, a Mi Hazánk maradt egyedül a harmadik út. Mindeközben Szanyi Tiborék trollkodtak egyet az előválasztást kommentálva.
Megunták a Budapest Pride szervezői a folytonos macska-egér harcot azért, hogy a felvonulás időpontjára ki tudja előbb befoglalni a belvárosi helyszíneket. Erősen hajlanak arra, hogy a jövő évi felvonulás tervezésekor annak időpontját csak a rendőrségi bejelentés után hozzák nyilvánosságra, így játszva ki Novák Elődéket. Ha így lesz, annak a külföldről érkező felvonulók ihatják meg a levét.
Április 1-jén adták át a ferencvárosi BLM-szobornak nevezett 100 centiméteres műanyag köztéri alkotást, ami két hétig állt volna ott. Baranyi Krisztina, a IX. kerület polgármestere az Azonnalinak arról beszélt, a szobor ellen tiltakozók csinálnak politikát az egészből, míg a Mi Hazánkot vezető Toroczkai László arról beszélt: Baranyinak inkább a szobor helyszínének rendes füvesítésére kellene pénzt és energiát fordítania. Videó!
Március 15-én Budapest utcáin három csoport is tüntetett: a szélsőjobb, a libertáriusok és a Gődény György-féle lezárásellenesek. A koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások ellenzése helyezi őket egy platformra, ám viszonyuk korántsem rózsás. Ki mit akar, kit utál és miért? Videóban magyarázunk el mindent, amit a magyar lezárásellenes politikai térképről tudni érdemes!
A Mi Hazánk Mozgalom a Vigadó téren követel majd nyitást, a rendőrség az eseményt nem engedélyezte, Gődényék a lezárások és Toroczkaiék ellen is tüntetni fognak, de bejelentkezett a libertárius Ecsenyi Áron, aki ugyancsak a Mi Hazánktól határolódott el, de azért tüntetni ő is kimegy majd.
A Mi Hazánk-os képviselő mentelmi jogáról lemondva, e-mailben fel is jelentette magát az ORFK-nál, amiért a járványügyi korlátozásokat megszegve este 8 után ment ki futni. Utalt pénzt a megbírságolt Központnak, és beszélt arról is az Azonnalinak, milyen érzés az MSZP-vel és a Momentummal együtt kiállni a nyitásért.
A CDU elnökválasztó kongresszusán a magyar pártok közül a Jobbik, a Momentum, a Mi Hazánk, az LMP, a Párbeszéd és a Magyar Liberális Párt politikusainak van egyértelmű favoritjuk. A többiek inkább kivárnak, és majd a győztesnek örülnek.
2020 az abszurd események éve volt itthon. Volt itt minden, mint a búcsúban: alkotmánymódosítás, önkormányzati szappanopera, saját maga ellenzékét is eljátszó fideszes, gyűlöletbeszéd ellen tüntető Bayer Zsolt, szélmalomharcot vívó színészpalánták, Index-kálvária, és persze az ereszcsatornázó Szájer József.
Ellenzéki politikusok szerint az ellenzék stratégiáján nem sokat változtat Volner János választásitörvény-módosítója. A volt jobbikos politikust mindennek elmondták, a Kétfarkú Kutyapárttal pedig elkerülhetetlennek tűnik az egyeztetés.
Hogyan lett fórumozóból publicista? Miként ábrándult ki a Fideszből, hogyan került a radikális jobboldalra? Miért rekesztették ki a balliberálisokat a nemzetből? Többek közt ezekre válaszol Balogh Gábor az Azonnali véleményvezérek interjúsorozatában, de az is kiderül, hogy miről beszélgetett a rendőrrel, akivel a tévéostrom után együtt cigiztek 2006-ban.
A nemzeti radikális Mi Hazánk kongresszusán minden maradt a régiben. Nemcsak a párt elnöke nem változott, hanem a retorikájuk is ugyanaz maradt. A rendszerváltás előtti szélsőbaloldali MSZMP-ét és a szélsőjobboldali Mi Hazánkot egyaránt az ellenségkép kreaálása, az ellenséggel való örökös harc teszi azonossá. Elmentünk a kongresszusra, ahol se a kávét, se a nagymagyarországos kitűzőt nem osztogatták ingyen.
Csütörtökön különféle szurkolói csoportok és a Mi Hazánk gyűlt össze a Deák Ferenc téren, hogy megemlékezzenek két fiatal meggyilkolásáról. Megtudtuk, számít-e egy gyilkos bőrszíne, vagy hogy mit lehetne tenni a hasonló tragédiák elkerüléséért. Videó!
Kinek mi hiányzik a legjobban a koronavírus előtti életből? Ki koncentrál a megelőzésre, és ki számít arra, hogy elkapja a vírust? Mi a legnagyobb pozitívum, amit a koronavírus jelentette nehézségek között észrevettek? Politikusokat kérdezett az Azonnali.
Kell-e erősíteni a magyar határ védelmén most, hogy a törökök már nem tartóztatják fel a menekülteket? Vegyünk-e át menedékkérőket a görögöktől? Jól döntött-e a kormány, hogy a koronavírus miatt ideiglenesen nem enged be új menedékkérőket a tranzitzónába? A kormánypárttól éjjel-nappal halljuk a migránsozást, de vannak-e ötletei erre az ellenzéknek? Az Azonnali az összes ellenzéki pártot megkérdezte. Választ már nem mindenhonnan kaptunk.
Izgalmas év 2020, hiszen az Egyesült Államok új elnököt választ. Vajon kinek drukkolnak a magyar baloldali pártok a demokraták kiélezett előválasztási versenyében, és egyértelmű-e minden jobbos párt esetén, hogy Trump újrázását látnák szívesen? Az Azonnali körbekérdezett!
Novák Előd viszont kompenzációs listáról bejutott az újbudai képviselőtestületbe.
Volner János szerint a Mi Hazánknak csak a Jobbik korábbi szlogenjeinek és hibáinak másolása jelenti a politikacsinálást. Toroczkai László, a párt elnöke azt mondta az Azonnalinak: régen nem beszéltek már Volnerrel.
Az ellenzéknek – főleg a nemzeti összetartozás napja előtt – azzal kéne foglalkoznia, hogy a cigányság leszakadásának okát, az ország egzisztenciális és értékrendbeli töredezettségét és a fenntarthatatlan társadalmi, gazdasági szisztémákat tudatosítsa. Ehelyett a rasszista felvonulásokon pörögnek, amelyek azonban csak tünetei a problémáknak.
Újra él a Magyar Gárda szelleme, avagy zászlót bontott Szegeden a szélsőjobboldali Mi Hazánk új egyenruhás szervezete, a Nemzeti Légió.
Kedden romaellenes tüntetést tartott a Mi Hazánk Törökszentmiklóson, míg a Momentum szervezésében ellentüntetés is volt, ahol egyéb ellenzéki pártok politikusai is feltűntek. Kérdés azonban, hogy mennyire kéne exponálniuk magukat ilyen helyeken a fővárosi politikusoknak, ha a következményekkel aztán nem nekik kell együtt élniük.
Vajon mit szól az anno két hét alatt rendet ígérő Orbán-kormány belügyminisztériuma, hogy egy Magyar Gárdához hasonló úgynevezett önvédelmi szervezet alakul? Az Azonnali megkérdezte!
Úgy tűnik, bukta a szélsőjobboldali Mi Hazánk Mozgalom elnöke a 207 ezres Facebook-oldalát, úgyhogy felregisztrált a Vkontaktéra, a legnagyobb orosz közösségi oldalra.
Miért kezd el egy fiatal ma politizálni? Az Azonnali új interjúsorozatában utánajártunk a kérdésnek. A huszonhat éves Fiszter Zsuzsanna, a Mi Hazánk Ifjai országos szervezője szerint a kormány túlpropagálja a migránsügyet, a cigányság és a zsidóság is a nemzet részét képezik, de nincs baj azzal, ha Toroczkai „cigányfertőzött területekről” beszél. Az pedig nincs rendben, ha sárral dobálják a Jobbikot.
Fenntartásokkal kezeli Toroczkai László a macedón exminiszterelnök ügyét, hiszen „láttunk már olyat, hogy valakit politikai okokból üldöztek”. A Mi Hazánk Mozgalom vezetőjét nem érdekli, ha fideszbérencezik őket, szerinte sokkal fontosabb dolgok vannak Gruevszki menekülésénél. Ők pedig a fontos dolgokkal foglalkoznak, úgyhogy sokadikként ők is elindítanak egy korrupcióellenes aláírásgyűjtést.
Te hogy rövidítenéd a legfrissebb szélsőjobboldali mozgalom nevét?
Ha az LMP-vel meg tudunk állapodni legalább egy pár körzetben, akkor a kétharmad megelőzhető lett volna. De Vona Gábor és Szabó Gábor pártigazgató számára semmilyen B-forgatókönyv nem volt, csak a győzelem járt a szemük előtt – mondja Szávay István az Azonnalinak. A jobbikos parlamenti képviselő az önkritikán túl azt is elmondja, árulónak tartja-e Volner Jánost, ő kilép-e a pártból, és miért hívják a barátai Pumpinak. Nagyon nagyinterjú!
Hiába hagyta ott újabb három képviselő a Jobbik frakcióját, a jelenlegi házszabályi rendelkezések szerint nem alapíthatnának frakciót a Mi Hazánk Mozgalom színeiben. Ugyanakkor a Jobbik állítja: a mi hazánkos Dúró Dóra már egyeztetett a vonatkozó szabályok módosításáról Kövér László házelnökkel. Dúró az Azonnalinak cáfolta ezt.
Az állami támogatás nélkül is havi 10-15 millió forintból tud gazdálkodni a Jobbik, ennyi jön össze adományokból – erről beszélt az Azonnalinak adott interjújában Sneider Tamás. A pártelnök szavaiból kiderült, hogy sokak irányába nyitottak lesznek az önkormányzati választáson: nem is állítanak mindenhol polgármester-jelöltet, de az Ásotthalmot vezető Toroczkai László ellen várhatóan elindítanak valakit. A politikus elárulta azt is, hogy miben lesz szerinte jobb Vona Gábornál, mit tanult Orbán Viktortól, és hogy miért készülnek az Európai Néppártba.
Hiába nő napról napra a Jobbikból kilépők és Toroczkai Lászlóékhoz csatlakozók száma, a párt vezető politikusai mégsem aggódnak, sőt, egyfajta tisztulási folyamatként élik meg ezeket a heteket. Az Azonnalinak jobbikosok meséltek arról, hogy biztos, ami biztos, azért végigjárták az országot, hogy a lehető legtöbb taggal személyesen tudjanak beszélni.
Toroczkai László új pártja komoly versenytársa lesz a Jobbiknak, ami a Jobbik jövő évi választási eredményein is meglátszódhat majd, mondja az Azonnalinak a Political Capital elemzője. Hunyadi Bulcsú szerint a Fidesz pozícióját viszont aligha fenyegeti a Mi Hazánk.
Könnyen lehet, hogy a jövőre esedékes európai parlamenti választáson már önálló erőként méreti meg magát Toroczkai Lászlóék új mozgalma. A Jobbik frakciójából kizárt Dúró Dóra legalábbis ezt támogatná, ha a szombati zászlóbontáson a pártalapítás mellett döntenek. Szerinte új mozgalmuk veszélyes lehet a Fideszre, de a baloldalról is csábíthat át szavazókat. Interjú.
Másfél héttel azután, hogy Dúró Dóra otthagyta a Jobbikot, az első igen jelentős parlamenti szavazásnál együtt voksolt egykori pártjával, illetve a Fidesszel. Az alaptörvény módosítását, illetve a Stop Soros névre keresztelt javaslatokat ugyanis a kormánypártok mellett megszavazta a Jobbik, és már független képviselőként Dúró Dóra is. Az Azonnalinak beszélt is arról, hogy miért.
Nem csak Toroczkai ellen indul fegyelmi eljárás a Jobbikban az általa alapított radikális vonalat képviselő platform miatt. Az Azonnali jobbikos forrásokból megtudta: Dúró Dóra is fegyelmi eljárásnak nézhet elébe. Ő egyébként az egyetlen, aki országgyűlési képviselőként csatlakozott a főként jobbikos polgármesterekből álló platformhoz. A többi ellenzéki pártban sem rózsás a helyzet, az MSZP és az LMP is fegyelmiktől hangos.
Egyelőre nem szakad a Jobbik, de Toroczkai Lászlóék saját platformot alapítanak a párton belül „Mi magunk” néven. Kimondott céljuk visszatérni a Jobbik gyökreihez, de az Azonnali kérdésére, hogy ebbe a cigányozást és a zászlóégetést is bele kell-e érteni, Toroczkai nem válaszolt érdemben. A platform egy másik alapítója szerint maradnának az arany középúton.
Két részre szakadt a Jobbik a szombati tisztújításon: Sneider Tamás csak szűk különbséggel verte meg a radikális Toroczkai Lászlót. Szerintetek mi lesz most? Szavazás!
Két elnökjelölt, két elnökhelyettes-jelölt és tizenöt alelnökjelölt áll rajthoz.
Évek óta nem olvassa a a Kuruc.infót Vona Gábor, aki a TV2-t sem hintené már be sóval: a Való Világba viszont bemenne, ha lenne egy adás politikusoknak. A Jobbik elnöke a cukikampány után is vállalja az infjonti hévvel elkövetett akciókat, és továbbra is vallja: van cigánybűnözés. Nagyinterjú.