Orbán Balázs, Orbán Viktor politikai igazgatója beszélt erről a parlamentben, amikor Jámbor Andrásnak, a Párbeszéd képviselőjének válaszolt.
Elindult a munka az új parlamenti ciklusban, és Mi Hazánk máris arra kérte a kormányt vizsgáljon meg valamit, aminek szinte semmi értelme. Összeszedtük, mit lehet tudni arról a WHO-s szerződésről, ami Toroczkai Lászlóék szerint kicsavarná a világjárványok kezelését a kormányok kezéből.
Kövér László azt mondta az Európa-nap alkalmából, hogy „Európa egy cseléd”, a DK egyáltalán nem szólalt fel, Orbán Balázs az ellenzéknek kínált receptet: elsőre meglepően visszafogott hangnemben ment a napirend előtti szópárbaj a parlamentben. A Párbeszéd bejelentette, hogy mostantól a népet képviseli a népképviseleti Országgyűlésben.
Történész és egyéni választókerületben ötször mandátumot nyert politikus: interjút készítettünk Hiller Istvánnal, aki az MSZP egykori elnökeként 190 fős szocialista frakció fölött is diszponálhatott, de most arról is beszélt, van-e szerinte kiút egy tíz tagú képviselőcsoportból, amit egykori szövetségese, Gyurcsány Ferenc próbál felszámolni. Azért szóba került a foci is.
A látszatra sem adott – valószínűleg – egyik utolsó nyilvános beszédében a köztársasági elnök, és felmondta a Fidesz kampányszövegeit az új Országgyűlés megalakulása alkalmából.
Úgy tűnik, a párt hamarabb közölte a sajtóval a gyors elválást, mint magával a politikussal.
Az nyilvánvalóan elfogadhatatlan, hogy bárki ilyesmit csináljon a munkahelyén, jelentette ki Boris Johnson is.
A képviselői mandátumot végül szerinte is fel kellene venni, de nem szabadna semmilyen pozíciót elvállalni, részt venni az álvitákban és többnyire szavazni sem.
Mi legyen a jól fizető, ám annál komolytalanabb parlamenti munkával, tette fel Hadházy Ákos a kérdést.
Sokszorosítanák a Hadházy-modellt.
A Mi Hazánk leendő parlamenti frakcióvezetője azt mondja, hamarosan megugorhat a párt támogatottsága, mert ő maga is ismer olyan Fidesz-szavazókat, akik csak azért voksoltak a kormánypártra, mert féltek, hogy jönnek a balliberálisok. Az is kiderült, hogy kizártnak tartja, hogy együtt ebédeljen az ellenzék többi tagjával. Interjú.
Történt valami, ami keresztül húzta Gyurcsány Ferenc pártjának számításait!
Az orosz agressziót elítélő politikai nyilatkozattal trükközött egy kicsit az ellenzék.
Korózs Lajos feltartott középső ujját ma megörökítették a történelemnek. A szocialista politikus, KDNP-s képviselőtársának, Nacsa Lőrincnek köszönheti a sikert.
Tényleg nem tudjuk megkülönböztetni a jót a gonosztól? – kérdezte elnökjelölti beszédében Róna Péter az ukrán háborúra és a kormány magatartására utalva.
A házelnök már eddig is többször tanúbizonyságát tette nagyvonalúságának az ellenzékkel szemben. Itt az újabb példa.
Egy friss elemzés szerint, ha a szélsőjobbos párt a parlamentbe kerülne, azzal inkább az ellenzéknek okozna problémát. Azonban a háború kirobbanása úgy néz ki, a Mi Hazánk kommunikációját is a földbe állította.
Semmi értelmes dologról nem lehetett beszélni, csak a „zsidókérdés” tartotta lázban a képviselőket.
A miniszterelnök hiányában, de erős napirend előtti vitával nyitotta a parlament a ciklus utolsó előtti ülését.
Hangzavar, szélsőjobboldaliak, egy leöntött ukrán zászló és egy leszakított maszk is színesítette a végül elnapolt ülést. Az USA-val megkötendő védelmi szerződésről szavaztak volna a képviselők.
Egy hete nem válaszol az Országgyűlés elnöke megkeresésünkre azzal kapcsolatban, hogy megbünteti-e Tállai András államtitkárt, amiért a parlament utolsó ülésén bohócsapkát adott Jakab Péternek.
A külügyminiszter meghallgatásán büszkélkedett a vakcinabeszerzéssel, szidta a BBC-t, és árulta el, jövő évtől Sinopharmot és Szputnyikot gyártunk.
Többek között a Médiatanács új elnökét is kétharmaddal kell délután megválasztania az Országgyűlésnek, de a korrupcióval vádolt Völner Pál lemondott igazságügyi államtitkár aligha vesz részt a szavazásokon.
A Pegasus-botrányban is aktív szerepet vállalt, nemrég lemondott igazságügyi államtitkár volt az év utolsó előtti parlamenti ülésnapjának egyik fő témája.
Bencsik János indítányát tárgysorozatba sem vették, a DK és az MSZP képviselői halaszthatatlan elfoglaltságra hivatkozva nem vették részt a szavazáson.
A parlament Igazságügyi, Rendészeti és Nemzetbiztonsági bizottsága is meghallgatná Varga Juditot Völner Pál korrupciós ügyéről.
Ebben a választási ciklusban valószínűleg többet már nem kell ellenzéki kérdésekre válaszolnia a miniszterelnöknek. Mutatjuk, miről kérdezte az ellenzék az idei, de vélhetően a választásokig utolsó kormányfői azonnali kérdések órájában a miniszterelnököt.
Hétfőn személyesen kell válaszolnia Orbán Viktornak az ellenzéki kérdésekre az Országgyűlésben.
Saját botrányos szavai miatt vonták felelősségre Kövér Lászlót a parlamentben hétfőn.
A kormányinfón kiderült az is, hogy Magyarország a többi V4-tagállammal együtt meg akarja vétózni az uniós klímacsomagot, hogy a lakossági fogyasztóknak és a kisvállalkozásoknak nem kell félniük az emelkedő energiaáraktól, valamint hogy nem lesz Magyarországon covidkasztrendszer.
Hiába vitte a Párbeszéd társelnöke először a mentelmi bizottság, majd az Országgyűlés elé azt a kérését, hogy helyezzék hatályon kívül a közel tízmillió forintos pénzbüntetést, ami Kövér László egy fudanos performansza miatt szabott ki rá, a parlamenti fideszes többség nem engedett az ügyben.
Szerintük az egységes nyugdíjprémium ötletének átvételével a Fidesz-KDNP több ezer nyugdíjasnak biztosított az eredetileg tervezettnél jóval magasabb összegű kifizetést – igaz, ezt a kormánypártok az LMP szerint is az érintettek szavazatainak megvásárlásáért tették.
A Fidesszel egyébként a független Volner János, valamint a német nemzetiségi képviselő Ritter Imre szavazott együtt. De mit jelent ez a gyakorlatban? Elmagyarázzuk!
Folynak a találgatások, hogy ki költözik be jövőre a Sándor-palotába. A legfrissebb hírek Trócsányi Lászlóról szólnak. Az ellenzéki pártokat kérdeztük, nekik mi erről a véleményük.
Tipikus tyúk-tojás dilemma, hogy a jelenlegi Jobbik-szavazók jakabisták-e vagy inkább jobbikosok: azért szavaznak-e a pártra, mert Jakab vezeti, vagy mert jobbikosok, ezért a Jakab által vezetett pártra szavaznak?
Orbán Viktor Puskás-stadionba tervezett alagútjával kapcsolatban a Nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke még kiállt a nyilvánosság elé, tudván, hogy minősített adattal visszaélés miatt le is válthatják a bizottság éléről. A megfigyelési botrány kapcsán azonban ezt már nem tenné meg, mert nem akar teret adni a Fidesznek arra, hogy elterelje a figyelmet az ügy valódi kérdéseiről. A Pegasus-ügyben összehívott, de a Fidesz-KDNP távolmaradása miatt határozatképtelen bizottsági ülést követően kérdeztük Stummert.
A DK elnökét azért, mert szégyennek nevezte, hogy Kövér a házelnök, a Párbeszéd társelnökét meg azért, mert a Fidesz logójával összemontírozott kínai zászlóval tiltakozott a Fudan Egyetem ellen.
Kovács Gergő, a párt társelnöke az Azonnalinak bejelentette: 2022-ben a Hegyvidéken indul majd Fürjes Balázs ellen. Körülbelül 70 körzetben már látják a leendő jelöltjeiket, akiket valamikor ősszel, egyben fognak bejelenteni. Az előválasztás szerintük már bohóckodás, és ha bekerülnek a parlamentbe, időlegesen szakértőknek adhatják át a mandátumukat.
A Jobbik ezzel eddig egyedül van az ellenzéki térfélen a törvényjavaslat elfogadásával. Azt mondják: ha kormányra kerül az ellenzék, úgyis kiveszik a törvényből a problémás részeket.
A Jobbik elnökét és miniszterelnök-jelöltjét azért büntette meg a házelnök, mert a parlamenti felszólalásában leficsúrozta a fideszeseket.
A veszélyhelyzetet ugyan már ősz előtt is feloldhatja a kormány, de ez egyáltalán nem jelenti, hogy ezt követően nem Orbánék fogják megmondani, hogy viselnünk kell-e a nyári forróságban is a maszkot, vagy meddig vásárolhatunk.
Becsó Zsoltnak április 25. óta voltak koronavírus-tünetei, de szerinte és a Fidesz szerint ettől még bemehetett április 26-án és 27-én a parlamentbe, hiszen csak április 27-én lett pozitív a tesztje. Közben úgy fertőzhette szét az országgyűlést, hogy március 6. óta volt védettségi igazolványa. Nem a képviselő úr a hibás, hanem az a járványvédelmi rendszernek nevezett valami, amit pártja és kormánya bevezetett.
Lassan másfél éve pereskedik az Azonnali azért, hogy egyáltalán érdemben foglalkozzon a bíróság azzal, hogy Kövér László 2019 őszén szigorított házelnöki rendelkezései ellehetetlenítik a sajtó munkáját a parlamentben. Az első- és másodfokú bíróság után a Kúria is úgy ítélte meg, hogy ezért nem lehet beperelni sem Kövért, sem az Országgyűlés Hivatalát. Szerintünk viszont ezzel a jogorvoslathoz való jog sérül, úgyhogy alkotmányjogi panasszal élünk az AB előtt.
Még mindig be lehet fizetni azt az elmaradt hathavi tb-tartozást, ami miatt elvileg február 12-től már az életmentő beavatkozások is fizetőssé váltak a halaszthatóak mellett, derült ki Tállai András államtitkár írásbeli kérdésre adott válaszából. A NAV még mindig vizsgálja az adatokat, sőt a tartozás elengedése is kérvényezhető, és szociális alapon is kérhető a beavatkozások ingyenessége.
Azaz a kormány újabb 90 napra hozhat önállóan rendeleteket a járványhelyzet kezelésére, és az alapjogok is tovább korlátozhatók a szokásosnál durvábban. A Fidesz-kétharmadot Volner János, Fülöp Erik és Ritter Imre is kisegítette.