Kormány vs. Facebook // Az ember, aki kivarrta Jason Momoát

2021.01.27. 18:24

Van-e a magyar politikában még élet Facebook nélkül? Ezt a kérdést vitatjuk meg a Pörgetőben Donald Trump Twitter- és Facebook-letiltása apropóján. A Helyzet-interjúban Borbás Róbert tetoválóművésszel Jason Momoa felsőtestéről és a szándékos fájdalomokozás divatjáról beszélgettünk, az epizód végére pedig metál-hatásokkal fűszerezett neofolk dalt hoztunk nektek. Podcast!

Újra itt a Helyzet, az Azonnali podcastja! Eheti epizódunk első részében, a Pörgetőben Donald Trump Twitter- és Facebook-letiltása apropóján azt jártjuk körül, a magyar politikában van-e még élet Facebook nélkül. Gáspár Kristóf, a Paradigma Intézet elemzője szerint nem nagyon, bár a kormánynak az óriásira duzzasztott médiabirodalma miatt nem kellene félnie.

 

Az elemző szerint egyébként Varga Judit törvényjavaslata a Facebook megrendszabályozására azt is jelentheti, hogy

 

2022-re a közösségi oldal lesz az új Soros.

 

Antal Róbert-István, az Azonnali újságírója arról mesél, milyen volt az elsők között regisztrálni a belize-i offshore háttérrel induló gyanús magyar közösségi oldalra, a HunDub-ra. Erdélyi származásúként elmondja azt is, hogyan használják a román és erdélyi fiatalok a közösségi médiát, és hogy miért van az, hogy a román politikusokkal jóformán csak Whatsappon lehet beszélni. Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő pedig azt elmondja, hogy miért értékeli túl az ellenzéki oldal a közösségi médiát, és azt is kifejti,

 

miért fontosabb ma Magyarországon a Facebook egy ellenzéki politikusnak, mint a parlament.

 

A Helyzet-interjúban Borbás Róbert tetoválóművésszel beszélgettünk.

 

Borbás Robi még csak a harmincas évei elején jár, de tervezett már pólót a Metallicának, tetoválta Jason Momoát,

 

és szerepelt a Tattoofest – Convention & Magazine címlapján is. Saját tetoválószalonja van Budapesten, szinte lehetetlen hozzá időpontot kapni, ha pedig nem itthon varr, akkor külföldi elitszalonokban alkot vendégművészként.

 

Robi egyebek mellett arról is beszélt, hogy milyen helyzetet teremtett a tetoválószalonok számának robbanásszerű növekedése, hogy mennyire ártanak az olyan trendek, ahol direkt fájdalom okozásával festik feketére az emberek testrészeit, de megtudhattuk tőle annak teljes történetét is, hogyan is sétált be egyszer csak a szalonjába Jason Momoa, és hogy a dolog nagysága ellenére miért nem volt mégsem annyira felemelő a Metallica számára merchandise-t készíteni.

 

Kiderül egyebek mellett az is, hogyan indul egy tetoválóművész pályafutása, mi volt leginkább hatással a stílusára, mennyiben befolyásolta azt a metálzene, és az is kiderül, hogyan viszonyult a családja ahhoz, hogy szépen lassan az ő testét is elfedték a különböző, bőr alá döfött minták.

 

Az epizód végén, a Happy Finishben pedig egy, az Azonnalinak élőben rögzített dalt is hozunk nektek, mégpedig a The Devil’s Trade-től, Makó Dávid egyszemélyes zenekarától. A The Devil’s Trade túlzás nélkül az egyik legérdekesebb színfoltja a hazai könnyűzenének, hiszen Makó Dávid

 

magyar és erdélyi hatású, metál hatásokkal fűszerezett neofolk dalai nemcsak itthon, hanem külföldön is elképesztő sikereket hoztak.

 

Jó hallgatást!

 

NYITÓKÉP: Vitárius Bence / Azonnali

 

Tetszett a cikk?

Az Azonnali hírlevele

Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!

Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.