Forradalom az 5G, és csak rajtunk múlik, magunk ellen fordítjuk-e

2020.06.26. 18:07

A Helyzetben megszólaló szakértők szerint még felmérni is nehéz, milyen lehetőségek nyílhatnak meg előttünk az 5G-hálózat alkalmazásával. A sugárzástól nem kell félnünk, nem úgy a környezeti károktól és a privátszféránk szűkülésétől.

Az önvezető autók és okosvárosok felgyorsuló fejlesztése, a személyre szabott tömegtermelés elindulása, mindenhol elérhető szélessávú internet

 

– csak néhány az előnyök közül, amelyeket a Helyzetben megszólaló, az 5G-technológiával foglalkozó kutatók várnak a hálózat elterjedésétől.

 

Ugyanakkor mint mindennek, úgy az utóbbi időben nagy port kavaró 5G-techológiának is vannak hátulütői: a több internethasználattal és a megnövekedett fogyasztással kilövő károsanyag-kibocsátás és a privátszféra további sérülése az arcfelismerő technológiák tökéletesítésével csak egy pár a problémák közül.

 

De érdemes-e tartani az 5G-től?  Előnyökről és hátrányokról, várakozásokról és félelmekről, és persze vad konteókról beszélnek az eheti Helyzetben megkérdezett szakértők: Jakab Roland, az Ericsson regionális vezetője és az 5G magyarországi bevezetésén dolgozó 5G-koalíció elnökségi tagja; Vigh Zsombor, az MTA SZTAKI fejlesztőmérnöke; Fidrich Róbert, a Fenntarthatóság Felé Egyesület programvezetője és Thuróczy György, a Nemzeti Népegészségügyi Központ sugárbiológiai és sugáregészségügyi főosztályának osztályvezetője.

 

Tudunk-e majd fifázni a villamoson és megöli-e a madarakat az 5G? A szakértők mindenre választ adnak!

 

NYITÓKÉP: Vitárius Bence / Azonnali

 

Tetszett a cikk?

Az Azonnali hírlevele

Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!

Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.