Béndek Ábris
Hogyan tovább, ellenzék? A kultúraváltás szükségességéről

Az ellenzék innovációra való képtelenségét csak az oldhatná fel, ha valahogy képessé válik önmagán belül egy ellenkultúra kialakítására, amely „szakértelem” és taktikázás helyett valódi tudást és stratégikus hozzállást szorgalmaz és ezeknek tartós kultúrális vázat épít. És ha a pártok is alázzattal belátnák: itt az önkritika és az önrelfexió ideje.

A tér és a torony: egy kötelező olvasmány, ha érteni akarod a 21. századot
A tér és a torony: egy kötelező olvasmány, ha érteni akarod a 21. századot

Niall Ferguson 2018-as könyve élesen szembeállítja a hálózatosodás és a hierarchia – tér és torony – jelenségeit, viszont ez nem feleltethető meg a szabadság-elnyomás ellentétpárnak. Könyvajánló!

Béndek Ábris
Igenis választanunk kell Nyugat és Kelet között!

A globalizáció korában a nyugatias Magyarország nemcsak momentumos kampányszlogen kell, hogy legyen, hanem a felelősségteljes konzervatív politika erkölcsi iránytűje is.

Béndek Ábris
A 2020-as évek nagy kérdése: temessük-e a liberalizmust?

Az állam és az óriáscégek tudása először a történelemben megközelítheti egyének tudásának összességét, ami versenyképes autokráciák megszilárdulását vonhatja maga után. A kilencvenes évek optimizmusa ráadásul azzal sem számolt, hogy a modernizáció az emberek közötti bizalmi kapcsolatok szétforgácsolásával talán meghaladja magát a liberalizmust.

Béndek Ábris
Identitások a politika ellen: mit veszíthetünk?

A modern identitáspolitika, mint bármilyen totalitárius eszmerendszer, valójában a politika – és a nyugati politikai hagyomány – ellenmozgalmaként lép fel.

Béndek Ábris
Kinek hálálkodjunk a közelgő világbékéért?

A McDonald’s fogyasztóiként nagyobb rálátásunk lehet a háborús konfliktusok és az erőszak világméretű csökkenésére, mint a diplomácia vagy a biztonságpolitika szakértőinek.