Ezen felül hivatalos levelet is küldtek a cseh külügyminiszternek, hogy az engedélyük nélkül nem adhatnak senkinek szovjet fegyvereket.
A Guardian legalább két emberrel beszélt, akik elismerték, hogy korábban az Iszlám Állam nemzetközi szervezet tagjaiként harcoltak, nemrég pedig pénzért szabadultak a börtönből egy „visszailleszkedési program” keretében.
Jacinda Ardern miniszterelnök szerint a menekítés a kabuli reptérről immár életveszélyessé vált, tőlük nem jön több repülő. A hátrahagyott afgán segítőik súlyos árulást emlegetnek.
Zászlós felvonulást tartottak Jeruzsálemben az izraeli telepesek, amit a Hamász és a kelet-jeruzsálemi palesztinok provokációnak tartottak. Jeruzsálem több pontján is összecsaptak az 1967-es izraeli győzelmet ünneplő felvonulók és az arabok, ahogyan a Hamász és az izraeli légierő is ismét csapásokat mértek egymásra.
Mindez válasz a franciaországi iszlám merényletekre. A belügyminiszter szerint az iszlám radikalizmus terjesztésének jeleit fogják keresni a hatóságok.
Méghozzá azután, hogy a feltételes szabadlábon lévő terrorista töltényeket akart vásárolni Szlovákiában. A rendőrség közben a koronavírusra fogja, hogy nincs elég gépfegyver a rendőrautókban.
Noha Szlovákiában végül nem tudott töltényt venni magának a hétfő este lelőtt terrorista, a szlovákok leadták a drótot az osztrák hatóságoknak.
Korábban az ISIS-hoz akart csatlakozni a Bécsben született albán elkövető, le is csukták, majd feltételes szabadságra bocsátása alatt félrevezette a pártfogó felügyelőjét.
Összefoglalva: run, hide, fight.
Nem lehet tolerálni az intoleranciát, a szélsőségeseknek semmi keresnivalója Ausztriában, mondta Kurz a bécsi merényletről.
Egy húszéves albán származású férfi volt a merénylő, aki hétfő este lövöldözött Bécsben, és akit lelőttek a rendőrök.
A christchurchi merénylet óta még égetőbb probléma, hogy milyen gyorsan terjednek a nemkívánatos tartalmak a közösségi médiában. Többek közt ezt szabályoznák.
Komoly etnikai és vallási ellentétek, és egy alig pár hónapja véget ért politikai válság is megelőzte a keresztény templomok és szállodák ellen elkövetett merényleteket az indiai-óceáni szigetországban.
Zavargások voltak egy rendőrségi rajtaütés miatt Londonderryben: a rendőrökre lőttek, Molotov-koktélokat dobáltak, egy fiatal nő meghalt.
A főügyész-helyettes szerint fontos, hogy mindenki tudja, illegális ilyen tartalmakat szórni az interneten.
Bár fizikailag lassan vége lesz a kalifátusnak, a mögöttük lévő hálózatokat is el kell valahogy vágni.
Barcelona után leszögezhetjük: Valenciát mint tengerparti üdülővárost és mint Spanyolország harmadik legnagyobb városát fokozott terrorveszély fenyegeti. Bár a néppárti miniszterelnök, Mariano Rajoy kijelentette, hogy Spanyolországot nem lehet megfélemlíteni, az Azonnali úgy gondolta, jobb ezt az utca emberétől is megkérdezni.