A dolog, persze, nem a semmiből jött.
Josep Borrell, az EU külügyi főtárgyalója szerint legalább két hétig kell várni az újabb Oroszország elleni szankciókra, de végül a magyar kormány is be fogja adni a derekát.
Antony Blinken a NATO-országok külügyminisztereinek ülésén szeretne „közös álláspontot” kialakítani.
A kitermelés megkezdése nem csak megszüntetné az orosz gáztól való függést, hanem gázexportőrré tehetné Romániát.
A magyar külügyminiszter szerint fizikai kényszer Magyarország számára az oroszokkal való üzletelés.
A tízmillió szövetségi kapitány és virológus országa négyévente néhány hétre kormányzati szakértővé (is) változik, és tuti tippek alapján állítja össze már jó előre a biztos kormánynévsort. Az Azonnali sem bírt ellenállni a kísértésnek, jöjjenek a mi jóslataink!
A Budapesten „érdeklődés hiányában” elmaradt V4-es csúcs helyett Pozsonyban zajlott egy találkozó a NATO keleti szárnyának tagállamaival, amin a magyar külügyminisztertől egyértelmű állásfoglalást kértek. Ivan Korcok szavait csak a felvidéki magyar média idézte, a magyar nemzeti hírügynökség nem.
A taskenti nagykövetség költözésekor sok biztonsági szabályt nem tartottak be, az ezt jelző diplomatát pedig letorkolták a felettesei.
Egy éve jelezte a Külügyminisztérium informatikai szolgálata több mint száz külföldön magyar dolgozó diplomatának, hogy mások is hozzáférnek a számítógépükhöz, de a figyelmeztetésen túl más nem történt – értesült az Azonnali.
Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt laptársunknak, az Ugytudjuk.hu-nak nyilatkozva cáfolta a külügyminiszter korábbi állításait.
Magyarország békepártisága csak még nagyobb teret ad az orosz agressziónak az ukrán külügyi szóvivő szerint.
A horvát miniszterelnök azt mondta, az Adrián állomásozó francia anyahajó, a Charles de Gaulle segítségével védik francia vadászgépek az ország légterét. A Fidesz nem engedte megtartani a parlament honvédelmi bizottságának ülését.
A lapunknak nyilatkozó Vadai Ágnes szerint jó lenne tudni, hogy pontosan mit is jelent, hogy a HM közlése szerint a Zágráb közelében péntekre virradóra lezuhant drón „mindvégig nyomon követve és ellenőrzés alatt tartva távozott az ország légteréből”, hiszen a horvátokat láthatóan felkészületlenül érte, hogy berepült hozzájuk az eszköz.
A Honvédelmi Minisztérium szerint végig ellenőrzés alatt tartották az ukránok által használt TU-141-est, Szijjártó Péter viszont azt mondta, a felszálló Gripenek pilótái nem láttak semmit.
Szijjártó Péter Facebook-ra feltöltött videóban magyarázta el, amit eddig tudni lehet a titokzatos szovjet drónról, amely Ukrajna felől jött és Zágrábnál csapódott a földbe.
Március 1-én jelentette be Szijjártó Péter, hogy az Ukrajna nyugati integrációját eddig következetesen blokkoló magyar kormány is támogatja az ország soron kívüli uniós tagjelöltté válását. Csakhogy aznap elhangzott egy másféle tartalmú négyszemközti beszélgetés is a témában Pascale Andreani francia nagykövet és Sztáray Péter külügyi államtitkár között – tudta meg az Azonnali.
Golyóálló mellényeket és védősisakot kértek az ukránok a magyar kormánytól, kategorikus elutasítás volt a válasz – tudta meg az Azonnali.
A külügyminiszter sürgeti Brüsszelt, hogy vegye napirendre a kérdést.
Délelőtt beszámoltunk egy olvasónk rokonáról, aki úgy érzi, nem kapott segítséget a kijevi magyar nagykövetségről. Szijjártó Péter ezek után rémhír terjesztéssel vádolta lapunkat. Az illető helyzete azóta sem oldódott meg, egy szálloda halljában várja gyermekével, hogy segítsenek neki. A minisztérium most gyors segítséget ígért, a kint rekedt magyarok úgy tudják, busszal hozzák majd haza őket.
A jövő heti nagyköveti értekezlet programjában az szerepel, hogy Mihail Murasko orosz egészségügyi miniszter lesz az egyik előadó. Megkérdeztük a külügyet, hogy ez aktuális-e még. Liz Truss brit külügyminiszter ugyanakkor lemondta jövő heti budapesti tárgyalásait.
A külügyminiszter roppant hálás kis közönség előtt keménykedett egy kicsit.
Nem biztos, hogy jó ötlet lesz egy külföldi diplomatától, ha április 3-án esetleg felkeresne néhány szavazóhelyiséget – pedig maga a Nemzeti Választási Iroda tartott róla nemrég felkészítőt az Azonnali információi szerint.
Nem csak Orbán Viktor évértékelőjével indult el a Fidesz kampánya a 2022-es választásokra.
A külügyminiszter a jelenleg érvényes tájékoztatás szerint két orosz oltással nem tehette volna be a lábát Ausztriába.
Carlson egy dokumentumfilmet forgatott Magyarországról, a címe: Magyarország vs. Soros – a harc a civilizációért.
Szijjártó Péter Kazahsztánnal kapcsolatos korábbi nyilatkozatára kértünk reakciót Gulyás Gergelytől a Kormányinfón.
Az uniós tagországok külügyminiszterei a héten megvitatják, mit reagáljanak a kazahsztáni tüntetések leverésére. A magyar külügyminiszter már értékelte az ottani helyzetet: szerinte jól koordinált akcióval próbálják megtörni az alkotmányos rendet.
Az avatatlan, külső megfigyelő számára úgy tűnhet, mintha a magyar külügy legfontosabb feladata az lenne, hogy időről időre elgáncsolja az EU-t, és hogy szimbolikus ügyekben kakaskodjon. Lehet, hogy a háttérben valahol megbújik egy nagyobb, komplexebb mesterterv is, de hogy mi lenne az, nem ebből a cikkből fog kiderülni. Hogy ezt bebizonyítsuk, összeszedtünk párt példát, amikor a magyar diplomácia elég érdekes módon szegte meg a diplomáciai protokollt.
A magyar külügyminiszter még konferenciára is testőrök gyűrűjében jár és a reptérre szintén a TEK kíséri ki rendőri felvezetéssel. Körülnéztünk a régióban, hasonlóra nem találtunk példát még valós fenyegetettség esetén sem.
Nem voltak hiába a tárgyalások. Ha az kell, hogy Orbánék megakadályozzák a közös EU-s fellépést Boszniával szemben, akkor ők megakadályozzák, sőt, még egy kisebb vagyonnal támogatják is az elszakadáspárti politikust.
Az biztos, hogy a külügyminiszter több veszélyes helyen is járt mostanában, nincs egy hete sem, hogy megfordult például Brüsszelben.
Kedden V4-ek plusz Törökország, majd V4-ek plusz Türk Tanács csúcstalálkozó is lesz, miközben egy tervezett V4 plusz Németország esemény egyelőre elmarad – értesült diplomáciai forrásból az Azonnali. Az unión kívüli orientáció egyre kevésbé tetszik Orbán Viktor cseh, lengyel és szlovák partnereinek.
A külügyminiszter meghallgatásán büszkélkedett a vakcinabeszerzéssel, szidta a BBC-t, és árulta el, jövő évtől Sinopharmot és Szputnyikot gyártunk.
A külügyminiszter szerint csak a szájába adták, hogy külföldről akarnak beavatkozni a választásokba 2022-ben.
December 6-án hétfőn tartották meg Szijjártó Péter szokásos éves meghallgatását az Országgyűlés Gazdasági bizottságában. A külügyminiszter azt állította, hogy a Belgrád-Budapest vasút megépítéséhez a kínai kormány semmilyen politikai előfeltételt nem szabott, de szóba került még a kötelezező oltás, illetve az általa Magyarországra hozott beruházások is.
Magyarország külügyminisztere attól az amerikai törvénytől tart, amibe eddig csak és kizárólag nagyon korrupt emberek buktak bele.
Nagyon nehéz legyőzni egy autokrata rezsimet, de egy egyesített ellenzékkel és kemény, őszinte stílussal még így is sikerülhet - mondta az ellenzék közös jelöltje Christiane Amanpournak.
A Szlovák Püspöki Konferencia szerint Szlovákia is segíthetne hasonlóan a határon túli szlovák közösségeknek. A szlovák államnak viszont nem tetszik, hogy a magyar kormány csak az egyházzal egyeztet, velük nem.
A magyar állam 400 millió euróból vásárolna Közép-Kelet-Európában termőföldet, a szlovákoknak nem tetszik az ötlet.
Az előválasztás zajában alig vették észre az ellenzéki összefogás pártjai, hogy a felvidéki pártoknak sikerült összefogniuk. A többségüktől végül sikerült állásfoglalást szereznünk: többnyire örülnek, de van, aki kritizál is.
A szlovák fél szeretne mindenről előre tudni, amit Magyarország Szlovákia területén csinál, Szijjártó számokat sorolt és a Pozsony-Kassa autópályával menőzött. A Beneš-dekrétumok is szóba kerültek, szerencsére Korčok megnyugtatta Szijjártót, hogy már nincs velük gond. Pedig van.
Elkészült és hamarosan megnyitják az M30-as autópályát, ezzel teljessé válik Pozsony és Kassa autópálya-összeköttetése – Magyarországon keresztül. Közben a szlovákoknál határidő sincs, hogy mikor készülnek el a saját autópályájuk hiányzó szakaszaival.
Hiába tanultak Magyarországon és vannak emiatt veszélyben a tálibok kezére került Afganisztánban.
A szocialista EP-képviselő szerint ezzel lenne lehetőség arra, hogy a keleti vakcinával oltottak is szabadon utazzanak az EU-ban, de ezért a kormánynak is keményen lobbizni kell, amiben Ujhelyi szívesen segít. Egyszer már összejött neki egy együttműködés a kormánnyal.
A külügyminiszter ezen felül beszélt még a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak adandó hitelkeret kibővítéséről, a pátyi összekötő út megépítéséről és az új Közlekedési Múzeum tervezett nyitásáról.
Az EU-s külügyminiszterek kranji konferenciáján pénteken Afganisztán volt a téma, főleg a menekültek ügye. Hiába írtuk meg, hogy Afganisztánban vannak olyan, korábban Magyarországon tanuló afgánok, akik jelenleg életveszélyben vannak, a külgazdasági- és külügyminiszter szerint már mindenkit kihozott Magyarország, akit akart.
Bár az MTI tudósításából kimaradt, az Egészségügyi Világszervezet vezetője egy Szijjártó Péterrel közös sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre beszélt erről. Elmondása szerint két hónapos moratóriummal halasztanák el a harmadik oltásokat, hogy a rossz átoltottságú országoknak több vakcina jusson.
Miután az orosz kormány is engedi magyaroknak, hogy Oroszországba mehessenek nyaralni, a magyar kormány viszonozza ezt az oroszoknak.