Ezeket nagyszabású műsor keretében mutatták be.
Szerintük észszerűtlenül és szükségtelenül korlátozzák az emberek szabadságjogait. Kormányon eltörölnék a legtöbb korlátozást.
Ebben a választási ciklusban valószínűleg többet már nem kell ellenzéki kérdésekre válaszolnia a miniszterelnöknek. Mutatjuk, miről kérdezte az ellenzék az idei, de vélhetően a választásokig utolsó kormányfői azonnali kérdések órájában a miniszterelnököt.
Schmuck Erzsébet LMP-társelnök szerint ennyi erővel a fiatalok is csak bohóckodnak, amikor klímatüntetést szerveznek, és az ellenzék amúgy is évek óta próbálkozik azzal, hogy a kormány komolyan vegye a klímaveszélyt. Az ellenzék szerint a tavaly elfogadott klímatörvénnyel ez nem történt meg, így most, több mint egy évvel később támadják azt meg az Alkotmánybíróság előtt – miközben ők is azt valószínűsítik, hogy mire az AB ebben döntene, kormányra kerülve már nélkülük is el tudnak fogadni egy szerintük normális klímatörvényt.
Hiába lefutott az előválasztási verseny 11 körzetben, ezeken a helyeken is oda lehet majd biggyeszteni az ikszet az egyetlen induló jelölt neve mellé, sőt, érdemi kampány is lesz. Az Azonnalinak nyilatkozó pártok szerint fontos, hogy a kihívó nélkül maradt jelöltek ugyanúgy találkozzanak a választókkal, mint azok, akik még nem dőlhetnek hátra az előválasztási versenyben.
A Jobbik egyetlen LMP-s jelölt, Hohn Krisztina mögé állt be most – ezzel négyre emelkedett azon körzetek száma, ahol Jakabék az LMP-t támogatják. Cserében az LMP már 22 körzetben sorolt be a jobbikos jelöltek mögé.
Eddig Schmuck Erzsébet számára elég simának néz ki az előválasztás: a hatpárti szövetségből egyedül a Momentum nem támogatja, és csak egy kihívója van.
Potocskáné Kőrösi Anita, Ander Balázs és Lejer Zoltán is megkapja az LMP támogatását az őszi ellenzéki előválasztáson.
Az LMP után a Momentum is beállt a Jobbik jelöltje mögé a Budapest 14. választókerületben, ahol Szilágyinak egyelőre nincs kihívója az előválasztáson.
Schmuck Erzsébet így egyelőre az egyetlen megerősített jelölt Pest megye 9-es választókerületében, ami ha szorosan is, de nyerhető a hatpárti ellenzék számára.
A 2014-ben és 2018-ban is Budapest 16. számú választókerületét megnyerő Hiller így a hat ellenzéki pártból már három támogatását bírja.
Szilágyi György Jobbik-alelnököt indítják Jakab Péterék az előválasztáson a Budapest 14. választókerületben, ahol az előző két parlamenti választáson a Fidesz jelöltje nyert. Rajta kívül egyelőre csak a Momentum jelöltje ismert, de van egy MSZP-s erős ember is a választókerületben, és várhatóan a DK is állít jelöltet.
75 ezer forint különbség az átlagbér és aközött, hogy mennyit keres valójában az átlag magyar. Ha te is alig ismersz embert, aki megkeresi a bruttó 367 800 forintos átlagbért, arra itt a magyarázat.
Miért tuti Schmuck Erzsébet szerint, hogy 2026-ban most már aztán tényleg bekövetkezik a zöldpolitikai fordulat? Lehet-e egyszerre védeni a klímát és a határokat? Miért oltásellenesek a zöld pártok? Tapasztalható-e alkoholos befolyásoltság Gyurcsány Ferencen az ellenzéki tárgyalásokon, és Schmuck Erzsébet önbevallása szerint van-e olyan komoly politikus, mint a DK elnöke? Az LMP egyik alapítóját, női társelnökét kérdeztük.
Az MSZP a populisták visszaszorítását vizionálja az új amerikai elnöki ciklussal, az LMP a párizsi klímaegyezmény felett örömködik, a DK-tól pedig majdnem megtudtuk Biden teljes nevét.
A hatpárti ellenzéki szövetség konkrétumokkal kezdte 2021-et, bejelentve, milyen elvek alapján kormányoznának. Több pénzzel támogatnák a leszakadó régiókat, átalakítanák az adórendszert, hogy aki tehetős, többet fizessen. Az illegális migráció ellen fellépnének, a fenntarthatóság minden kormányzati döntésnél szempont lenne.
A mindössze 26 éves LMP-s Tóth Áron egy olyan körzetben indul, ahol valószínűleg nagy lesz a verseny az ellenzék pártjai között, hogy ki legyen a közös jelölt 2022-ben. Az ex-KDNP-s Lukácsi Katalin is beszállhat a küzdelembe.
A nagy többséggel megválasztott 33 éves politikus Kendernay Jánostól veszi át a tisztséget, Schmuck Erzsébet eddigi női társelnököt pedig újraválasztották.
Mit szól a jelenlegi társelnök Kendernay János a kihívójához és ahhoz, hogy Kanász-Nagy Máté a Gyurcsánnyal is kritikus pártok felé vinné az LMP-t? Melyik társelnökjelöltre szavaznak majd az LMP politikusai, és látnak-e jelentős különbséget Kendernay és Kanász-Nagy elképzelései között? Mi Kendernay legnagyobb társelnöki teljesítménye? Megkérdeztük!
A mindössze 33 éves politikus fiatalos, lendületes zöldpolitikát ígér az LMP-nek, továbbá pártját az összefogáson belül is a Gyurcsánnyal szemben kritikus pártok felé vezetné. De kicsoda tulajdonképpen Kanász-Nagy Máté, miért hagyná ott a társelnökségért a párton belüli hatalmi pozícióját, és mit gondol a többi elnökjelöltről?
Magyarország fenntarthatósági állapota összességében rossz, a korai iskolaelhagyók aránya a V4-ekhez képest kétszeres, a civil szervezetek száma csökken, a korrupciós index és az általános bizalom rossz, illetve átlag alatti, nagyon lassan zárkózunk fel az EU-hoz. Mindezt nem egy nemzetközi sorosista összeesküvés állítja, hanem a Kövér László által vezetett Nemzeti Fenntartható Fejlődés Tanács.
Bár tisztújítás is vár az LMP-re, most szombaton még csak az alapszabályukat szeretnék módosítani: a társelnökök hozzáférhetnek majd közvetlenül olyan belsős levelezőlistákhoz, amikhez korábban csak a párt titkára.
A Paradigma Intézet hatvan magyar politikus Facebook-használatát elemezte a járvány alatt. Nézzük, kinek mennyibe került egy új lájkoló?
Mennének-e tüntetni a politikusok a veszélyhelyzet végével? Miért tüntetnének először? Kéne-e az amerikai antirasszista tüntetésekhez hasonló Magyarországon? Kormánypárti és ellenzéki képviselők válaszolnak!
Az MSZP-nél Mesterházy Attila próbálhat majd a pártelnök Tóth Bertalan helyére pályázni, az LMP-nél pedig Kanász-Nagy Máté indulhat a jelenlegi férfi társelnök, Kendernay János ellen.
Mi kell ahhoz egyáltalán, hogy Magyarországon előrehozott választásokat lehessen tartani? Mi szólna amellett, hogy ezt megkockáztassa a Fidesz, és mi ellene? Hivatalosan kevés ellenzéki pártnak van erről véleménye, informálisan viszont már megeredt a politikusok nyelve.
A legtöbb 65 év feletti politikus a kormánypártok soraiban van parlamentben. Kapnak-e valamilyen könnyítést, hogyan védik meg a frakciók idős képviselőiket? Egyáltalán meg tudná-e oldani az online szavazást az Országgyűlés Hivatala? Utánajártunk.
Lesz-e hatással a Párbeszéd és az LMP közeledésére, hogy a DK éppen nagyban gyengíti az MSZP-t? Kik fognak tárgyalni minderről? Megkérdeztük!
Izgalmas év 2020, hiszen az Egyesült Államok új elnököt választ. Vajon kinek drukkolnak a magyar baloldali pártok a demokraták kiélezett előválasztási versenyében, és egyértelmű-e minden jobbos párt esetén, hogy Trump újrázását látnák szívesen? Az Azonnali körbekérdezett!
A nagy szakítás után a nagy kibékülés jöhet a Párbeszéd és az LMP között: erről beszéltek az Azonnalinak párbeszédes és LMP-s politikusok is, akik nyitottnak mutatkoztak arra, hogy ismét valamilyen szorosabb együttműködés jöjjön létre a két zöldpárt között. De mi lesz akkor a Párbeszéddel egyre inkább összenőtt MSZP-vel? Ezt is megkérdeztük.
Van-e értelme, hogy külön pártban politizál az LMP és a Párbeszéd? Milyen a korábbi vezetés által elkövetett hibákat kerülne el az LMP új női társelnöke? Miért nem vált eddig megkerülhetetlenné az LMP, és hogyan lesz belőlük a jövőben meghatározó párt? A zöldek új társelnöke, Schmuck Erzsébet erről mind beszélt az Azonnalinak.
Igazságtalan és rossz döntéseket hozott az etikai bizottság tavaly, mikor elmarasztalta az esetleges visszalépésekről tárgyaló LMP-s politikusokat - mondta Kanász-Nagy Máté, a párt országos elnökségének titkára az Azonnalinak. A politikus emiatt javaslatot terjeszt elő a párt következő kongresszusára, amely amnesztiát adna az érintetteknek.
Milyen várandósan kampányolni? Mennyi internetes zaklatást kell elviselnie annak, aki nőként politikusnak áll? Ki a felelős egy abortuszért? Máshogy kell-e nevelni a fiúkat, mint a lányokat? Teszteltük, mennyire feministák a női politikusok. Videó.
Az LMP szombaton megválasztotta férfi társelnökét, Kendernay Jánost. Az egykori diplomata gyakorlatilag csődgondnokként szeretné az LMP-t rendbe tenni, de konkrétumokról nem sokat árult el. Ez nem az én hatásköröm, majd meglátjuk – ezek voltak a leggyakoribb válaszai. Az LMP a jelenlegi állapotában azonban még arra sem volt képes, hogy női társelnököt válasszon, de majd talán két hónap múlva. Gyorsinterjú az új társelnökkel.
Milyen húsvéti menü kerül a politikusok asztalára az ünnepek alatt? Ki hogyan szereti a húsvéti sonkát? És melyik politikus tartja húsvét helyett a pészachot? Az Azonnali megkérdezte!
A fehér sapka lesz a magyar sárga mellény? Kinek üzentek még Orbánon kívül a transzparenseken? Ki tud a legőszintébben trollkodni egy gázmaszkkal? Ez is kiderül az Azonnali vasárnapi tüntetésen készült fotóriportjából.
Állítólag Európa második legnagyobb aranytartalékát termelnék ki hamarosan Romániában, de semmit sem lehet tudni a környezeti kockázatokról és a technikáról. Az LMP kérdezett, az Agrárminisztérium meg állítólag árgus szemekkel figyeli a projektet.
2022-re kármentesíthetik teljesen az egykori Óbudai Gázgyár területét, bár azt még most sem tudni, hogy mekkora lesz ennek a költsége. A kármentesítésért felelő cég szerint a szenyezéssel kapcsolatban nincs ok az aggodalomra, a Greenpeace azonban nem ért egyet a megállapítással.
Megint elveszített egy társelnököt az LMP, erről tartottak szerdán tisztázó sajtótájékoztatót. Ígéretük szerint ennél tovább már nem fogynak, Schiffer nem tér vissza, Szél Bernadett pedig biztosan jól használja majd a mandátumát.
A parlamenti választásokon LMP-s színekben induló Dömsödi Gábor azzal a feltétellel vállalta a jelöltséget, hogy lesz összefogás. Ami végül nem lett: szerinte átverték. Mi több: szerinte Szél Bernadett a kampány végén egy álomvilágban élt. A pásztói polgármester mesélt nekünk arról, hogy miről győzködte Dobrev Klára, hogy miért alkalmatlan Schmuck Erzsébet, és arról is, hogy szerinte mire készül Ungár Péter.
Ki vezetné vissza többkulcsos jövedelemadót? Ki hogyan tolna ki a multikkal, és segítene a hazai kkv-knak? Mikor fogunk többet keresni, és hogyan fog a magyar gazdaság Orbán Ráhelnél is jobban a saját lábára állni? A lényeg hetedik részében a gazdaságról ígérgetnek a pártok – szigorúan egy-egy percben.
Háború, özönvíz, atomrobbanás vagy újabb Orbán-kormány: a parlament keddi rendkívüli ülésére ellátogató ellenzéki képviselőket arról kérdeztük, hova menekülnének, ha muszáj lenne elhagyniuk Magyarországot. Fideszeseket nem tudtunk kérdezni, ők már elmenekültek az ellenzék által összetrombitált ülésnap elől is.
Milyen újévi fogadalmat tesznek a parlamenti képviselők? Fogyás? Cigizés abbahagyása? Választási győzelem? Az Azonnali a Fidesztől a Jobbikon át a szocialistákig végigkérdezte a hazai politikusmezőnyt. Ígéretek, amiket tényleg be akarnak tartani.