Bencsik János a pártból való kilépése óta tudatosan nem beszélt a Jobbikról, de az ellenzék katasztrofális eredménye után már nincs hova rontani az esélyeket. A párt egykori budapesti elnöke és országgyűlési képviselője interjúban mesél a Jobbikban zajló boszorkányüldözésről, a nemlétező szavazókról, Jakab Péter kitalált figurájáról és arról, miért nem foglalkozott Trianonnal sem a százéves évforduló alatt a magát nemzetinek valló párt.
A közleményben az egykori jobbikos úgy fogalmaz, pártja úgysem ugraná meg az öt százalékos küszöböt, viszont jobboldali pozíciójuk miatt az ellenzéket segítenék hatalomra, ezért a haza érdekében döntöttek a nem indulás mellett.
Szerintük az egységes nyugdíjprémium ötletének átvételével a Fidesz-KDNP több ezer nyugdíjasnak biztosított az eredetileg tervezettnél jóval magasabb összegű kifizetést – igaz, ezt a kormánypártok az LMP szerint is az érintettek szavazatainak megvásárlásáért tették.
Az államnak ahelyett, hogy a nyugdíjasok szavazatait próbálná megvásárolni a nyugdíjprémiummal, az erre szánt 200 milliárd forintot inkább a járványt leginkább megszenvedő egyetemistákra kellene költenie – mondja az exjobbikos Bencsik alapította Polgári Válasz, ami országos aláírásgyűjtést indít ennek érdekében. Bencsik szerint nem populizmus, hogy az időseknek beígért pénzt a fiataloknak adnák, sőt, ez annak a politikai tabunak a megdöntése, hogy nem beszélünk arról, hogy mindenki a nyugdíjasok szavazatát akarja megvenni a demagóg, egymásra licitáló ígéreteivel.
A Bencsik János vezette Polgári Válasz gamerestet szervez a szimpatizánsainak, ahol Mortal Kombatra és FIFA-ra is ki lehet majd hívni a párt képviselőit.
Olaszországban a balközép Demokrata Párt főtitkára felvetette, hogy példamutatásból csak azok induljanak el egy választáson, akik már beoltatták magukat koronavírus ellen. Megkérdeztük a magyar pártokat, hogy mit szólnak az ötlethez, kötelezővé tennék-e jelöltjeik számára az oltást, és netalán még azt is az oltástól tennék-e függővé, hogy ki szavazhasson egy választáson.
Újpesten gyűltek össze a Fideszen kívüli jobboldali ellenzéki vezetői, Márki-Zay Péter, Bencsik János és Pálinkás József, hogy megvitassák a kormányváltás, illetve az ellenzék lehetőségeit. Mi pedig a helyszínen járva meg is kérdeztük őket minderről. Videó!
A független képviselő szerint a pontszerzés is már akkora népünnepélyt váltana ki, hogy sokan nem tudnának másnap munkába menni.
Teltházas focimeccsekre lehet már menni, demonstrálni a kormány politikája ellen viszont nem – Szél Bernadett szerint ez tűrhetetlen, és hogy ezt Orbánék ne tehessék meg, egészségügyi válsághelyzet bevezetését javasolja. Csakhogy a Fidesz-KDNP már korábban is maga képére formálta ezt a jogintézményt.
A járvánnyal kapcsolatos álhírterjesztésért megítélt érdemrendet így senki nem vette át – a DK miniszterelnök-jelöltje azért nem kell szomorkodjon, meg fogja azt kapni postán. Azt Bencsik János, a Polgári Válasz elnöke is elismerte, hogy nem éppen az érdemrendezés a leghatékonyabb módja a politizálásnak.
Hogy pontosan mit fog tartalmazni a törvényjavaslat, amit a Fidesz-KDNP bizonyára nem fog elfogadni, még nem tudni, mindenesetre azt megtudtuk, hogy Vona Gábor kidolgozza az „online népszavazásnak” nevezett online petíciózás részleteit.
Orbán Viktor szerint akkor lehet majd nyitni, ha minden regisztrált 65 év feletti embert beoltottak – eközben a fiatalabb aktív réteg oltás nélkül marad a harmadik hullám kellős közepén. Változtatnál az oltási sorrenden? Szavazz!
Párttá alakult az egykori jobbikos politikus, Bencsik János mozgalma, a Polgári Válasz. Az Azonnalinak elmondta, miért nem csatlakozik az ellenzéki összefogáshoz, miért szavaznak majd szerinte az emberek egy harmadik utas pártra, mit gondol Jakab Péter neki címzett kritikájáról, és miért Orbán Viktor avatárja Volner János.
A Jobbik elnöke és miniszterelnök-jelöltje szerint a mi hazánkos közeg hathatott rá negatívan, amikor korábban még ő is zsidózott, most meg már a nép egyszerű gyermekének tartja magát, aki párizsis szendvicset majszolgat az Instagramon. De mennyire tartja Jakab Péter ezt az imidzsét politikai terméknek? Mennyit készül egy krumplizós felszólalására, és mennyire tartja fontosnak, hogy a parizeren túlmutató témákról is gondolkodjon? Nagyinterjú.
A Polgári Válasz szerint igazságtalan, hogy a Fidesz-közeli kézben lévő kaszinók nyitva tarthatnak a járványhelyzetben, míg például a kávézók vagy a mozik nem. A zárás felemásan sikerült, és indulatoktól sem volt mentes.
A független képviselő a budapesti orosz nagykövetség előtt tüntet, egyedül – azért, mert egy orosz diáknak a járványra hivatkozva a rendőrség ezt megtiltotta. Az Azonnali a rendhagyó demonstrációról az esemény előtt kérdezte Bencsiket.
Zászlót bontott a részben volt jobbikosokból álló Polgári Válasz nevű mozgalom, ami egyfajta harmadikutassággal szeretné képviselni a polgári értékeket, és alternatívát nyújtani azoknak, akik sem a Fidesszel, sem az ellenzéki összefogással nem szimpatizálnak. De mit is terveznek pontosan? Interjú Bencsik Jánossal, a mozgalom alapítójával!