Vajon ki lesz az elnök? Ki lenne a legalkalmasabb?
A pártja, a Momentum viszont azt hangoztatja, hogy nem szabad díszellenzéknek lenni. Igaz, azt ők sem mondták, hogy a parlamentbe jutott képviselőik nem veszik fel a mandátumaikat.
Az Azonnali birtokába jutott egy az ellenzéki összefogás kampányában használt táblázat, ami alapján az ellenzék 30 biztosan megnyerhető egyéni választókörzettel számolt magának, de emellé még „kötelezően megnyerendőnek” minősített további 24 körzetet, ráadásul az érdemi fideszes többséggel bíró választókörzetek közül is többet be akartak húzni. Az Azonnali saját – a változatosság kedvéért szintén táblázatba rendezett – számításai jól mutatják, a valósághoz képest még a megnyert körzetekben is hogyan apadt le az ellenzék korábbi előnye és hogyan billent simán hátrányba még ott is, ahol nyerni szerettek volna; valamint hogyan vált akár kétszámjegyű Fidesz-előnnyé az ellenzék által „csatatérként” azonosított körzetekben. Mi mehetett ennyire félre az ellenzék számára? Elemzés.
Miután január 20-án, csütörtök este Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely egy közös videóban bejelentette, hogy 470 ezer aláírást (kérdésenként 235 ezret) gyűjtöttek össze a népszavazási kezdeményezükhöz, másnap, azaz péntek reggelre sajtóeseményt szerveztek, aminek végén az aktivisták és a politikusok élőláncot alkotva a Kossuth térről a nemzeti választási irodához adogatták egyesével az íveket tartalmazó dobozokat.
November 21-én új elnököt választottak a Momentumban. A győztes Donáth Anna majdnem kétszer annyi szavazatot kapott, mint a második Orosz Anna, holott belsős információink szerint is mindenki egyformán esélyesnek tartotta a két Annát. Arra voltunk kíváncsiak, akkor mégis hogyan arathatott ilyen elsöprő győzelmet Donáth, aki sokáig nem is szeretett volna visszatérni a belpolitikába.
Eldőlt, ki lesz Fekete-Győr András utódja.
Az Annák csatájába Hollai Gábor, a XVI. kerület önkormányzati képviselője is beszállt.
Annák versenye a Momentum-elnöki pozíciójáért: Orosz Anna mellett Donáth Anna is elindul a pozícióért.
Az, hogy a leváltott Momentum-elnök felelősséget vállalt politikai döntéseiért a bizalmi szavazással, nem jelenti azt, hogy ellenfelek lennének, mondta el a párt ügyvivő elnöke és Újbuda alpolgármestere a Partizánban.
A párt vezetését Fekete-Győrtől ügyvezető elnökként átvevő Orosz Anna kérdésünkre elmondta, hogy baloldaliként nem látja akadályát a konzervatív Márki-Zay Pétert támogatni, és megnövekedett feladatai ellenére sem fog egyelőre lemondani az újbudai alpolgármesteri pozíciójáról.
Márki-Zay könnyebben ki tud lépni a politikából, Karácsonynak ez egy nagyobb presztízskérdés. A Jobbik viszont annyira túltolta a néppártosodást, hogy teljesen felhígult, ha fel akar állni, ideológiai téren kell erősíteniük. A Momentumot kezdik elválasztani a pártelnöktől, a pártok erőviszonyait pedig, ha át nem is rendezi, bebetonozza a mostani eredmény. Nagy Zsolttal, a Republikon Intézet projektkoordinátorával elemeztük az ellenzéki előválasztás első fordulóját. Interjú.
Ezzel az előválasztás Újbudán szintén két szereplősre sorvadt: a DK és a Jobbik támogatottságát is élvező főpolgármester-helyettes, Gy. Németh Erzsébet és Orosz Anna fog megmérkőzni egymással.
Izgalmakat bőven tartogat a körzet: hibahatáron belül mérik a DK és a Momentum jelöltjét, ahogy a miniszterelnök-jelölti választáson is Dobrev Klárát és Karácsony Gergelyt.
Az Azonnali információi szerint a Jobbik összesen 31 körzetben állapodhatott meg a DK-val.
Mivel egy sörre, asztalokhoz már ki lehet ülni, de tüntetni nem lehet, ők inkább kiültek asztalokhoz a Kossuth térre.
Hogyan büntetnék meg 2022-t követően Mészáros Lőrincet? Félnek-e Gyurcsánytól? Belelát-e a fideszes szavazók fejébe? Miért Budán indulnak a nagyágyúik? Hogyan nyelte le a DK a határon túli magyarok támogatását, a Jobbik pedig az európaiságot? Azonnali-nagyinterjú a Momentum elnökével!
Miért megy el valaki civil munkát végezni, hogy aztán pár hónappal később alelnök legyen ugyanott? Mi a legrosszabb abban, ha valaki Fekete-Győr Andrással dolgozik? Ha az exfideszes és exjobbikos Körömi Attila elnökségi tag lehet, Orbán Viktor is beléphet-e a Momentumba 15 év múlva? Balra kellene-e tolni a Momentumot? Fogadna-e arra, hogy megverik a Fideszt? Interjú Orosz Annával, a Momentum új alelnökével!
A Momentum zárt ajtók mögött tartotta küldöttgyűlését, ahol nagy többséggel választották elnökké ismét Fekete-Győr Andrást. A párt több ismert politikusa azonban kiesett az elnökségből, vagy nem került be oda. A korábbi elnökségből csak egyetlen ember kapott újra bizalmat a küldöttektől.
Mivel nem sikerült a pártot bejuttatni a parlamentbe, a Momentum szombati küldöttgyűlése nem fogadta el az elnökség beszámolóját, amely vállalva ennek következményeit testületileg lemondott. A párt tisztújítása nyár elején várható.
Ki vezetné vissza többkulcsos jövedelemadót? Ki hogyan tolna ki a multikkal, és segítene a hazai kkv-knak? Mikor fogunk többet keresni, és hogyan fog a magyar gazdaság Orbán Ráhelnél is jobban a saját lábára állni? A lényeg hetedik részében a gazdaságról ígérgetnek a pártok – szigorúan egy-egy percben.
A volt baranyai fideszes Körömi Attilát és a Komárom-Esztergom megyei Ács szintén exfideszes polgármesterét is indítja 2018-ban egyéni képviselőjelöltként a Momentum. A párt vezetői Budapesten indulnak.
Miért nincsenek meleg politikusok a jobboldalon? És kit tartanak a politikusok a legvonzóbb képviselőnek a velük azonos neműek közül? Erre voltunk kíváncsiak a Pride-on. Abban egyetértettek az Azonnali által megkérdezett politikusok, hogy egy csomó meleg van a jobboldalon, csak nem merik felvállalni. A jó pasik és jó csajok ügyében már tétováztak, de az kiderült, hogy Lázár János és Vona Gábor férfi kollégáiknak is tetszenek.