Az EP egyik szakbizottsága rábólintott: etikai testület vizsgálhatja az uniós politikusok és bürokraták összeférhetetlenségi ügyeit a jövőben. A néppárti képviselők viszont nem lelkesednek az ötletért: szerintük az új szerv több helyen épp a demokratikus kontrollt ásná alá. Hol az igazság? Utánajártunk.
Donald Tusk nem hiszi, hogy a Fideszt még meg lehetne győzni arról, hogy térjen vissza a néppárti elvekhez. És ami az EPP-elnök szerint nehezíti a dolgot: a pártok többsége lapít, mert a pártegységet félti.
Csütörtök tizenhárom EPP-tagpárt szólított fel a Fidesz kizárására a pártcsaládból, Orbán azt mondja, most a magyar embereket védi, ezért nincs ideje erről beszélni.
Kell-e aggódnia a jobbikos parlamenti képviselőknek attól, hogy visszakéri mandátumukat az új elnökség? Lesz-e fegyverszünet Szávay István és Jakab Péter között? Mit fognak tenni a Fidesz-árvák megszólításáért, és miért vágynak még a Néppártba? Jakab Péter, a Jobbik új elnöke válaszolt az Azonnalinak.
Egy kilenc éven át tartó korrupciós sémát tártak fel a spanyol hatóságok Andalúziában: most börtönbe mehet egy volt tartományi miniszterelnök és négy minisztere is.
Parlamenti többséget találni mindehhez viszont már nem lesz olyan egyszerű. Megnéztük, hogy áll a spanyol kormányalakítás szénája!
Hiába tartanak idén már másodjára is parlamenti választást idén Spanyolországban, nem úgy néz ki, hogy akár a bal-, akár a jobboldal kormányzóképes többséget tudna szerezni: a királycsinálók pont azok a katalán pártok lehetnének, akik a válság elhúzódásában érdekeltek. De mit akar az egyre erősödő szélsőjobb, miért osztódtak tovább a szélsőbalosok, és hogyan omlott össze a centrum? Elemzésünkből kiderül!
Míg a lengyel Janusz Wojciechowskiről kiderült, hogy csak azért beszélt mellé, mert nem tudott angolul, a francia Sylvie Goulard mögött komolyabb korrupciós vádak is állnak. Sőt, az Európai Néppárt még portfóliója egy részét is elvenné tőle, egyesek szerint így állva bosszút a Manfred Weber jelölését blokkoló Macronon. Túlélheti a francia jelölt a meghallgatásokat? Elmagyarázzuk, min múlik mindez.
Megpróbálta megszüntetni a Madrid központjába behajtó autókat büntető intézkedést a város jobboldali polgármestere, civilek szerint emiatt sokat romlott nyáron a levegőminőség.
Már lassan négy éve nincs abszolút többsége egy kormánynak sem a spanyol parlamentben, az országban pedig egymást érik a politikai válságok. De miért nem hajlandók összefogni a legerősebb spanyol szocialisták a radikális baloldali Podemossal, és miért kockáztatnák inkább a vezető pozíciójukat is egy újabb választással, amely csak idén már a harmadik lenne Spanyolországban? Elemezzük a spanyol kormányalakítási válságot!
Nélkülük pedig a bajor néppárti Spitzenkandidatnak biztosan nem lesz többsége. Felpörgött az európai uniós politika!
A katalán függetlenségpártiak berágtak, mert nem ők adják Barcelona következő polgármesterét. Közben megszívathatják Pedro Sánchez spanyol szocialista miniszterelnököt is!
Boriszov azzal védekezett, hogy tuti nem segített a kuzinjának, hiszen nemrég megverte egy pumpa miatt.
Arra adott ilyen talányos választ a miniszterelnök, hogy támogat-e egyáltalán bárkit csúcsjelöltnek. A kérdés nem csak azért releváns, mert nemrég Orbán bejelentette, hogy nem támogatja a Néppárt bajor csúcsjelöltjét, Manfred Webert, hanem azért is, mert a Néppárt másik esélyese, a francia Michel Barnier is elkezdett mozgolódni.
Hamarosan eldönti a spanyol legfelsőbb bíróság. Mindenesetre a katalán függetlenségi törekvés a spanyolországi EP-választás legégetőbb kérdése. Elmondjuk, miért.
Nagyon valószínűtlen, hogy egy hónapon belül lenne új kormánya a spanyoloknak.
Egy hetvenéves férfi segített meghalni a szenvedő feleségének, és akár börtönbe is kerülhet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) egy képviselője negyed évszázada még csodálta Orbánt, de most már úgy véli: mennie kell.
Bár a szocialisták alkothatják a legnagyobb frakciót az előrehozott választások után felálló új parlamentben, de könnyen elképzelhető, hogy nem fognak tudni kormányt alakítani.
Nem nehéz kitalálni! Naná, hogy Orbán Viktor! Előzőleg Weber megszavazta a magyar kormány ellen a Sargentini-jelentést.