Népszavazáson mondhatjuk el a véleményünket arról, hogy támogatjuk-e, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetőek legyenek nemátalakító műtétek, vagy hogy korlátozás nélkül mutathassanak be nekik szexuális médiatartalmakat.
Hogyan kerültek az emotikonok a privát beszélgetéseinkből az utcára? Miért használnak a pártok emojikat a politikai kommunikációban? És hogyan csiszolódott a kormánykommunikáció úgy, hogy közben látszólag csak tovább butult?
Szó lesz benne a minimálbérről, a hitelmoratóriumról és a migrációról is. A csak védettségi igazolvánnyal rendelkező újságírók számára rendezett csütörtöki kormányinfót rendhagyó módon a miniszterelnök tartja.
Elkezdődött a harmadik hullám, a kormány szerint kemény két hét áll előttünk. Hogy március 15. után mi lesz, azt majd a számok ismeretében döntik el, a szakemberek és a nemzeti konzultáció eredményeinek figyelembe vételével. Előkerültek a migránsok is.
Lám, elfelejtettek, nagy az én bánatom, pedig régen dúlok már Magyarországon.
Hét kérdés a nyitás, az újraindítás módjáról, a megnyitandó helyekről, a vakcinaigazolványról és a védettséghez fűződő előjogokról.
Európa-szerte a schengeni övezet, a határok szabad átjárhatósága lesz az utolsó, amit visszaállítanak, legalábbis a magyar kormány így számol.
Már amennyiben nem üt be Magyarországon a harmadik hullám – mondta a kormányinfón Gulyás Gergely, ahol az is kiderült, hogy május 31-ig nem kell bérleti díjat fizetnie az önkormányzati vagy állami bérlemények után az éttermeknek, kávézóknak és konditermeknek.
Egy lépésben, több lépésben, fokozatosan vagy teljesen legyen nyitás – erről konzultálhatunk majd online Orbán Viktor szerint.
Rövid vakáció után újra itt a legobjektívebb híradó, nem is akármilyen felhozatallal: Pákó politikaelméleti vitába keveredik G. Fodorral, Semjén a magyar néplélek mélyére ás és Szanyi is bepróbálkozik egy jó poénnal! De sikerült?
Több mint bruttó 7,5 milliárdot költött a kormány az elmúlt négy évben nemzeti konzultációkról. Melyik volt a legdrágább közülük? Ez is kiderül a Miniszterelnöki Kabinetiroda által közölt összesítésből.
Továbbra sem kell létező e-mail cím a kitöltéshez.
A már untig ismert kormányzati levélszemét- és óriásplakátkampánnyal újraindul a nemzeti konzultáció, amivel nem mellesleg sok százmillió közpénzt tudnak baráti reklámcégeknek juttatni. Azt hihetnénk, a témáról már nem lehet újat és érdekeset mondani, pedig de: nézzük meg, mennyire másfajta demokratikus konzultáció folyik éppen Franciaországban!
Az Azonnalinak elmondták, hogy miért meg hogyan, és azt is, hogy még nem igazán tudják, mi lesz az ívek sorsa.
Szerinted például kivel járna jobban Amerika, Trump elnökkel, vagy egy „alacsony IQ-jú, hazug, simlis, korrupt, szocialista demokratával”?
A múltról nem „sebnyalogatós kijelentéseket” akar hallani, mondta a miniszterelnök a trianoni évforduló kapcsán a Kossuth Rádiónak adott szokásos interjújában.
És persze a koronavírusról, valamint a gazdaság ezt követő újraindításáról, erről beszélt Orbán Viktor péntek reggeli rádióinterjújában. A miniszterelnök nincs oda a 750 milliárd eurós uniós mentőcsomag ötletétől se, a közös hiteltől „berzenkedik”, a pénzek elosztását pedig „abszurdnak és perverznek” nevezte. Jövünk a részletekkel!
Elriaszthatja-e Magyarországról a multikat az, ha mostantól bírósági ítéletekről is lehet nemzetileg konzultálni? Miért van szükség újabb konzultációra, ha népszavazást is lehetne tartani? Érdekli-e a kormányt az EU és a Néppárt véleménye? És mikor mondana le Gulyás Gergely a fizetése egy részéről? Az Azonnali a kormányinfón járt és kérdezett.
Aki részt venne Gyurcsány Ferencék konzultációjában, annak számolnia kell azzal, hogy felkerül a párt Kubatov-listájára.
Mi a viszonya a luxusminiszternek a luxushoz? Miért nála a legnehezebb dolgozni? És mit szólt, hogy kétféle plakáton is feltűnt mostanában felesége? Ezekről is megpróbáltunk beszélgetni a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterrel.
Talán az a leglelkesebb fideszes, aki az elsők között mutatta be, hogyan tölti ki a nemzeti konzultációt? Vagy az, aki egyenesen egy postaláda tetején válaszolt, hogy mielőbb feladhassa válaszait? Vagy az, akinek tizenhét ember társasága kellett a konzultáláshoz? Szavazás!
Ezúttal sem kötelező, hogy valós e-mail címet adjanak meg a válaszolni vágyó állampolgárok a nemzeti konzultáció internetes kitöltésekor.
Biztos más is észrevette, hogy a legújabb nemzeti konzultáció is inkább filozofálás a világ dolgairól, mint az ország véleményének felmérése. Szép kérdések, de pár dolog azért még beleférne. Azonnali-lista!
Nem tulajdonít túl nagy jelentőséget Lázár János annak, hogy a Fidesz pártcsaládjának egyik képviselője követel valódi vizsgálatot az Elios-ügyben. Szerinte ugyanis Ingeborg Grässle német kereszténydemokrata EP-képviselő teljesen rá van állva Orbánra: vagy utálja, vagy viszonzatlan vonzalommal viseltetik iránta. A miniszter az Azonnalinak arról is beszélt: Emmanuel Macron francia elnök állításával szemben Magyarország ugyanazt gondolja az európai konzultációról, mint a V4 többi országa, és a részletek ismeretében dől majd el, hogy részt veszünk-e benne vagy sem.
Szijjártó Péter a V4-ek és Közép-Ázsia külügyminisztereinek találkozóját – amin a V4-ből csak Magyarország volt jelen – is széttrollkodta a migránsozással, mondván: most az ENSZ veszélyes migrációs tervéről szeretne tájékoztató kampányt. Aztán a sajtótájékoztató után bocsánatot kért kirgiz és kazah kollégájától az újságírók miatt, akik nem átallották magyar témákról kérdezni. Az Azonnali arra volt kíváncsi, miért nem szállunk be az EU jövőjéről szóló konzultációba. Szijjártó megmondta.
Hiába üzengetünk sikeresen Brüsszelnek meg Soros Györgynek az állítólag milliók által kitöltött nemzeti konzultációkban, mégis Magyarország az egyetlen tagállam, amely nem fog részt venni az Emmanuel Macron által kezdeményezett európai konzultáción az EU jövőjéről. Ezt maga a francia elnök jelentette be egy sajtótájékoztatón, majd vigyorogva hozzátette: „Ez bizonyára meglepi önöket.” Meg hát!
Közös ferencvárosi-józsefvárosi nemzeti konzultációs fórumot tartott Szijjártó Péter múlt héten a Ferencvárosi Művelődési Központban. Az Azonnali végigfaggatta a résztvevőket: mi volt számukra a fórum legnagyobb tanulsága, hallottak-e valami újat, és kit tartanak Magyarország legfontosabb szövetségesének.
Bármennyien, bármilyen eredménnyel is küldik vissza a „Soros-tervről” szóló kérdőívet, a Fidesz populizmusa azt a látszatot akarja majd kelteni, hogy Európa szívében megszületett a 10 millió nemzetileg konzultáló országa.
Lázár János szerint rendkívül tanulságos, mi érdekli az embereket valójában. A Miniszterelnökséget vezető miniszter megfontolandónak nevezte az őcsényi menekültbotrány kapcsán az Azonnali felvetését, hogy legyen valamiféle felvilágosító kampány annak érdekében, hogy az emberek ne nézzék terroristának és ne rettegjenek a legális menekültektől.