Gondolták volna, hogy a brit kormányfőt mélységesen elszomorította, amit látott a kijevi látogatása során? De azért „legyetek büszkék magatokra” – írta Johnson az ukrán gyerekeknek.
Ukrajna brit nagykövete számolt be a felháborító esetről.
Stanley Johnson 2016-ban is a maradásra szavazott, most ismét EU-s állampolgár lett – Franciaországban.
Főhet a feje Boris Johnson brit miniszterelnöknek, ugyanis több szimbolikus önkormányzatot elvesztett a pártja, azonban a végső döfést nem sikerült bevinnie a Keir Starmer vezette Munkáspártnak. De mik olvashatóak ki az eredményekből? Négy pontban összeszedtük!
Az nyilvánvalóan elfogadhatatlan, hogy bárki ilyesmit csináljon a munkahelyén, jelentette ki Boris Johnson is.
Priti Patel belügyminiszter szerint a lépés az egész világon megváltoztatja majd az illegális migrációhoz való hozzáállást.
Nagy-Britannia hajók elleni fegyverrendszereket ad Ukrajnának. A Harpoon védelmi rendszerrel az ukránok 150 kilométerre űzhetik az orosz hadihajókat a partjaiktól. Bemutatjuk a Harpoon működését.
Egy brit munkáspárti képviselő egy hozzá kiszivárgott kormányzati dokumentumra hivatkozva azt követeli, a Chelsea orosz milliárdosát, Roman Abramovicsot tiltsák ki az országból és vegyék el tőle a fociklubot is.
Az EU az orosz gazdaság alapjait gyengítené, Nagy-Britannia soha nem látott szankciókkal készül.
A lépéshez persze szükség volt a West Ham United focistája, Kurt Zouma elképesztően bunkó és kegyetlen videójára saját macskája megrugdosásáról.
Sok mindenről hajlandóak tárgyalni Oroszországgal, egy esetleges konfliktus elkerülése érdekében, de erről pont nem.
Egy EU-USA-brit parlamentközi szövetség szerint a kleptokraták nemcsak ellopják az adófizetők pénzét, hanem a demokrácia jövőjét is veszélyeztetik.
Pozitív lett a brit külügyminiszter tesztje, nem tudott elutazni Kijevbe.
A hároméves szívbeteg gyereket Németországban, Izraelben és Nagy-Britanniában sem látták el, végül egy görög magánklinika vállalta a beavatkozást.
Gyűlnek az aláírások a Konzervatív Párton belül a miniszterelnök ellen tervezett bizalmatlansági szavazásra.
Karl Lauterbach szerint etikátlan, hogy amíg máshol szigorítanak, a britek lazán kezelik a korlátozásokat.
Még mindig nem lehet biztosat tudni, de brit egészségügyi biztonsági hivatal hamarosan bejelenti a korai adatait.
Lemondott Lord David Frost, a brit kormány brexitügyi minisztere, ami semmi jót nem jelent Boris Johnson számára.
A brit egységek bevetéséről azután döntöttek, hogy novemberben egy felderítőcsapat felmérte, leginkább milyen segítséget nyújthat Nagy-Britannia Lengyelországnak.
Boris Johnson egyik legfontosabb szövetségese alatt inog a szék a brit kormányban, miután egyelőre nem sikerült megakadályozni, hogy a La Manche-on tömegek érkezzenek az országba illegálisan.
Mark Francois szerint kollégája, David Amess meggyilkolása is ezzel függ össze, ezért szigorúbban kellene fellépni az internetes anonimitással szemben. Az online névtelenség biztosítása mellett azonban vannak érvek is.
A minden bizonnyal terrortámadásban múlt hét pénteken meghalt, konzervatív David Amess régóta küzdött azért, hogy Southendet városként ismerjék el, így kapva nagyobb megbecsülést.
Egy 25 éves férfit őrizetbe vettek a gyilkosság kapcsán, aki szélsőséges iszlamista megfontolásból ölhetett. A belügyminiszter mindeközben elrendelte a brit képviselők biztonságának felülvizsgálatát.
Boris Johnson a párt manchesteri konferenciáján számos olyan dolgot jelentett be, ami mégis az állam szerepét erősíti meg a szigetországban most, hogy az EU-n kívül kezdtek új életet. Mindez szükséges is, hiszen a covid után válságok sorozata ígér igen nehéz telet a briteknek. De miről is volt szó? Áttekintjük.
A koronavírus és a brexit miatti szigorúbb bevándorlási szabályok miatt kieső szezonális munkaerő Európa más országaiból nagyon hiányzik a karácsonyi rohamra felkészülő brit húsiparnak, de a zöldség- és gyümölcstermesztőknél sincs elég dolgozó.
Márciusban az akkor az átoltottsági rangsor élén levő Nagy-Britannia félmillió adag Pfizerhez jutott a COVAX programon keresztül, miközben az oltáskampányt még el sem kezdő Botwana csak 20 ezret kapott. Emiatt most átalakítják az elosztási mechanizmust.
A határellenőrzés ugyanis egyelőre csak az EU irányába szigorú, a brit kormány halasztotta az ellenőrzést jövő nyárig. Így a britek exportja jelentősen visszaesett, de az ír export bizonyos ágazatai virágoznak.
Boris Johnson megkeverte a kártyáit, de elsősorban a politikusok népszerűsége alapján döntött arról, ki marad és ki megy a kabinetpozíciók újraelosztása után. Emellett Johnson új kabinetjével megerősíteni próbálja pozícióját a kultúrharcban.
Kötelező fényképes igazolvány a szavazáshoz, a határon túli britek örökös szavazati joga és a szakszervezetek kampányfinanszírozásának visszaszorítása is szerepel a módosítások közt. A kritikusok szerint a terv a konzervatív hatalom illiberális bebetonozása lesz a szigetországban.
Ben Slater a londoni Telegraphnak mondta el, 50 afgán beosztottjával, főleg nőkkel, megpróbálnak átjutni a szárazföldi határon. Úgy érzi, kormánya elárulta őt azzal, hogy a légihídra már nem jutottak föl.
Úgy tűnik, a magas átoltottság a briteknél tényleg megakadályozza a súlyos betegség kialakulását is, de azért még senki sem nyugodt.
Az EMA vizsgálata szerint a 12-17 év közötti, Modernával oltott fiatalok körében ugyanolyan hatékonyan alakul ki a koronavírus elleni védettség, mint 18 év felett.
Az állásfoglalásukban azt írják, a gyerekek nagyon alacsony kockázatnak vannak kitéve a covid miatt, és ha megbetegszenek is, úgy vészelik át, mint a szezonális influenzát.
A brit miniszterelnök emelkedő fertőzésszámok mellett is teljesen nyitna hétfőn, de a két kormánytag valójában egy új rendszert tesztel, ami visszaszorítaná a karantén intézményét.
Korlátlan szólásszabadságot ígértek, most azt mondják, akciójával Guto Harri mégis átlépett egy határt.
Nagy-Britannia esetében viszont nem enyhítenek a beutazási szabályokon a koronavírus delta-variánsa miatt.
Még Anthony Giddens, a harmadik utas baloldaliság szellemi atyja is úgy dicsérte a diktátor Líbiáját mint Észak-Afrika Norvégiáját. Később persze kiderült, hogy óriási korrupciós botrányról volt szó, amely során Blair tanácsadói arra kényszerítették Nagy-Britannia egyik legpatinásabb egyetemét, hogy doktori diplomát és állást adjanak Kadhafi fiának. Mindez ma már történelem.
Mindez azelőtt derült ki, hogy novemberben ők tartják majd a következő klímakonferenciát.
1941. június 22-én éjjel negyed négykor kezdetét vette a Barbarossa-hadművelet, melynek célja a Szovjetunió lerohanása és térdre kényszerítése volt. A hadjárat annyira meglepte Sztálint, hogy a sokktól napokig elzárkózott a külvilág elől. A német hadseregben azonban nem minden hadvezér volt optimista a hadművelet sikerét illetően, amivel végül sikerült szövetségessé tenni Nagy-Britanniát a Szovjetunióval.
John Bercow, aki a brexit alatt volt a brit parlament házelnöke, a közvetítések pedig világhírűvé tették, közölte, elege van abból, hogy a Toryk, ahová 17 éves korában csatlakozott mára egy idegengyűlölő, rasszista párt, ahol nem találja a helyét. Inkább a baloldalt választotta.
Grant Shapps közlekedési miniszter megígérte: új állami vasúti társaság alakul az Egyesült Királyságban, az 1994-ben megszűnt cég szörnyű szendvicsei viszont nem térnek rá vissza. A szakszervezetek szerint ez trükkös megszorítás, és olyan ál-államosítás, ami igazából a vasúttársaságok privát milliárdosainak érdekeit szolgálja.
Még Nicola Sturgeon skót első miniszter is elnézést kért az emberektől, amiért az akcióban skót rendőrök is részt vettek. Sokan az eset után szuverén skót bevándorlási politikát követelnek.
A hetvenes években kommunista volt, a nyolcvanas években már a baloldal és szakszervezetek brit Munkáspárton belüli réme. Kétszer bukott bele korrupciós ügybe, kétszer tért vissza. Később európai biztos lett, és mint kiderült, Jeffrey Epstein barátja volt. Peter Mandelson mindent megtestesít, amit az elmúlt harminc évben a brit Munkáspártban mindenki gyűlölt, most mégis ő irányítja a Corbyn utáni korszakot a háttérből. Portré Tony Blair egykori fekete hercegéről!
A brit Munkáspárt történelmi vereséget szenvedett a hétvégi választásokon Nagy-Britanniában. Keir Starmernek Labour-vezérnek egyelőre nem sikerül visszaszereznie az észak-angliai szavazókat, pedig megválasztásakor a fő ígérete ez volt. A Munkáspártnak a túléléshez lehet, hogy választania kell a bázisukat adó két társadalmi csoport között.
Hiába nyert hatalmasat az SNP, a választások után egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy a skótok többsége független államként vagy az Egyesült Királyság részeként képzeli el a jövőjét. Négy pontban magyarázzuk el a skót parlamenti választások eredményét!
A vereség után felmerül a kérdés, hogy Keir Starmer, a brit Munkáspárt vezetője meddig maradhat a posztján. Boris Johnsonék viszont örülhetnek.
Boris Johnson miniszterelnök elmondása szerint jó esély van rá, hogy június 21-től ne kelljen már méricskélni az emberek közötti távolságot.
A brit tandíjak elszállásával a magyar diákokat korábban is vonzó Hollandiát, valamint a bőkezű támogatási rendszert kínáló Egyesült Államok felsőoktatási intézményeit vették célba az elitgimnáziumok eddig menetrendszerűen Nagy-Britannia felé tartó végzősei.
Bíróság elé állt januárban a rettegett olasz 'Ndrangheta maffia 350 tagja, a per azóta is folyik. A londoni bankok pedig nagyon is érintettek lehetnek.
A fák minden év március-áprilisában fognak virágozni, a tavalyi első lockdown évfordulóján.