Kereken húsz évvel a korszakalkotó Jane Doe után a Converge új albumot adott ki. Olyan jó jelek előzték meg a dolgot, hogy muszáj volt belehallgatnunk.
Pedig a daluk nem is a koronavírusról szól, ráadásul egy zenei cég csatornáján és a Spotify-on elérhető is maradt.
Hiába a járvány, a sokkal nagyobb katasztrófát ígérő klímavészhelyzet sem múlt el. Hiába tűnik úgy, hogy az életünkre a kínai vírus nagyobb hatással van, ez egyáltalán nem igaz. De vajon mindent megteszünk, hogy elkerüljük a következő katasztrófát? Az angol metál zenekar, az Architects szerint nem. Az új albumukon ezzel szembesítenek bennünket.
Az Eurovíziót is megjárt metálzenekar énekese leukémiában halt meg.
Vakcina még nincs, de van helyette vécédarts, vérnarancs, videójátékok és rengeteg autotune: az Azonnali szakértő bizottsága összeállította mindazt, ami 2021 első hónapját faszává tette.
Utazás, kiállítás, zene, egy jó hely Zuglóban, életvezetési tanácsok és pár tipp a konyhába: itt az Azonnali első őszi mindenajánlója!
Harminc évvel ezelőtt láthatta először igazán sok ember, hogyan néz ki a grindcore. Érdekes, hogy akkor rövid időre épp meghalt a metált és punkot is a falig vitt stílus, hogy mostanra már Szingapúrban is kitermeljen fontos neveket. Jöjjön egy kis zenei kisokos!
A magyar rajongók azonban nincsenek egyedül: az amerikai-örmény metálzenekar gyakorlatilag a teljes európai turnéját lemondta.
A Deftones másodvirágzását éli évek óta egy tragikus baleset óta, viszont most már tizenkét éve követeli minden rajongó a tragédia miatt félbehagyott, amúgy bevallottan nem is túl erős lemezüket.
Az otthon ragadt zenészek csak úgy ontják magukból a koronás dalokat: a legtöbb olyan gagyi, hogy inkább eret vágni támad kedve az embernek, de akadnak azért olyanok is, amik tényleg elismerésre méltóak. Ezekből mutatunk egy válogatást.
Till Lindemannt egy március 15-i koncert után szállították kórházba, már túl van az életveszélyen.
Már harmadik lemezénél jár a Babymetal, de még mindig alig lehet vele mit kezdeni: technikailag úgy működik, mint a Spice Girls, a zenekar tagjai nem is szeretik a metált, mégis ők a legnagyobb rockfesztiválok kiemelt produkciói.
Borbás Róbertet egyre jobban keblére öleli a nemzetközi metálszcéna is: az egy dolog, hogy végtelen hosszúságú várólistája van, most még a Kerrang! is felhívta rá a figyelmet.
Az Iron Maiden énekese nem teregeti ki a szennyest, viszont megismerhetünk egy olyan figurát, akinek tulajdonképpen minden sikerült, amibe belekezdett. Motivációs könyvnek talán szórakoztatóbb is, mint önéletrajznak.
Van itt minden, ami egy tisztes polgárpukkasztáshoz kell: égő Notre Dame, az embereket terrorizáló télapó, és gospel stílusban Odinhoz imádkozó, megszállott hívősereg is.
Ambiciózus tervei vannak a 2014-ben alakult, kicsit popos, kicsit metálos The Tumor Called Marla zenekarnak: öt éven belül már Nyugat-Európába szeretnének betörni. Már csak azért is külföldre vágynak, mert iszonyat elegük van abból, amit Magyarországon látnak: a zenei piac kiköp magából mindent, ami egy kicsit is vérfrissítést hozhatna, az emberek megelégszenek azzal, hogy rongyosra hallgatják a Tankcsapdát, és még egy normális interjút sem tudnak készíteni velük a rockportálok. Interjú!
A színész tökéletesíteni akarta a hörgését egy csatajelenethez, ezért aztán nem restellte egy profi metálénekes segítségét kérni.
A beszédes nevű Sitar Metal az első formáció, ami a hagyományos indiai hangszert, a szitárt helyezi a zúzás középpontjába.
A lengyel katolikusokkal is állandóan háborúzó Adam Darski nem mérte fel igazán, milyen helyre akar bemenni edzeni kicsit, ezért amikor kiderült, hogy nem követi Jézust, hazaküldték.
Miután kiderült, hogy már az első interjúztatás előtt felvesznek egy random jelentkezőt a pártba, második interjút kérnek. Nem is akármilyet!
Volt egy viccnek is beillő ötletünk, hogy mi lenne, ha megpróbálnánk beszivárogni egy pártba. Na nem ám azért, hogy párttagként innentől a pártnak dolgozzunk, hanem hogy lássuk, tulajdonképpen hogyan is zajlik maga a felvétel, és meddig jutunk el anélkül, hogy elvéreznénk. Nos, jelentem, elértem a csúcsok csúcsára: hivatalosan is DK-tag lettem! És nem is akárhogyan. Következzék egy olyan abszurd történet, amire előzetesen senki nem számíthatott, és ami előtt a mai napig döbbenten állok én magam is!
A helyi katolikus egyház kezdett el uszítani egy tabukat döntögető, helyi rockzenekar koncertje ellen, amit a szervezők biztonsági okokból töröltek is. Erre válaszul döntött úgy a Within Temptation, hogy akkor ők sem lépnek fel.
Bodor Máté ösztöndíjjal Londonban tanult zenét, végül olyan metálzenekaroknál kötött ki szólógitárosként, mint A Dal című műsorban is megfordult Leander Kills vagy a soknemzetiségű, őrült bulijairól híres Alestorm. Na de kijelenthető, hogy ő lenne a magyar metálszíntér legkelendőbb nemzetközi exportcikke? Mit gondol a politikáról, náci-e szerinte a Kárpátia, és lenne-e zenei ügyekért felelős államtitkár? A Fezen Fesztiválon beszélgettünk a zenésszel.
A tavalyi Eurovíziós Dalfesztiválon a modern metált játszó AWS képviselte hazánkat. De akkor ők most tulajdonképpen minek számítanak azóta: underground vagy mainstream zenekarnak? Mit gondolnak a politika és a zene kapcsolatáról, kit bírnak a jelenlegi politikai palettáról? Fellépnének-e Tusványoson? A Rockmaraton Fesztiválon készítettünk interjút a zenekarral.
Hát talán attól, hogy sokakkal ellentétben mert valami egyedit, művészien provokatívat és veszélyeset alkotni, magasról téve arra, hogy ki mit gondol róluk. De ha a Rammstein sajátos őrültségét meg akarjuk érteni, nem elég a horizontot vizslatni: a kulcs a tagok rendszerváltás előtti múltjában rejlik.
A Behemoth koncertje alatt egy félpucér nő letérdelt, és a pogó kellős közepén orálisan kielégítette férfi társát. Az eset nem egyedi, máskor is elragadta már a hév az embereket egy-egy metálkoncerten.
Ha van elég tökös a DreamWorks, a Trollok című animációs filmsorozatának második részével nem csupán társadalmi sztereotípiákat rombolhat le, hanem mondhat valami érvényeset úgy általában az emberekről is. Valahogy úgy, ahogy azt vetélytársa, a Pixar tette az Agymanókkal.
Na nem ám Magyarországon, hanem Ausztráliában, ahol a Newcastle Egyetem annyira meg akarta szerezni magának az amúgy megrögzött metálrajongó Simon Springer professzort, hogy nem átallottak tetemes ösztöndíjjal támogatni a professzor saját projektjét. Jövőre már két szerencsés doktorandusz is vígan megélhet a metálzenét kutatva.
Tényleg léteznek emberek, akiket az kapcsol ki, ha mindenféle gyilkosságról, halálról és egyéb istentelen dolgokról kárognak nekik közben.
A Rammstein énekese lehet, még az állkapcsát is eltörte annak a férfinak, aki lényegében lekurvázta a társaságában tartozkódó hölgyet egy ötcsillagos müncheni hotelben.
És le is tudom vezetni, hogy miért! Azért, mert tegnap még hátra volt egy Slayer-koncert Budapesten, ma reggel viszont már arra kellett kelni, hogy soha többé nem játszanak itt.
A lengyel Mgła-ra annyira erősen ráragadt, hogy közösen lépett fel egy náci zenekarral, hogy már a stábjukat és a szervezőket is fenyegetni kezdték. Most pereskedni kezdenek.
Talán még soha nem magyarázkodott ennyire jót közszereplő Facebookon, ráadásul a nevében írt fura üzeneteket és képeket sem törölte le.
Mit csinálj a keményebb zene kedvelőjeként egy olyan közegben, ahol a torzított gitár hangját sem ismerik? Mutass az embereknek olyan feldolgozásokat, amiktől leesik az álluk. Hogy ne kelljen a sötétben tapogatózni, adunk pár tippet!
De még mennyire! Akkor legalábbis, ha a metál és a népzene keresztezéséből születő folkmetálról beszélünk. Nem tudod elképzelni, az milyen lehet? Mutatunk rá tíz példát Oroszországtól Svájcig, Izraeltől a Feröer-szigetekig!
Már az új szám beharangozóján is kiakadtak Németországban. És ha ez nem lenne elég, május 17-én jön a hetedik Rammstein-album!
Elválnak a Slipknot és a perkás Chris Fehn útjai. Fehnt azért rúgják ki, mert beperelte zenésztársait, mondván: átverték őt.
Chris Fehn dobosnak állítása szerint évek óta nem fizették ki a turnék után neki járó összegeket, miközben két másik bandatag is jól megszedte magát titokban.
Új kutatás nyugtathatja meg a death metált hallgató fiatalok szüleit: az ilyen stílusú zene sem tesz közömbössé az erőszak iránt.
Michael Jackson dokumentumfilmje miatt megint érdemes elgondolkodni rajta, mennyire kell vakon bízni rajongásunk tárgyában. Ezzel a kérdéssel még soha senki nem szembesítette annyira durván a nyilvánosságot, mint Ian Watkins 2013-ban.
A koncert párszáz embert érdekelt volna, de a belügyminisztérium végül túl veszélyesnek érezte volna az ázsiai ország nyugalmára.
Adam Darski őszintén beszél a leukémiával és a lengyel katolikus egyházzal folytatott harcáról is, úgyhogy biztos érdekes lesz.
Próbáltunk találni pár olyan nem egyértelmű példát, ami azért bemutatja, van nyoma Magyarországnak is a popzenében. Érdekes módon leginkább az egykor híres focink miatt, de a vámpíroknak és a sorozatgyilkosoknak is sokat köszönhetünk. Itt a friss Azonnali-lista!
A Budapesten is forgatott Lords of Chaost hosszú hánykolódás után mutatták be. A metálzene legbrutálisabb időszakáról szóló mozifilm önálló filmként megállja a helyét, de sokkal keményebb is lehetett volna, ha törődnek a valósággal.
Ördögvillával csápoló zombikat láthatunk a norvég youtuber, Leo Moracchioli legújabb klipjében, aki Michael Jackson ikonikus számát, a Thrillert dolgozta fel metál stílusban.
Hamarosan mozikba kerül az igaz történet alapján forgatott Lords of Chaos, de a kevés még élő szereplő közt lévő Varg Vikernes szerint karaktergyilkosságról van szó.
A black metál egyik kultzenekara 2018-ban még csak pár koncertre állt össze, de úgy döntöttek, hogy lemezen is folytatják az összeborulást.
Lehet, hogy a zene sokkal inkább megosztja a társadalmat, mint gondoljuk? Ezt a kérdést veti fel egy ausztrál szociológus Haydn Aarons kutatása.
Megvásárolható a Mayhem egykori énekesének 1991-es öngyilkosságának maradványa. Koponyájának egy darabját egy magyar menedzser kapta meg, újabb magyar szálat adva minden idők legtöbb vérrel járó lemezéhez. Ha nem bírod a vért és 18 év alatt vagy, ne kattints!