Noha a hatóságok „régészeti szempontból érdektelen” térséggé nyilvánították a területet, a tenger antik pénzérméket mosott a felszínre. A korrupcióellenes ügyészség szagot fogott.
Ahhoz, hogy Magyarországról valaki ellen eljárást indítsanak, részes tagállamban vagy ottani céggel kell az EU-s pénzt elcsalni.
Magyarországon is vizsgálódhat az Európai Ügyészség – szántott végig a magyar sajtón egy, az európai főügyésszel készült interjú nyomán, amiből a vizsgálódás feltételei már pont nem derültek ki. Mielőtt bárki „európai börtönökben” senyvedő Tiborczokat és Mészárosokat vizionálna, elmagyarázzuk a dolgot!
Hónapok óta nem tudja eldönteni az Európai Unió Tanácsa és az Európai Parlament, hogy ki legyen az Európai Ügyészség vezetője. Laura Codruţa Kövesi és Jean-Francois Bohnert mellett egy német jelölt is van a posztra, a francia jelölt mögül pedig azért állt ki Franciaország, mert Macron taktikázik.
Ez az az EU-s költségvetés kárára elkövetett bűncselekmények után nyomozó ügyészség, amiből Magyarország teljesen kimarad.
Két különböző jelöltet támogatott az Európai Tanács és az Európai Parlament, de most egyszerűsödni látszik a képlet: a francia jelölt más posztot kaphat.
Inkább európai főügyész lenne, mintsem a román állam élére álljon.
Tényleg a román jogállamért aggódnak, és nem az a politikai számítás vezérli őket, hogy a Néppárt is felfüggesztette a Fideszt, írták az Azonnalinak.
Március óta halasztják a döntést. Az Európai Parlament Laura Codruţa Kövesi volt román korrupcióellenes főügyészt akarja, az EU román elnökség alatt álló Tanácsa a francia Francois Bohnert-t.
Azt mondják, ne avatkozzon be a román belügyekbe. Közben más románok meg azt kérik, hogy igenis avatkozzon bele.
Verhofstadtnak elege lett: a független igazságszolgáltatás aláásása nem folyhat az ő nevükben és az ő nevük használatával!
Nem tudott megegyezni az Európai Parlament és az Európai Tanács arról, ki vezesse a várhatóan 2020-ban felálló Európai Ügyészséget. A legutolsó határidő április 10-e, ekkor kiderül, lesz-e európai főügyész a román DNA volt vezetőjéből.
Frissítve: Kövesi nyerte meg mindkét szakbizottsági szavazást!
Képviselőik a lelkiismeretük szerint szavaznak Kövesiről, mert szerintük ez nem politikai kérdés, mondta Kelemen Hunor az Azonnalinak. Az is kiderült, maradnak-e a Néppártban, ha kidobják onnan a Fideszt.
Szavaztak az államok uniós nagykövetei, és Kövesi helyett egy franciára a bíznák az uniós korrupció üldözését. Még semmi nem dőlt el végleg.
Pedig nekik mindegy lehetne, hiszen Magyarország nem tagja az Európai Ügyészségnek. Az RMDSZ-ből, amelynek politikusai hangosan tiltakoztak az erdélyi magyar politikusok elleni DNA-eljárások ellen, nem tudtuk kiszedni, mit szólnak hozzá, hogy a Néppárt Laura Codruţa Kövesit támogatja az Európai Ügyészség élére. A Fideszből Deutsch Tamás mondta meg, hogy alkalmatlannak tartják Kövesit.
Szerinte le akarják járatni egy régi üggyel, pont, amikor elkezdene felkészülni az európai főügyészi tisztségért folytatott meghallgatására. Az ellenzék őrjöng, az államfő baljósakat nyilatkozik.
Luxembourgban folytatná a volt DNA-vezér, akinek hivatali idejében nagyon sok korrupt politikus került rácsok mögé, írja a román sajtó.
Székelyeket akasztani kívánó miniszterelnök, exkormányfők újra a pályán, kirúgott főügyészek, senkit nem érdeklő népszavazás, durva csendőrök, ébredő baloldal, és egy elbénázott centenárium: bár Románia csak 2019 első felében veszi át az EU-elnökséget, keleti szomszédainknál már 2018-ban is nagyon ment az élet!
Adina Florea a hivatali visszaélések helyett az összetett és bonyolult korrupciós ügyekre koncentrálna, ha Klaus Johannis államfő kinevezné őt a román korrupcióellenes ügyészség élére.
Ha úgy alakul, akár a jövő évi államfő-választáson is indítaná a DNA kirúgott vezetőjét az USR.
Egy hónapig várt Klaus Johannis, Románia elnöke, mire az alkotmánybíróság döntésének engedelmeskedve menesztette a korrupcióellenes ügyészség, a DNA vezetőjét. Vége ezzel a szervezetnek? Az Azonnali Illyés Gergelyt, Romániában élő politológust kérdezte arról, mi jöhet ezután.