A növekvő energiaáraknak köszönhetően minimum 28 forinttal emelkedik a Pilsner ára októbertől.
A koronavirus járvány kezdete nem volt ilyen rossz a hangulat.
A gazdaságfejlesztési miniszter Budapesten tartott előadást arról, hogy az infláció vége után fogunk csak igazán izzadni. Euróról ne is álmodjunk.
Az élelmiszerárak náluk is nagyon megugrottak, a munkaerőhiány pedig a vendéglátóhelyek működését veszélyezteti.
Bármennyire is rossz állapotban van a török gazdaság, Recep Tayyip Erdoğan elnök hatalmas fejlesztésekkel szeretné bizonyítani, hogy az oszmán állameszme reneszánszát éli az országban. Állandó vendégszerzőnk, az ország és a térség szakértője, Egeresi Zoltán járt a helyszínen.
Már az orosz agressziót megelőzően sem volt rózsás a helyzet az élelmiszerpiacon, eleve magas volt több termék ára. Ezek között van a gabona is, ami csak még drágább lett attól, hogy a világ egyik legnagyobb gabonaexportőre támadta meg a világ egy másik vezető gabonatermelőjét. Az áremelkedés valószínűleg nem áll meg, az év végéig minimum 10-20 százalékos általános drágulást jósolnak agrárpicai elemzők. Vajon ösztönzik-e az egyre emelkedő árak az embereket arra, hogy kiskertjeikben, erkélyeiken vagy ablakpárkányaikon termesszenek saját célra?
A magyar gazdaság 2021-es teljesítménye a régiós összehasonlításban nem ad okot arra a sikerpropagandára, amit leginkább az „Európa gazdasági válságba süllyedt, de mi a kanyarban előzünk” jellegű szlogenekkel hajt a kormányzati kommunikáció – derül ki vendégszerzőnk részletes elemzéséből.
Az Azonnali több háttérbeszélgetést folytatva szerzett információkat kormányzati forrásból, hogy – már amennyiben az április 3-i választás után marad – az Orbán-kormány milyen lépésekkel akarja konszolidálni az államháztartás helyzetét.
Az energia és a nyersanyag is jelentősen megdrágult, de a multik alacsonyan tartják a sör árát.
Jó hangulatban kezdődik az Országgyűlésben Novák Katalin megválasztása.