A Bizottság álláspontja szerint a schengeni övezeten belüli szabad mozgás olyan fontos, hogy a inkább a külső határvédelmet kell erősíteni.
Ebből az összegből fog jutni arra is, hogy további terepakadályokat, kamerákat és érzékelőket is telepítsenek a határszakaszra, megakadályozandó a Belarusz és Lengyelország között ragadt menedékkérők belépését az országba.
Miközben épp az iraki bevándorlók útját engyengették a belarusz-litván határon, a belarusz határőrök is illegálisan átlépték a határt. Miután ezt a litván kollégáik jelezték nekik, távoztak az országból.
A rendszert a görög-török határon tesztelik, a tálibok afganisztáni előretörésével növekvő Európába érkező migrációval számolnak. Idén közel megduplázódott az illegális bevándorlók érkezése az EU-ba a balkáni útvonalon keresztül.
Egyik ország sem szerepel állítólag az EU külső határnyitásról szóló listáján. Négy tucat további állam, akik fertőzöttségi rátája alacsonyabb az uniósnál, viszont igen, de még messze a megállapodás.
Gyakorlatilag arról beszélhet a miniszterelnök, amiről csak akar, hála annak, ahogyan az évértékelő műfaja történelmileg fejlődött. De ami szinte biztosan lesz: migránsozásokkal, sorosozásokkal, brüsszelezésekkel és európai néppártozással nyakon öntött világmegfejtések, családvédelem, cigányozás és kártérítésekre éhes börtöntöltelékezés.
Bojko Boriszov bolgár kormányfő élesen ellenzi a bolgár határellenőrzés megszüntetését, szerinte ugyanis akkor Görögország felől a migránsok elözönlenék Bulgáriát.
A marokkóiak busás uniós pénzekért cserébe keményebben lépnek fel az illegális bevándorlókkal szemben, részben ez okozza a csökkenést.
Bajnai Gordon volt kormányfő szerint az EU egyik legnagyobb baja, hogy megcsináltuk Schengent a külső határok hathatós védelme nélkül.
Mesterséges intelligenciával működő hazugságvizsgálókat tesztel az EU a magyar határon, a projektet a magyar rendőrség koordinálja.
Amíg a magyar miniszterelnök brüsszeli zsoldosokat eljövetelét féli, addig az ellenzék kivételesen valamiben egyetért: jó húzás lehet a Frontex erősítését célzó mostani uniós javaslat, Magyarország szuverenitását pedig nem veszélyeztetné, hiszen csak tagállami felügyelet mellett dolgozhatnának az uniós határőrök.
A menekülteket nem lehet egyszerűen elutasítani, ha joguk van ide jönni – nyiltkozta az Azonnalinak Stefano Patuanelli, az olasz Öt Csillag Mozgalom szenátusi frakcióvezetője. A határfalakat tehát nem tartja jó megoldásnak, a Fidesz által ellenzett menekültkvótákat viszont annál inkább. Ezért aztán szerinte elképzelhetetlen az együttműködés az olasz kormány és Orbán Viktor között, sőt: az EU-s támogatásokat is megvonnák a menekülteket elutasító visegrádiaktól.
Nagy vihart kavart nemrég Amerikában, hogy Trump amerikai elnök visszavonta a transzneműek katonai szolgálatáról szóló, még Barack Obama által aláírt rendeletet. De vajon nálunk védheti-e a hazát az, akinek bizonytalan a nemi identitása? Az Azonnali utánajárt.