Túl könnyű lett az a videójáték, ahol egyszerűen csak a tavalyi évet kell túlélni, és semmi mást. Persze ettől függetlenül veszettül szórakoztató és jó nosztalgiaforrás, már persze ha van egyáltalán kedvünk hozza.
Nincs többé Szerecsen utca a német fővárosban, a közterület ezentúl az első fekete német filozófus nevét viseli.
A szerecsenekről elnevezett berlini metrómegálló, a Mohrenstraße a jövőben egy olyan környékbeli utca nevét fogja viselni, ami egy orosz zeneszerzőről emlékezik meg.
Arra mondták ezt az oroszok, hogy az USA szeretné meghosszabbítani az Iránnal szembeni fegyvereladási embargót az ENSZ-ben, ami október közepén járna le.
A republikánus Guy Phillips többször is megismételte Floyd utolsó szavait, hogy nem kap levegőt, viszont a rendőri brutalitás helyett a maszkok kötelező viselését kritizálta ezzel. Ezen nemcsak a demokraták, hanem a republikánusok jó része is kiakadt.
A szombat esti Fradi-Újpesten elég egyértelmű drapéria jelent meg arról, mit is kell gondolni a BLM-mozgalomról errefelé.
Lawrence Douglasnek nemrég jelent meg a könyve, amiben azt vizsgálta, az amerikai alkotmány és jogrendszer mennyire segíti a békés hatalomátvételt. A jogászprofesszor a könyvében arra jutott, hogy nincsen alkotmányos garancia, hogy a vereségét beismerve az elnök átadja a hatalmát másnak. Douglasszel az amerikai választási rendszerről, annak sebezhetőségeiről és hibáiról is beszélgettünk, illetve, hogy miként látja: lesz-e új elnöke Amerikának november 3. után.
Most, hogy a járvány egy időre csillapodni látszik, máris újabb konfliktus került előtérbe, ami nem más, mint a feketékkel való rasszista bánásmód. Erről szól a hét kérdése az Azonnalin!
Még május végén életét vesztette rendőri intézkedés közben egy fekete férfi, ami miatt az egész országban heves tiltakozások kezdődtek, amelyek már túlmutatnak az egyedi eseten. A tüntetések néhol zavargásba torkollnak, és a politikusok mindkét oldalon profitálni tudnak a helyzetből, legalábbis rövidtávon. De hogyan fog ez kihatni az elnökválasztásra?