A nagy hatósugarú rakétáról nincs semmi az asztalon Joe Biden szerint.
Ezen felül hivatalos levelet is küldtek a cseh külügyminiszternek, hogy az engedélyük nélkül nem adhatnak senkinek szovjet fegyvereket.
Ezt a Kijevben tartózkodó szlovák kormányfő, Eduard Heger jelentette be.
A március 31-én megrendezett donorkonferencián megegyeztek az Ukrajnát fegyverrel is támogató országok, hogy nem teljesítik Volodimir Zelenszkij legfontosabb kérését, de tüzérségi lövegeket, lövedékeket és páncélozott járműveket is küldenek Ukrajnába.
Eddig csak Lengyelország lenne hajlandó lemondani a régi MiG-29-es vadászrepülőiről, ha az Egyesült Államok cserébe más repülőt adna a lengyel hadseregnek. Jelenleg az üzlet elakadt, pedig a lengyelek nyitottak lennének rá. De mi a helyzet a többi országgal? És mi a helyzet a magyar MiG-ekkel?
Egy amerikai lap úgy tűnik, jól tudja, honnan szállítják át a nyugati fegyvereket Ukrajnába, de nyilván nem szeretné megosztani az infót.
Az utóbbi napokban Ausztrália egymilliárd ausztrál dollár, azaz 234 milliárd forint értékben adott el önjáró löveget és páncélozott lőszerszállítójárműveket Dél-Koreának. Az angolszász sajtóban szeretik megemlíteni, hogy ez az eddigi legnagyobb védelmi megállapodás, amit Ausztrália ázsiai országgal valaha kötött, és sok helyen máris biztosra vették, hogy az üzlet nagyon nem fog tetszeni Kínának.
Lukasenka így akar elébe menni az uniós szankciónak, ugyanis az unió szigorítana az eddig bevezetett fegyverembargóján.
Magyarország ma többet költ honvédelemre és fegyverkezésre, mint a rendszerváltás óta bármikor. Kitől és miért veszünk fegyvereket, milyen kihívásokkal néz szembe a honvédség, és mennyi pénz megy erre mondjuk az oktatáshoz vagy az egészségügyhöz képest?