Van itt megtekintés, feszültség, napszemüvegben pózoló Kim Dzsongun, és persze nem marad el az isteni zenei aláfestés sem!
Nagyon látványosan Oroszország mellett van a világ legújabb atomhatalma.
Az utóbbi napokban Ausztrália egymilliárd ausztrál dollár, azaz 234 milliárd forint értékben adott el önjáró löveget és páncélozott lőszerszállítójárműveket Dél-Koreának. Az angolszász sajtóban szeretik megemlíteni, hogy ez az eddigi legnagyobb védelmi megállapodás, amit Ausztrália ázsiai országgal valaha kötött, és sok helyen máris biztosra vették, hogy az üzlet nagyon nem fog tetszeni Kínának.
Kevésbé azért, mert nem tudjuk meg, hogyan szerepelnének a diktatúra sportolói. Húsbavágóbb, hogy egy fontos diplomáciai tér veszik el.
A kommunista rezsimnél főleg a Dél-Koreába menekülő északiak húzták ki a gyufát.
Hogyan lehet pontos képet adni egy külvilággal szinte semmit sem törődő diktátorról? Anna Fifield megpróbálta érthetően bemutatni Kim Dzsongun rendszerét, megmagyarázni külsejének szerepét, nekünk adott interjújában pedig választ ad arra is, miért épp most lepte el a sajtót a kamunak bizonyult halálhíre.
Bár Észak-Korea diktátora életjelet adott magáról, továbbra sincs vége a találgatásoknak, mi van, ha a jeleknek megfelelően tényleg súlyos egészségügyi problémái vannak. Három generáció óta először tűnik sebezhetőnek a Kim-dinasztia.
Az észak-koreai diktátort április 11 óta vizsgálják. Egyes hírek szerint halott, vagy a halálos ágyán van, de a legbiztosabb hír róla annyi, hogy megtalálták a privát vonatot, amin utazni szokott.
Ugyan Kim Dzsongunnak személyesen jó érzései vannak Donald Trump felé, de nem ezek befolyásolják őt Észak-Korea vezetésekor – hangzott a reakció a szülinapi üdvözletre.
Összesorsolták a félsziget két államát a 2022-es foci-vb selejtezőiben, az egyik meccset pedig várhatóan Phenjanban tartják majd.
A DPRK 360 projektnek köszönhetően néha egészen közel kerülhet ahhoz a külvilág, milyenek a világ legsúlyosabb diktatúrájának hétköznapjai.
Alek Sigley a phenjani egyetem diákja volt, mikor az észak-koreai hatóságok a múlt héten letartóztatták. Még mindig sokkal jobban járt, mint más, Észak-Koreában őrizetbe vett külföldiek.
Megállapodás nélkül ért véget Donald Trump és Kim Dzsong Un vietnámi csúcstalálkozója, a felek pedig máris gyökeresen mást állítanak, ki tehet a tárgyalások megrekedéséről.
Azért nagy fogás ez, mert a diktatúrába tilos luxustermékeket exportálni, ameddig nem szerelik le a nukleáris fegyvereiket.
Az ENSZ adatai szerint közel 25 millió embert kényszerítenek munkára, míg több mint 15 millióan élnek kényszerházasságban.
A fodrász az akcióval azt kívánja bizonyítani: Vietnám fővárosában az emberek örülnek, hogy náluk tartja második csúcstalálkozóját Amerika és Észak-Korea vezetője.
Akár már harminchét nukleáris fegyvere is lehet az országnak, ám miután leállította az ezekkel kapcsolatos teszteket, kisebb fenyegetést jelent Észak-Korea, mint két éve.
Erdős Norbert és Tőkés László is megszavazta az orosz és kínai dezinformáció elleni bizottsági határozatot, az ex-LMP-s Meszerics el se ment szavazni.
Brutális visszaélések Mianmarban, a véres polgárháború Szíriában és a koreai rendezés ügye – ezeket a témákat sem kerüli meg az ENSZ kedden kezdődő 73. közgyűlésének általános vitája.
Persze fontos a záródokumentum és a kézfogás, a valódi dolgokat azonban bizonyára személyesen beszélte meg az amerikai és az észak-koreai vezető.
Hiába hívja vissza a Jobbik, szerinte nincs jogi lehetősége erre a pártnak.
Egy észak-koreai minisztert fog az EU-hoz hozni tárgyalni Nirj Deva, az Európai Parlament Koreai-félszigettel való kapcsolatokért felelős bizottságának vezetője, aki mindezt történelmi lépésként harangozta be Strasbourgban. Deva az Azonnalinak azt is elmondta: delegációjuk látogatást tervez Észak-Koreába. A delegáció magyar tagja Morvai Krisztina, aki viszont egyelőre semmit sem tud a tervezett látogatásról.
A kínaiak szempontjából a Budapest-Belgrád vasútvonal a semmi közepéből a semmibe vezet, de ettől függetlenül arra is adnának hitelt, ha egy bazi nagy piramist akarnánk építeni az Alföld közepére – állítja Salát Gergely Kína-szakértő, aki azt is elmondja: miért nem örülnek Kínában, ha Orbán szidja nekik az EU-t, és hogyan maradt ki Magyarország az Ázsiai Infrastrukturális Befektetési Bank alapításából egy elfelejtett fax miatt. Kína-ügyi nagyinterjú.