A kormányinfón kiderült még az is, hogy augusztusig se koncertre, se szállodába nem mehet az, akinek nincs védettségi igazolványa, és döntött a kormány arról is, hogy hogyan pótolja az önkormányzatokat a kieső hipa-bevételek miatt.
Március végén többek között a pedagógus-szakszervezetek színe-java azon aggódott, hogy ha a kormány kinyitja az iskolákat április 19-én, az intézmények fertőzési gócpontokká válnak. A nyitás – még ha csak részlegesen is – megtörtént, két héttel később viszont csak lassan javuló járványügyi adatokat látni. Önkritikát gyakorolnak-e a nyitást hangosan ellenzők, és mit kéne tenni a teljes oktatási nyitás időpontjához, május 10-hez közeledve? Megkérdeztük.
Annyi érv és ellenérv merült fel a nyitás kapcsán, hogy mi nem tudunk dönteni, mondjatok véleményt ti!
Nem érdemes néhány napra a középiskolákat kinyitni - mondta a miniszterelnök péntek reggeli, Kossuth rádiós interjújában. Ehelyett május 10-én kezdődhet meg a középiskolai oktatás. Az április 19-i kezdés ellen egyébként a tanárszakszervezetek és polgári engedetlenséggel a tanárok egy része is tiltakozni akart.
Azért álvita, mert Brüsszelnek inkább először vakcinát kéne adnia, és egyébként is mire ott erről elfogadnak valamit, addigra Magyarországon már túlleszünk a járvány nehezén. A kormányinfón azt is megtudtuk, hogy jövő héten születhet döntés a járványügyi nyitásról, és hogy a kormány nem kíván változtatni a levélszavazás rendszerén 2022-re.
Már amennyiben ezt az iskolaigazgató engedélyezi, és a felkészítő tanár is vállalja. A középiskolai felvételi szóbeli fordulója sem marad el.
A horvátok szekrényeiben is sok könyv és térkép van, amelyen sokkal nagyobb Horvátország, mint a mai, írta Zoran Milanović.
A koronavírus ellenére is úgy néz ki, május 4-én megkezdődnek az érettségik. Ráadásul március közepétől zárva az iskolák, így a felkészülés jóval nehezebb. Az Azonnalin úgy próbálunk segíteni, hogy az érettségik előtti héten naponta közzéteszünk egy-egy próbafeladatsort, amit az adott tárgy szakértői állítottak össze, és amivel tesztelheted, hogy állsz. Utolsóként íme, egy középszintű feladatsor földrajzból!
A koronavírus ellenére is úgy néz ki, május 4-én megkezdődnek az érettségik. Ráadásul március közepétől zárva az iskolák, így a felkészülés jóval nehezebb. Az Azonnalin úgy próbálunk segíteni, hogy az érettségik előtti héten naponta közzéteszünk egy-egy próbafeladatsort, amit az adott tárgy szakértői állítottak össze, és amivel tesztelheted, hogy állsz. Negyedikként íme, egy középszintű feladatsor angol nyelvből!
A koronavírus ellenére is úgy néz ki, május 4-én megkezdődnek az érettségik. Ráadásul március közepétől zárva az iskolák, így a felkészülés jóval nehezebb. Az Azonnalin úgy próbálunk segíteni, hogy az érettségik előtti héten naponta közzéteszünk egy-egy próbafeladatsort, amit az adott tárgy szakértői állítottak össze, és amivel tesztelheted, hogy állsz. Harmadikként íme, egy középszintű feladatsor történelemből!
A koronavírus ellenére is úgy néz ki, május 4-én megkezdődnek az érettségik. Ráadásul március közepétől zárva az iskolák, így a felkészülés jóval nehezebb. Az Azonnalin úgy próbálunk segíteni, hogy az érettségik előtti héten naponta közzéteszünk egy-egy próbafeladatsort, amit az adott tárgy szakértői állítottak össze, és amivel tesztelheted, hogy állsz. Most a matekon a sor!
A koronavírus ellenére is úgy néz ki, május 4-én megkezdődnek az érettségik. Ráadásul március közepétől zárva az iskolák, így a felkészülés jóval nehezebb. Az Azonnalin úgy próbálunk segíteni, hogy az érettségik előtti héten naponta közzéteszünk egy-egy próbafeladatsort, amit az adott tárgy szakértői állítottak össze, és amivel tesztelheted, hogy állsz. Kezdjük a magyarral!
Mikor tartsák az idei érettségi vizsgákat? Ez a hét kérdése az Azonnalin!
És immár 150-200 hazai egészségügyi dolgozó is megfertőződhetett a koronavírussal: többek között ezt mondta Gulyás Gergely az Azonnali kérdéseire a csütörtökön tartott kormányinfón, ahol ezen felül újabb gazdaságvédelmi, járványügyi, valamint az érettségik lebonyolításával kapcsolatos döntésekről számolt be. Jövünk a részletekkel.
A Lauder Iskola végzős diákjai nyílt levélben fordulnak a Maruzsa Zoltán vezette oktatási akciócsoporthoz, kérve, hogy ne a jelenlegi tervek szerint érettségizenek. De mit javasolnak helyette?
Erről beszélt Maruzsa Zoltán közoktatási államtitkár az operatív törzs sajtótájékoztatóján, ahol kiderült: már több, mint százan fertőződtek meg a Pesti úti idősek otthonában. Az érettségik sorsáról jövő hét szerdán születik végleges döntés.
A szakközépiskolákban vannak a legjobban lemaradva a magyarul tanuló diákok a román átlaghoz képest, viszont a magyar nyelvet és irodalmat jobban ismerik, mint a románok a románt.
A kalózok gyengítenék a minisztérium szerepét: szerintük nem az állam dolga értékelni a diákokat, hanem a leendő munkáltatónak vagy az egyetemnek.
Alig pár tucat diákot mozgatott meg az idei matekérettségi elleni szombati tüntetés az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt. De mire jó egyáltalán a matematika, és meg lehet-e váltani a világot harminc tüntetővel? Megkérdeztük a résztvevőket!