Három javaslattal élt az MSZP, a Párbeszéd és az LMP az előválasztás második fordulója kapcsán, melyet még nem biztos, hogy megrendeznek. Ebben többek között olyat javasolnak, amit néhány napja a lebonyolító aHang kampányigazgatója már kész tényként közölt.
A Moszkva tértől a 16. kerületi jártuk be a várost a keddi, rekord részvételű előválasztási napon. Molnár Zsolttól kezdve Gyurcsány Ferencig sok mindenkibe belefutottunk, a vélemények azonban megoszlanak. Fotókkal mutatjuk, mi történt aznap az előválasztások díszletei között!
Bruttó egymillió forintig mindenki jobban járna, a több mint bruttó 3 milliót kereső házelnöknek viszont majdnem 200 ezerrel kevesebb lenne a nettója a zöldpárt háromkulcsos szja-jával. Csárdi Antal LMP-s parlamenti képviselő szerint az ellenzéki közös programba is át fogják ültetni a felvázolt adórendszert.
Az LMP-s Csárdi Antal szerint teljesen védtelenek, a párbeszédes Barabás Richárd szerint ez csak valószínű, az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó szerint „fontos lenne tudni”.
A Jobbik egyetlen LMP-s jelölt, Hohn Krisztina mögé állt be most – ezzel négyre emelkedett azon körzetek száma, ahol Jakabék az LMP-t támogatják. Cserében az LMP már 22 körzetben sorolt be a jobbikos jelöltek mögé.
Csárdi Antal szerint az ellenzék nem a Fidesz kottájából játszik akkor, amikor nem tudnak egységesen kiállni a pedofiltörvény ellen.
Így a 2018-ban a körzetben győzedelmeskedő LMP-s politikusnak jelenleg csak egy kihívója maradt.
Jakab Péterék ott indítanak csak jelöltet az előválasztáson, ahol szerintük győzni tudnak.
A parlamenti ellenzéki pártok által benyújtott javaslat – ellentétben az emberek közötti kontaktusokat csökkentő kormányzati intézkedésekkel – sokkal inkább a tesztelésekre és a gazdasági-szociális válság kezelésére koncentrál.
A 2018-ban ugyanitt, Budapest I. körzetében mandátumot szerző politikus a fideszes Böröcz Lászlóval mérkőzhet meg 2022-ben – már ha megnyeri először az ellenzéki előválasztást.
Hisznek-e a koronavírusban? Mit gondolnak azokról, akik a járványügyi szabályok, például a maszkviselés ellen tüntettek? Joguk van-e szerintük az embereknek hülyének lenni a járványhelyzet alatt is? Ezekről kérdeztünk országgyűlési képviselőket az új parlamenti évad kezdetén. Videó!
5 százalékra akarják csökkenteni a zöldek a tej, a hús, a liszt, a cukor és a többi alapvető élelmiszer áfáját, ennek érdekében aláírásgyűjtésbe is kezdenek. Megkérdeztük Csárdi Antalt, pontosan mit is akarnak.
Baranyi Krisztina nyerte az ellenzéki előválasztást Ferencvárosban, így ő lesz az ellenzék jelöltje a kerületben az őszi önkormányzati választáson a fideszes Bácskai János ellenében. Az előválasztáson 2030 ember vett részt, Baranyi a szavazatok 72 százalékát szerezte meg.
Az előválasztás nyertese a kompenzációs lista első helyére kerül, a vesztes a legesélyesebb egyéni körzetben indulhat.
Felelőssége van az LMP-nek abban, hogy a közösségükben „voltak balhék, ment kifele rendesen a tányércsörömpölés”, de nem tud arról, hogy bárki kilépett volna a pártból az EP-választási kudarc miatt. Úgy véli, centralizálni kell az LMP-t, meg kell erősíteni az elnöki funkciót, és csökkenteni kell a párton belüli háttérhatalmat – erről is beszélt az Azonnalinak adott interjújában Keresztes László Lóránt, a kétszázalékos párttá zsugorodó LMP lemondott társelnöke.
Mit szóltak hozzá a parlamenti képviselők április elsején, hogy Juncker bizottsági elnök kiírta Twitterre, hogy O1G? Ez persze kamuhír, de hányan dőltek be neki? Ki volt az, aki mégis gyanakodott? Csalódtak-e az ellenzékiek, mikor kiderült, mégsem igaz a hír? Bolondok napi videó a parlamentből!
Jakab Péter, a Jobbik szóvivője szerint a munkamegosztás miatt nem olvasták fel a baloldali pártokkal a rabszolgatörvényes esküt. Az LMP frakcióvezető-helyettese, Csárdi Antal pedig úgy vélte: ez nem parlamenti műfaj, de az helyes, hogy az Országház előtt már minden képviselő elmondta a szöveget.
Igaz, Tarlós amúgy sem valószínű, hogy elment volna a meghallgatásra a költségvetési bizottságban.
Jobbról és balról is a közélet számos prominense ment el Schiffer András keddi könyvbemutatójára. Megkérdeztük őket, szeretnék-e, hogy Schiffer visszatérjen a politikába, és ha igen, melyik pártba? Sólyom Lászlótól Puzsér Róbertig, Schmidt Máriától Morvai Krisztináig egy csomóan vallottak Schifferről az Azonnalinak, és persze Schiffer maga is elárulta, mennyi az esély a visszatérésére.
Attól lesz jó egy politikus, hogy a köz javát szolgálja? Netán hogy újraválasztják, hogy kimegy az emberek közé vagy hogy rendben van- az idegrendszere? Erről kérdeztük a parlamenti képviselőket, akik azt is elárulták az Azonnalinak, hogy kit tekintenek politikai példaképüknek. Tippeljetek, ki mondta Orbán Viktort! Na és Schiffer Andrást?
Orbán Viktor 2006-ban azt mondta a CNN-nek, hogy még soha nem hazudott a választóknak. Az Azonnali most megkérdezte tőle is, hogy még mindig megállja-e helyét ez az állítás. Arról kérdezősködtünk a parlamentben, hogy vajon lehet-e hazudni a választóknak.
Két képviselőre, köztük Csárdi Antalra utalt Hadházy Ákos korábbi LMP-társelnök, mikor azt mondta: az LMP-frakcióban is vannak, akik a Fidesz szekerét tolják. Ezt maga Csárdi Antal mondta el az Azonnalinak, egyben visszautasította a vádat. Csárdi arról is beszélt, mit gondol Schiffer kilépéséről, miért vették be az együttes Szabó Szabolcsot a frakcióba, és megszavazza-e Keresztes László Lórántot társelnöknek.
Az Azonnali parlamenti körkérdéséből kiderül: az ellenzéknek nem hiányzik az országos politikától visszavonult Lázár János, és a kormánypártiak közül se mindenkinek. A fideszes Kósa Lajos kerek perec közölte: Lázár feladata most az, hogy Márki-Zay Péter ne legyen hódmezővásárhelyi polgármester jövő ősztől.
Miért ment focimeccsre a jelöltállító kongresszus helyett? Miért nem tud már azonosulni az LMP-vel? Kiknek kellene pártot alapítaniuk? Miért nem lehet más a politika? A választási kampányban tett „némasági fogadalma” lejártával Schiffer András először az Azonnalinak mondja el, mi romlott el az LMP-ben, és hogyan nyerhette meg a párt első egyéni mandátumát egy ismeretlen vásárcsarnoki zöldséges. Nagyon nagy interjú.
A IX. kerület anonim népművésze nem találta el a megoldást, V. Naszályi Márta szerdán visszalépett, így az LMP-s Csárdi Antal maradt a Fidesz egyetlen baloldali kihívója a budapesti 1-es választókerületben. Az LMP közben a csepeli jelöltjét léptette vissza az együttes Szabó Szabolcs javára.