Szeretné körbevonatozhatóvá tenni a Balatont – mondta Navracsics Tibor a Magyar Nemzetnek. 2016-ban a kormány egyszer már határozott erről, de a fejlesztés – sok mással együtt – azóta sem valósult meg. Az elektromos katamaránokat is 2022-re ígérték a tóra, egyelőre ezekből sem látni egyet sem.
Olvasónk jelezte, hogy már fél órája várja a vonatot Székesfehérváron, ami még el sem indult Budapestről.
„Mi mindent megteszünk, de tisztában vagyunk vele, hogy mit nem lehet széllel szemben” – nyilatkozta az Azonnalinak Balassa Dániel. A polgármester szerint még az is előfordult, hogy „a Kormányhivatal például egy építésrendészeti bejelentésünk kapcsán érdeklődésünkre azt válaszolta, hogy a folyamatban levő ügyről nem adhatnak ki tájékoztatást. Egy szigligeti ügyről Szigliget önkormányzatának”.
Részben a rendszerváltás idején játszódó regénnyel tér vissza Ferenczy nyomozó történteihez Kondor Vilmos. De meg lehet-e menteni egy sorozatot, ami ilyen furcsa irányt vett az előző kötetben?
Miközben nálunk Pécsen és Budán teljesen beépítették az egykori szőlőket, a Balatonon pedig most zajlik ez a folyamat, Olaszország rájött: a kőteraszokkal elválasztott ültetvények óriási értéket képeznek, és támogatni kezdték a helyreállításukat. Mutatjuk, miről van szó!
Kalandorként emlegetik, akik csak felszínesen ismerték. Ebből is látszik, hogy ez a kor mennyire nem tud már mit kezdeni olyan hősökkel, akik mintha egyenesen egy Jókai-regényből bukkantak volna fel. Kardos Gábor nekrológja.
A Balatoni Kör szerint a zéró tolerancia nem pótolja egy komolyabb alkoholstratégia hiányát, ők EU-sztenderd 0,5-ös véralkoholszintet vezetnék be itthon is, szigorúbb közúti ellenőrzések mellett.
Emlékművet állítatni nem egyszerű dolog, ha pedig Trianonról van szó, még bonyolultabbá válik a képlet. Keszthelyen nem sikerült megugrani a lécet. Valószínűtlen helyen találtuk meg az ország talán legfurcsább Trianon-emlékművét.