Főhet a feje Boris Johnson brit miniszterelnöknek, ugyanis több szimbolikus önkormányzatot elvesztett a pártja, azonban a végső döfést nem sikerült bevinnie a Keir Starmer vezette Munkáspártnak. De mik olvashatóak ki az eredményekből? Négy pontban összeszedtük!
Az elmúlt hónapokban egyre forróbb lett a szék a brit miniszterelnök, Boris Johnson alatt, így elég nagy izgalom és tét övezi a csütörtöki önkormányzati választásokat. Annak ellenére, hogy országosan már a Munkáspárt vezet, nincs könnyű helyzetben a Keir Starmer vezette párt, és Johnson abban bízhat, Starmerék nem bírják a terhet.
Úgy tűnik, nem csak a cateringért kell fizetni Johnsonéknak a bulikákért. Ugyanakkor Johnson sorsa ezzel még nem pecséledődött meg, az valószínűleg a májusi önkormányzati választások után fog eldőlni.
Marcus Rashford szerint az Eb-döntőben mutatott teljesítményéről egész nap tudja fogadni a kritikákat, de bőrszíne és származása miatt soha nem lesz hajlandó bocsánatot kérni.
Az először Indiában felfedezett mutáció halálozási aránya mindössze 0,1 az Angol Közegészségügyi Hivatal szerint.
Kitörő örömmel fogadták a skótok, a walesiek és az írek, hogy Anglia csapata nem lett Európa-bajnok vasárnap. Előtte pedig a dánoknak is képesek voltak szurkolni csak azért, hogy ne az angol drukkerek örüljenek a végén.
Az 1996-os angliai Európa-bajnoksgra készült szám története egybefonódik a britpop történetével és Gareth Southgate karrierjével is. Hogyan lett a Three Lions futballhimnuszból ironikusan énekelt trashsláger, majd ismét futballhimnusz?
Az egyik legfontosabb angol baloldali lap szerkesztője kiakadt azon, hogy a magyar focistákat és szerinte a magyar társadalmat is összemossák Orbán Viktor homofóbiájával és szélsőjobboldaliságával.
Az időjárás nem volt kegyes hozzájuk, de azért az angolok több hónap bezártság után így is örülhetnek: a kifejezetten gyors oltási terv után hétfőtől szabad teraszon ülni étteremben és kávézóban, lehet uszodába, edzőterembe, könyvesboltba járni, és kinyitottak a fodrászatok is.
Bristol tavaly júniusban a Black Lives Matter-tüntetések szobordöntései miatt került be a hírekbe. A járvány adta lehetőséget kihasználva a brit kormány extra jogok széles körét adná a rendőrségnek a tüntetések kezelésére, a város a hírre lángba borult. Hova vezethetnek a társadalmi feszültségek a brexit utáni Angliában?
Annak ellenére, hogy a skótok 2014-ben egy „generációnként egyszeri” népszavazáson úgy döntöttek, hogy az Egyesült Királyság részei maradnak, egyre több skót látja úgy, hogy Skóciának jobb lenne az Egyesült Királyságon kívül. De mekkora a realitása, hogy függetlenné válik Skócia? Segíti vagy hátráltatja a skót függetlenség ügyét a brexit?
Hat országos hálózat lép be a háziorvosok, kórházak és oltási pontok mellé. Közben Skócia kihozta a részletes oltási tervét.
A portugál vezetés szerint abszurd, hogy a britek szerint nem biztonságos náluk nyaralni, mert az angoloknál rosszabb a koronavírus-járvány, mint náluk.
Dél-Anglia tengerpartjain óriási tömegjelenetek alakultak ki, nem csoda, hogy sokan már a járvány második hullámától tartanak.
És nem, nem Messi vagy Cristiano Ronaldo az, hanem a 22 éves Faiq Bolkiah. Még felnőtt meccset sem játszott Angliában, de Brunei válogatottjának így is viselte a csapatkapitányi szalagját. Ki ő, és mit tud, amitől ő a leggazdagabb?
Az ázsiai pénznek akkora hatalma van az európai topsportban, hogy simán el tudják hallgattatni a kínos ügyekről beszélő sportolókat.
Az angol királynő szerdán eleget tett Boris Johnson kérésének, és felfüggeszti az angol parlamentet szeptember közepétől október közepéig, ezáltal nyerve időt Johnsonnak, hogy valahogy feloldja a brexitügyi patthelyzetet. De mit szólnak az angol választók ehhez? Mire használja ki az időt Johnson? El lehet-e még kerülni a no deal brexitet? Elmagyarázzuk!
Egy új felmérés szerint a kelet-európai diákok többsége bizonytalanságot érez a brexit miatt, és már tapasztalt rasszizmust is, de háromnegyedük a jövőben is az Egyesült Királyságban szeretne élni.
Aki jelenleg Londonban közlekedne elektromos rollerrel, az komoly pénzbírságra számíthat.
Bodor Máté ösztöndíjjal Londonban tanult zenét, végül olyan metálzenekaroknál kötött ki szólógitárosként, mint A Dal című műsorban is megfordult Leander Kills vagy a soknemzetiségű, őrült bulijairól híres Alestorm. Na de kijelenthető, hogy ő lenne a magyar metálszíntér legkelendőbb nemzetközi exportcikke? Mit gondol a politikáról, náci-e szerinte a Kárpátia, és lenne-e zenei ügyekért felelős államtitkár? A Fezen Fesztiválon beszélgettünk a zenésszel.
A brit törvényhozás azzal védené a gyerekeket a pornótól, hogy rákényszerítenék a weboldalakat, győződjenek meg arról, nagykorúak felhasználóik. Ezt fél éve nem sikerül összehozniuk, ezúttal banális hiba miatt.
A British Airways még 28 napig fellebbezhet a 64 milliárd forintnak megfelelő pénzbüntetés ellen.
Mióta az lett a második legnagyobb magyar város, kicsit elfelejtettük, hogy amúgy nem véletlenül a brit főváros a világ egyik legnépszerűbb úticélja.
A hét utazója nagy elődök nyomába ért azzal, hogy hét órát késett miatta a gépe. Volt már türelmetlen utas, de valaki szellőztetni akart a gépen.
Hogy megváltozzon a magyar mentalitás? Hogy megbecsüljék őket a munkahelyen? Hogy az emberek ne szavazzanak olyanra, aki lop, csal, hazudik? Vagy mindegy, mert lassan bármelyik volt szocialista országban jobb már, mint Magyarországon? Londonban szavazó magyarokat kérdeztünk, mitől jönnének haza. Volt, aki amúgy is hazajön, mert honvágya van, és olyan is, aki Angliában lett magyarabb. Videó.
A Magyar Nemzet számai szerint a Fidesz győzelme mellett a DK és Momentum nagyot ment itthon, az LMP kiesett. Ausztriában a Strache-videó hatására bezuhant a Szabadságpárt, erősödött Kurz kancellár; Szlovákiában kiestek a magyar pártok; Németországban taroltak a Zöldek és bukott az AfD. Az Egyesült Királyságban nagyot nyert Farage, buktak a konzervatívok, Franciaországban Le Pen verheti Macront. Percről percre!
A brexitbénázás közepette tartanak EP-választást Nagy-Britanniában. A legnagyobbat a brexit megmentését ígérő Brexit Párt nyerhet, de a brexit megállításán ügyködő libdemek is jól járhatnak.
Sőt, a régimódi drapériákat is lecserélték digitalizált változatra a világ leggazdagabb klubjánál. Akiket tényleg érdekel a csapat, már a stadionba sem mindig jutnak be.
Edvard Munch híres képén valójában nem is az alak sikolt, sokkal inkább csak ő maga hall sikoltást – állítja a londoni Brit Múzeum.
A folyamat még megfordítható az angliai környezetvédelmi ügynökség vezetője szerint, ám ehhez az is kell, hogy egy ember napi vízfogyasztása száznegyven literről százra csökkenjen.
Az új szabályok szerint már nem stimmel egy bolt reklámja, ha bacon vagy tojás is van rajta. A Meki ezzel szemben maradhatott.
Nagy veszélyben van az európai kultúra, hiszen nem csak Theresa Maytől vagy Tommy Robinsontól szabadulunk meg ha a britek tényleg eltakarodnak az EU-ból, hanem egy rakás király dolog is elveszik. Ezek közül csak a legfontosabbakat sorolja fel az eheti Azonnali-lista.
Milyen nőket lehetne feleségül venni Argentínában? A brit külügyminisztérium elárulta, milyen különös kérdésekben várták a segítségüket idén.
Nigel Farage szerint a Függetlenség Párt vállalhatatlan lett azzal, hogy leigazolta tanácsadónak a szélsőjobbos Tommy Robinsont.
Mindezt akkor, mikor rég látott mélyponton vannak az orosz-brit kapcsolatok azóta, hogy Anglia területén megmérgeztek egy volt orosz kettős ügynököt.
Ki lesz az eredetileg református lelkészként szolgáló Balog Zoltán utódja a parlamentben? Mit reagált az amerikai nagykövet és a magyar kormányszóvivő a CEU költözésének hírére? Mit gondol a kultúrharcról Mácsai Pál színházigazgató? Az Azonnali összefoglalta a nap eseményeit.