A kampányhoz interaktív játék is van, lehet vele nyerni Meseország mindenkiét meg egy csomó más dolgot is.
Több mint 62 ezren a sátraknál, 4132-en online szavaztak le az előválasztás legelső napján, ez majdnem annyi, mint amennyien 2019-ben a budapesti előválasztáson összesen voksoltak.
Az előválasztást segítő civilek sajtótájékoztatóján az is kiderült, hogy arról még nem született megállapodás, hogy a miniszterelnök-jelöltek eredményeit milyen formában hozzák nyilvánosságra a második forduló előtt, de aki ott majd szavazni akar, minden bizonnyal újra végig kell mennie a szavazás előtti azonosítási folyamaton.
Ha az ellenzék jobban beleáll a terepmunkába, sokkal többen konzultáltak volna a Fudanról, értékeltek az Azonnalinak az MKKP társelnökei. Megtudtuk tőlük: volt olyan párt, ami még a pultozáshoz szükséges képzésen sem vett részt.
A korábban a Mediánnak közvélemény-kutatóként dolgozó Karácsony Gergely szerint a nem reprezentatív, az ellenzéki szavazóbázist aktivizáló konzultáció eredménye alapján kijelenthető: a fővárosiak 99 százaléka nem akarja a Fudant.
Több civil szervezet is részt vesz az előválasztás előkészítésében. Magyar György ügyvéd szerint nem füstös szobákban kötnek háttéralkukat a pártok az előválasztásra, amikor visszalépegetnek egymás javára, hanem racionálisan mérlegelve átcsoportosítják az erőforrásaikat.
168 települést ért el a több civil szervezet által lebonyolított kampány, 5 ezren már meg is kaphatták az első oltást. Tabletekkel regisztrálnak, konteókkal küzdenek meg.
Miközben a fővárosban már tömegek tapossák egymást a Pfizerért, a szegregátumokban az információs sivatag akadályozza az oltási hajlandóságot. Sok helyen még most is csúcsra járnak az interneten terjedő konteók Bill Gates mikrochipjétől az egyiptomi hieroglifás-agybénítós történetig. Így látják most a helyzetet a romák közötti oltáskampány szervezői.
Elsőre érthetetlen petíciót indított a Momentum az online előválasztás mellett, a pártok korábbi kommunikációja alapján úgy tűnt, ez nem vitás kérdés. Most azonban úgy néz ki, mégis az – bár a pártok a kérdésben sok konkrétumot nem mondanak, az Azonnali forrásai szerint a DK lehet a legnagyobb ellenlábas.
106 választókerületi plusz egy miniszterelnök-jelölti előválasztást kell megszervezni az ellenzéki oldalon: ezt egy sor civil szervezet fogja lebonyolítani, elmondták, hogyan.
A mínusz ellenére az aHang szerint megérte a részvételük az előválasztás lebonyolításában. A ferencvárosi előválasztás lebonyolítását nem vállalják.
Egyelőre mégsem hagyta ott az előválasztás lebonyolításában segédkező civil szervezet, az aHang a projektet - tudta meg az Azonnali. A szocialisták budapesti elnöke, Molnár Zsolt szerint azért nemcsak rájuk fognak számítani a szervezésben, mindeközben pedig folyamatosak a tárgyalások az ellenzéki pártok és a főpolgármester-jelöltek stábjai között.
Az LMP, a Jobbik és a Sétáló Budapest delegáltjai megjelentek a keddre megbeszélt egyeztetésen, de a Karácsony-koalícióból senki. Puzsérék szerint azért, mert el akarják szabotálni az előválasztást.