Hogyan segíthetsz másokon a járvány alatt? Sörivással!

2020.11.13. 17:00

Magyarország első „szociális söre”, a SHARE egyre több helyen jelen van, és Kovács Patríciátol kezdve Kovács „Kokó” Istvánon át a quimbys Kiss Tibiig hírességek sora adja tevékenységükhöz a nevét. Hogyan lehetsz szuperhős a sörivással? Miért áll bele a csapatuk megosztó témák támogatásába is? Hogy reagálnak a piaci szereplők egy ennyire szokatlan vállalkozás megjelenésére és hogy küzdenek meg ők a koronavírus-járvány jelentette kihívással? Podcast!

Alvégi Lóci öt évvel ezelőtt besétált egy berlini kocsmába, ahol nem tudta eldönteni, hogy milyen sört igyon. A pultos végül kisegítette: mutatott neki egy „Sozialbiert”, vagyis társadalmi sört. Azt is elmondta, hogy az ebből a sörből befolyó bevételt a gyártó a helyi vállalkozások segítésére fordítja. Innen jött az ötlet, hogy Magyarországon is lehetne csinálni hasonlót. Alvégi Lóci két barátjával bele is fogott a projektbe, ma pedig már közelednek az első eladományozott egymillió forinthoz.

 

„Lassan összejön az egymillió, azt majd biztos jól megünnepeljük” – mondja Lóci a podcastban.

 

„Egy sörözéssel” – vágta rá Gócza Ági. Ő később csatlakozott a SHARE csapatához, és akit a többiek csak a vállalkozás anyukájának neveznek, mert a marketingfeladatok mellett a partnerekkel történő kapcsolattartást, az üzletkötéseket, tárgyalásokat és a sales-ezést is magára vállalja.

 

Hogyan működik?

 

A SHARE-esek rendszeresen egy ügyet, ehhez pedig egy civil szervezetet választanak ki, amelyet támogatnak. Egyenként mindegyiket 100 ezer forinttal (kivéve, ha az alkoholizmus és addikció témakörében tevékenykedik egy szervezet, akkor 200 ezer forintot gyűjtenek), a befolyó összeg a SHARE eladásaiból jön össze.

 

A civil szervezeteket pedig igazából nem is ők, hanem a nagyköveteik választják ki:

 

segített már rajtuk keresztül Kovács Patrícia színész, Kiss Tibi a Quimbyből vagy éppen Kovács István egykori olimpiai- és világbajnok ökölvívó.

 

Hogy milyen nehézségekkel küzdenek meg a koronavírus-járványon kívül, miért vállalják be például transzneműeket képviselő civilek támogatását a jelenlegi helyzetben, miért esnek kútba üzletkötések és hogy miért hallhattunk még keveset a sörükről, mind kiderül a podcastból.

 

A SHARE munkájáról és támogatottjairól a honlapjukon tájékozódhatsz.

 

NYITÓKÉP: Vitárius Bence / Azonnali

 

Tetszett a cikk?

Az Azonnali hírlevele

Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!

Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.